| cudlles a întrebat:

Hey!
Întrebarea este pentru fete:
Dacă ar fi să vă abordeze un băiat pe stradă v-ar place mai mult tipul direct sau indirect?

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Majoritatea fetelor si vb aici de Capitala unde se presupune ca lumea e un pic mai deschisa si nu ca in alta parte, sunt destul de sceptice indiferent de cum le abodezi.Un tip oki poate sa asunda un mare nesimtit si tot asa.ideal e sa faci asta cu cineva care fie e din cercul de cunostine, fie pe care ti l-a recomanda o cunostina.Nu spun ca nu e oki sa iti faci iubita, iubit, daca vezi pe cineva care sa iti placa. Spun doar ca nu prea vor sa ontre in vb cu tine, oricat de frumos si respectos le-ai aborda.Nu e vina lor sau a noastra e vina societatii in care traim la care pot sa spun ca se adauga gradul de nesiguranta foarte dezvoltat!

15 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De tipul inteligent ce parere ai?
happy

| Kalla a răspuns:

Toti baietii care ma abordeaza pe strada eu ii ignor pentru ca daca ii bagi in seama demonstrezi ca esti o cu*va care vrea sa se "distreze" cu necunoscutii.

| sayWhaaat a răspuns (pentru Kalla):

Esti praf, eu unul nu te-as baga in seama nici daca mi-ai da bani, la ce atitudine de rahat ai laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti zic eu cum vor fetele sa fie abordate: sa le claxonezi din Ferrari-ul tau de sute de mii de euro si sa ii zici "papusa, daca vrei sa vezi raiul urca in masina". O vei da pe spate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va merge niciodata doar stilul direct sau doar cel indirect. Si vad ca multe fete nici nu stiu despre ce e vorba cand te referi la cel indirect. Ele cred ca-s replici de agatat de pe net, cand de fapt te referi la cu totul altceva.

Abordeaza-le cu stilul cu care te simti tu cel mai confortabil. Cel care ti se potriveste ca o manusa. Astfel vei putea progresa mult mai repede intr-un timp foarte scurt.

Mult succes!

| sayWhaaat a răspuns:

Abordarea pe strada e cea mai dificila dintre toate, sunt putini intr-adevar buni la asta.
Stilul de abordare depinde de situatie, daca opresti fata respectiva din drum, trebuie sa fi direct, daca alegi sa mergi pe langa ea, poti fi si indirect.

| BLeur a răspuns:

O fata n-ar accepta asta indiferent cât de c***ă, panaramă este.winking

| CoquineNoire a răspuns (pentru BLeur):

Dafuq.
ce dracu' de mentalitate mai e si asta?
deci daca te abordeaza unul care arata bine, are cuvintele la el si nu are replici de REBU, si accepti sa iesi cu el, asta te face panarama?

| BLeur a răspuns (pentru CoquineNoire):

Lol, durează până se ajunge la asta. rolling on the floor))

| val31989 a răspuns:

Tipul direct. big grin Zic ca e mai fain sa fie direct, decat cu niste replici "furate" +ca daca e indirect devine insuportabil.

| Deyutza1039 a răspuns:

Ti-a venit ideea asta de pe youtube? :-? Pentru ca stiu si eu un tip care face abordari pe strada.
http://www.youtube.com/user/LimbajulSeductiei

| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Tipul direct. Sa nu vina cu replici luate dupa net ca n-are nici o sansa.

| AnonimaSecretá a răspuns:

Pai primadata aspectul, caracterul si indirect laughing

| Nikoleee a răspuns:

Din propie experienta iti spun ca depinde de baiat. Sunt baieti pe care fata respectiva ii place indiferent de modul abordarii, si altii pe care nu i-ar placea oricum ar incerca. Asta depinde de feeling-ul vostru.

| hooliganbro a răspuns:

As reactiona pozitiv, daca nu ar folosi replici de agatat si s-ar comporta ca un prieten la inceput. Nu m-as simti confortabil daca ar veni si deodata da-mi nr de telefon sau hai sa mergem la cafenea sau pizzerie. Cu incetul si nu banal.