| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, stiti ce se spune? Ca noaptea este cel mai bun sfetnic, mare adevar. Voi ati fi mandri de parintii vostri daca ar fi actori porno?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Dupa ce sistem de valori are intrebari idioate?! Cine zice etalonul? Mie mi se par f amuzante, el este un om care-si traieste viata la maxim, ii place viata, distractia, sexul si bine face, pune intrebari legate de domeniu pe care-l intereseaza, nu e ceva rau.
Tu din pacate generalizezi dupa sistemul tau de valori, esti subiectiva, eu incerc mereu sa fiu obiectiv, poate altora nu li se pare ca are intrabari aiurea.
Uite eu nu-s ca el in totalitate, dar il inteleg foarte bine.

Sincer? Sunt intrebari de viata, situatii care se intampla, culmea, el zice realitatea de foarte multe ori, oricat de deplasat ti se pare.
S-a intamplat de mai multe ori ca barbatul la nunta sa flirtreze cu alta! E doar un exemplu unde el zice realitatea.
Sau sa scoti sunete la sex. Ori sa chemi politia de zgomotul de la sexul vecinilor.
Chiar eu am avut situatia asta mai de mult, auzeam 'aaa, aaa, aaa, aaa", ma zapacise, chiar era sa chem politia, stiam ca se f.dar o faceau de prea multe ori si ma enerva zgomotul de la etajul superior, mai ales ca era dupa ora 22 cand nu ai voie sa deranjezi.

Sau ca unu inseala sotia cu una de 17 ani, e omu chiar in realitate.

20 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca vorbim de situatia actuala, in postura in care mentalitatea mea a fost formata deja datorita a tot ce a existat pana acum, evident ca nu as fi mandru.

Daca m-as fi nascut cu aceasta situatie si dupa mi-as fi format o parere, habar nu am. O sa iti raspund intr-o alta lume paralela big grin

| Mosotti a răspuns (pentru DoarBogdan):

De ce draga nu? Ar fi celebrii si bogati, de ce sa nu fi mandru? Mentalitatea se mai si educa, se mai schimba, nu e bine sa fi fixist.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Mosotti):

Pai cum am zis, daca as fi crescut in asemenea conditii, probabil as fi fost sau probabil nu. Nu stiu.

Dar in cazul de fata, printr-un absurd sa decopar ca ei ar fi asa, nu. Dar nu in sensul indiferent. Nu conteaza ce au facut. Nu am treaba. De asta nu este nici mandrie, nici altceva. Mandria este pentru alte lucruri la el, ca m-au crescut, ca m-au dus la scoala, etc.
Chiar daca ar fi fost asa, as fi mandru de ei tot pentru lucrurile enumerate, nu pentru profesia aia.

| Mosotti a răspuns (pentru DoarBogdan):

A, asta ca esti mandru de ei oricum, e corect.

Pai si eu am fost crescut intr-un fel, dar nu m-am luat dupa asta, eu am facut si am gandit cum am simtit, adica nu cum a fost crescut, ca nu imi convenea asa, plus ca vedeam aiureala din ce vroia sa mi se inoculeze.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Mosotti):

Pai da si asta simt eu acum. Ca nu as fi mandru de ei intr-un asemenea fel.
Dar nu as simti nici altceva, ca ura sau dispert. Nu. Pur si simplu indiferenta de ce ar fi facut ei. Ei cu treaba lor, eu cu a mea. Dar de Craciun, tot acasa pe la ei m-as duce sa manancam big grin

| Mosotti a răspuns (pentru DoarBogdan):

Pai da, normal ca te-ai duce tot la ei de Craciun, doar sunt parintii nostri, sentimental suntem cu ei orice ar fi. Eu as fi fost mandru ca aveau bani grosi si imi umpleau si mie cardul ala u care deschizi aproape toate usile, umpleau cu ceva suma mai grasa decat are un om in mod normal.
In rest si ca erau celebri. Adica eram mandru ca parintii au reusit asta, ca nu e de colo sa faci banu gros, altfel facea oricine.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Mosotti):

Corect. Dar de asta am zis chestia cu "universul paralel". Ca daca sunt ei cum sunt acum, cum ii stiu eu ca gandesc, ei nu ar fi de acord cu o asemenea profesie. Iar daca ar fi, inseamna ca ar fi trebuit sa isi schimbe din alte perceptii mentale ale lor, pe care nu le-as cunoaste cum. Iar unele probabil nu m-ar fi facut "mandru". Sau poate ca m-ar fi facut. Asta zic, ca nu stiu laughing

Sau poate gandesc eu prea departe...

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru DoarBogdan):

Ehe vezi tu cum ti-ai schimba parerea in nici 2 secunde cand iti ofera toti banii din lume pentru ca in industria asta se castiga wow si nu vei mai avea nici un stres pana mori. bani garla, fara sa fie nevoie sa muncesti, lux, vacante, gagici.ce isi poate dori omul mai mult

| Mosotti a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Mama da bine gandesti fratele meu! FI serios ca multi nu fac si daca le dai, prefera sa munceasca pe trei lei si se mai si mandresc cu asta, de ce sa muncesc eu pe 3000 lei din greu cand o pot face pe 300000 lei?! Ca tot munca e pana la urma, nu e usor nici sa joci in filme.

| Mosotti a răspuns:

Da, de ce nu? Plus ca ar avea bani multi.

| Sofer a răspuns:

M-aș mândri sa aflu ca părinți mei sunt actori porno.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai degrabă mi-ar fi rușine decât să fiu mândră. Doamne ferește!

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru anonim_4396):

Mereu va creedeti sfinti, pun pariu pe 10000 de euro ca iti schimbi parerea instant daca ai tai ar fi actori porno si ti-ar oferi cel mai stralucit viitor fara grija baniilorwinking

| Kajun a răspuns:

Da, poate mă bagă și pe mine pe combinați cu Nelly Kent.

| Paulyka36 a răspuns:

Încetează cu întrebările astea idioate că deja ești enervant/ă

| Mosotti a răspuns (pentru Paulyka36):

De ce sa inceteze? Poate pentru altii nu e idioata intrebarea, nu iti place, nu citi, nu raspunde!

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru Paulyka36):

Nu le citi

| Paulyka36 a răspuns (pentru Mosotti):

Pt că are cele mai idioate întrebări, sigur are probleme la cap.

| Mosotti a răspuns (pentru Paulyka36):

Dupa ce sistem de valori are intrebari idioate?! Cine zice etalonul? Mie mi se par f amuzante, el este un om care-si traieste viata la maxim, ii place viata, distractia, sexul si bine face, pune intrebari legate de domeniu pe care-l intereseaza, nu e ceva rau.
Tu din pacate generalizezi dupa sistemul tau de valori, esti subiectiva, eu incerc mereu sa fiu obiectiv, poate altora nu li se pare ca are intrabari aiurea.
Uite eu nu-s ca el in totalitate, dar il inteleg foarte bine.

Sincer? Sunt intrebari de viata, situatii care se intampla, culmea, el zice realitatea de foarte multe ori, oricat de deplasat ti se pare.
S-a intamplat de mai multe ori ca barbatul la nunta sa flirtreze cu alta! E doar un exemplu unde el zice realitatea.
Sau sa scoti sunete la sex. Ori sa chemi politia de zgomotul de la sexul vecinilor.
Chiar eu am avut situatia asta mai de mult, auzeam 'aaa, aaa, aaa, aaa", ma zapacise, chiar era sa chem politia, stiam ca se f.dar o faceau de prea multe ori si ma enerva zgomotul de la etajul superior, mai ales ca era dupa ora 22 cand nu ai voie sa deranjezi.

Sau ca unu inseala sotia cu una de 17 ani, e omu chiar in realitate.

| lilmort a răspuns:

Wtf ce intrebari stupide ai!