| HardcoreCountry a întrebat:

Hey TPU!
Ma simt foarte rau si stiu ca doar voi ma puteti ajuta.
Mi-am facut un nou grup de prieteni si acolo se afla un baiat de care m-am indragostit la prima vedere. El are 17 ani, eu am 13. El e un baiat foarte de treaba, i-am spus toate problemele mele si el la fel. Mi-a spus sa fim ca fratii. Si el cred ca tine la mine. Dar cand suntem singuri e altfel, cand suntem cu prietenii nu mai vb asa frumos cu mine. Azi am auzit ca cineva i-a zis ca crede ca il plac, iar eu am negat. Ceea ce a spus el ma doare tare, a spus ca e treaba mea daca il plac sau nu. Suntem foarte apropiati, chiar si tigarile le impartim.
Voi ce crdeti, ma place sau nu? Si nu-mi spuneti sa-i zic in fata fiindca nu vreau sa ne stricam prietenia.
Funda:X:X

Răspuns Câştigător
| RainBow_2697 a răspuns:

Buna Ancuu`!

Pai dasad aceeasi problema o am si eu, defat el ma place oricum si se poarta la fel si in preajma unor prieteni[alaturi de mine] si cand suntem singuri.
amandoi suntem timizi. dar din cate am observat ma place...

ca si in cazul tau, noi de cunoastem de mici, am fost ca niste frati, tineam la el ca la un adevarat frate, pana cand am mai crescut si sentimentele mele s`au dezvoltat, mi-am dat seama ca il plac, mi`e rusine sa-i spun.

Nu stiu ce sa zic.sad

7 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Poate ca te place, de-obicei baietii asa sunt in fata prietenilor vor sa para smecheri si se poarta mai altfel cu tinewinking, dar daca zici ca atunci cand sunteti doar voi doi se poarta frumos cu tine poate ca te place happy, desi nu prea cred... daca te-ar fi placut nu ar fi zis ca e treaba ta daca il placi sau nu big grin, ori tine la tine ca la o prietena, ori te place si ii e frica de parerea prietenilor lui

asa zic si euu, nu-i spune in fata, mai bine ramaneti doar prieteni si o sa vedeti voi ce urmeaza big grin

| bOse a răspuns:

Fumezi la 13 ani?

| Urzică a răspuns:

Bun, deci laughing, in primul rand tu nu ai banuit nimic in acest timp? Adica tu nu te gandesti ca el te-a intrebat daca it place de el, nu ca i-a spus altcineva.
Poate te place, poate nu. Noi de unde sa stim?

Daca nu vrei sa-l intrebi, treaba ta!
Si daca tot e asa de bun prieten cu tine, nu va veti strica prietenia din pricina unei intrebari.

Sper sa tii cont de sfaturile mele.

Baftaa multaa.

EuSiAtat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pf pai daca i`ai spune ca il placi poate va rade de tine cred dar nu stiu incearca sa ii atragi atentia si timpu va decide.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cka` fumezi la 13 ani?laughing
si eu am 13 ani si da fumez
cine nu mai fumeaza de la varsta asta tongue
sa fim sinceri... for Bose happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mdah...sad stiu cum ie
cand suntem singuri imi zice ca ma ubee si ma ia cu soarele meu :X
dar cand ii in preajma prietenilor este mai rece cu mine...sad
toti sunt la fel... iti spun eu ca te placewinking

| Annakiddu a răspuns:

Pf pai daca i`ai spune ca il placi poate va rade de tine cred dar nu stiu incearca sa ii atragi atentia si timpu va decide.Succes!