| joanna222 a întrebat:

Este bine ca o fata sa abordeze un baiat pe care nu-l cunoaste dar il place?

14 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Joanna, nu este nimic rau in asta. Daca o fata vede un baiat pe care il place foarte mult si el nu o abordeaza, atunci ea se poate duce la el. Pana la urma nu scrie nimic nicaieri ca "baietii trebuie sa faca mereu primul pas". Este o idee total preconceputa si eronata.

Vorbeste cu el si vezi daca iti mai place de el dupa ce va cunoasteti.

Be smart and have fun.winking

| joanna222 explică (pentru LeontinAndrei):

Am mai vorbit inainte cu el si era foarte emotionat, nu putea sa se uite in ochii mei, era cam ametit. Acum se uita mereu la mine cand ma vede si nu imi zice nimic... eu as vrea sa vorbesc cu el insa are mari emotii

| LeontinAndrei a răspuns (pentru joanna222):

Ah, deci ati mai vorbit. Inseamna ca este genul timid. Oricum tot la aceeasi idee ajungem. Plus ca, daca tu nu vorbesti cu el, nici el nu va avea curajul sa vorbeasca cu tine.

| joanna222 explică (pentru LeontinAndrei):

Mersi pentru sfat :*:* am sa-l salut pe baiat cand il vad insa mai mult nu cred ca o sa pot face.

| drogh a răspuns:

Nu,nu este bine deoarece nu-l cunoasti. Poate are vreo prietena care sa-ti creeze problema sau cine stie ce fel de persoana este.

| LeontinAndrei a răspuns (pentru drogh):

Drogh, tu esti fata sau baiat? Oricum, hai sa te intreb un lucru. Barbatii nu abordeaza femei necunoscute? Nu este acelasi lucru si pentru ei? Daca vrei cu adevarat ceva ce iti place, iti asumi un risc.

Baiatul ala poate sa aiba prietena. Si care e problema? In primul rand el nu va fi chiar atat de batut in cap sa-i spuna prietenei lui faptul ca a vorbit cu o alta fata. De ce? Pentru ca isi face singur "reclama" proasta (asta daca nu cumva este unul din acei baieti care este tinut "sub papuc" de fata).

Cu alte cuvinte, e mult mai bine sa-ti asumi riscuri decat sa traiesti tot restul vietii cu regrete ca nu ai facut-o.

| joanna222 explică (pentru LeontinAndrei):

Imi place cum gandesti, Andrei. Si eu sunt de aceeasi parere cu tine. >big grin

| LeontinAndrei a răspuns (pentru joanna222):

Pai asta este adevarul. Plus ca de multe ori noi ne asumam riscuri mai mari fata de voi pentru ca daca eu ma duc la o fata care are un iubit impulsiv el poate sari la bataie acolo pe loc, pentru ca niciodata nu ai de unde sa stii daca o persoana este sau nu intr-o relatie si unde este partenerul. Eu am patit chestia asta, dar am stiut cum sa ies din situatia aia fara bataie sau ceva.

| HueyFreeman a răspuns:

Cum il place daca nu-l cunoaste?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, deoarece nu-i cunosti caracterul si nu sti ce-i poate mintea. Gandeste-te ca baietii din zilele astea au mintea doar la REDTUBE

| SelenaMe a răspuns:

Da, de ce nu?

| Aayan a răspuns:

Buna.
A aborda pe cineva nu este ceva gresit, dar mai intai de toate, trebuie sa se lege o relatie intre voi, nu sari direct pe el.

| joanna222 explică (pentru Aayan):

Am mai vorbit inainte, el ma abordase primul si era foarte emotionat, mi-a dat si mie starea aceea, se rosea. Si acum se tot uita la mine dar nu zice nimic

| joanna222 explică:

Este un baiat cu care am mai vorbit inainte, el ma abordase, dar era foarte emotionat, se rosea, parca era ametit. Acum se uita la mine de fiecare data cand ma vede insa nu imi spune nimic