| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, este adevarat ca femeile cu sanii mici sunt invidioase pe cele cu sanii mari?

Răspuns Câştigător
| lilmort a răspuns:

Da frate asa e

6 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Dacă este să fim invidioși, de regulă se întâmplă atunci când considerăm că cineva excelează dintr-un anumit punct(e) de vedere comparativ cu noi, fie că vorbim despre: aspect fizic, inteligenta, personalitate, avere.
O persoană rațională conștientizează faptul că invidia nu face decât să il încarce cu energie negativă, intr-un mod inutil.
Degeaba o sa invidiez pe cineva din prisma anumitor calităti pe care le posedă, asta pentru că eu rămân la fel cum sunt.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Unele da, altele nu. Raspunsul corect si exact, cu un "DA" sau "NU" nu se poate lua in considerare, in acest caz, pentru ca exista multe persoane in lumea asta (~ 4.436.559.826 numai fete) deci... fiecare poate sa raspunda diferit.
Deci si da, si nu.

Numai bine si bafta! La fel si sefului tau!

| Sofer a răspuns:

Invidioase ca nu au și ele sânii mari normal. Problema se rezolva cu un sutien și sa mai bage ceva în el sa para sânii mai mari.

| Eireann a răspuns:

Da, ne roade invidia ca nu avem dureri de spate :-) Majoritatea fetelor invata sa se bucure de corpul lor si sa il puna in valoare, nu pierdem timp cu invidia.

| ancaval a răspuns:

Nu, nu e adevărat.
Poate dacă are mai mulți bani, da, putem vorbi de invidie. Că na... fiecare om își dorește viață bună, dar nu toți și-o permit, de aici apar și frustrările, invidia, etc.

| aumih16 a răspuns:

Nu sunt neaparat invidioase! dar na vor si ele sa le aiba mari!