| anonim_4396 a întrebat:

Hey sa va povestesc cevastraight faceacum 2 luni am cunoscut un tip care e plecat de foarte mult timp din tarahappyne-am cunoscut dintr-o greseala printr-un prieten comun.hmmm de prima datahappy de cand ne-am cunoscut imi arunca zambete si ma intreba tot felul de lucruri stupide doar ca sa se bage cu mine in seama sincer si mie imi placea tipul pentru ca are stilul lui si desi are o varsta micuta(15 ani) nu gandeste la fel ca toti baietii de varsta lui(jocuri pe calculatore, mouse nu stiu de care si alte cele)e foarte ok si arata mult mai matur decat este dupa o saptamana de cand ne-am cunoscut mi-am dat seama ca imi place tot mai mult tipul si am incercat sa ma apropii de el prin prietenul comun care vorbea cu el si ii spunea despre mine numai ca el avea prietena si inca are o tipa cu catziva anisori mai mica ca el, eu auzind ca are prietena m-am lasat nu ma mai interesat pana cand ma suna sa vin la disco si sa discutam dupa lungi discutii imi spune ca are prietena si ca ar vrea si o relatie cu mine dar pe ascuns fara sa stie nimeni eu am ramas masca dar ma gandeam ca pot sa ma distrez putin cu el dupa cateva zile stiau toti prietenii lui de mine si inca ma sunt cu el asa "pe ascuns" palmat sa zic asa si din nefericire imi e cam drag de el iar prietena lui a aflat deja de mine pentru ca se aude prin toata scoala am vorbit foarte serios cu el sa se desparata de tipa pentru ca nici macar nu se intalnesc mai toata ziua este cu mine si nu prea imi convine situatia i-am propus sa ne despartim pana nu o sa ma atasez de el si mai tare, iar el nu vrea si nici pe mine nu ma prea lasa inima sa il las nu stiu dati-mi si voi un sfat V'am pupat

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O sa-ti spun ceva care nu-ti va placea, dar sa te gandesti la vorbele mele. Daca ti-a propus o relatie pe ascuns, palmata, inseamna ca te place, dar nu te respecta. Te vede ca pe o femeie usuratica, care nu merita statutul de "oficiala" ci doar de amanta, de distractie fara obligatii. E foarte greu sa-l faci sa-si schimbe impresia, o relatie pornita sub aceste premise, greu se va modifica.

| monyk a răspuns:

Buna, ia gandeste-te putin,,, tu tii la el, te inteleg, dar daca tine la tine, de ce nu isi lasa prietena aceea, sau lui ii convine situatie sa fie cu 2...Eu zic sa vb cu el serios si sa aleaga intre tine si ea, adica nu cred ca iti place ideea ca este impartit in 2, cred ca il vrei numai pentru tine, asadar daca nu vrea, atunci desi iti va fi greu, mai bine sa renunti la aceasta relatie, ori cu tine ori fara tine, nu poti sa fi cu el si el sa fie si cu alta, chiar iti place acest trio amoros? Fa ceea ce simti dar daca tu ai fi si cu el si cu inca unu lui i-ar conveni? Eu nu prea cred, asadar pune-l sa aleaga ca daca ramane cu amandoua, tot tu vei avea de suferit!

| Adolescentul a răspuns:

Mmmmm ce dificila e situatia, mai inainte incearca sa te pui in locul lui tongue U ce ai face? Dupa schimbi personajul adica esti u normal. Iar atunci te intrebi oare daca as face lucru asta ce ar putea sa se intample. Eu zic sa vb cu el sa ramaneti amici buni ar fi pacat sa piarda pe fosta. Vad ca u il adori dar poate mai tarziu ai sa prinzi drag de un tip mult mai matur si mult mai mare.Crede`ma gura lumi e prea idioata si nu cred ca mai tarziu are sa-ti fie okhappyAi sa te simti jignita cum ca el e mai mic ca tine si u mai mare ca el.Eu zic sa ramaneti amici buni si sa nu ii dai sperante s-ar putea sa suferiti amandoihappyBafta!

| sweety_9492 a răspuns:

Iubita lasa-l! eu am fost in situatia ta.am cunoscut pe cineva prin intermediul messului! am hotarit sa iesim impreuna sa ne cunoastem oarecum! stind la un suc am inceput sa vorbim.(mentionez el avea pe cineva si eu la fel de aceia am hotarit de comun acord sa fie doar o distractie)ne'am povestit vietile etc ne'am simtit bine impreuna si am hotarit sa mai iesim ...intre timp el chipurile incepuse sa aiba neintelegeri cu iubita lui si eu ma cam ciondaneam cu al meu! asa azi asa miine la ce concluzie am ajuns, ca sa raminem impreuna ca ne intelegem bine si sa lasam fiecare pe iubitii nostri. dupa sfaturile lui si juramintele lui m-am despartit de al meu desi parca nu prea ma lasa inima dar am zis na ce o fi o fi.intre timp el imi spunea gata azi e momentul decisiv azi ii spun.si?! dupa ce i-a spus nu a suportat idea era ff posomorit si seara s-a intors la ea. spunindumi ca se simte bine cu mine dar inima lui e inca acolo. iar eu am ramas sg si fara ala meu si fara el si cu regrete ca nu trebuia sa ma implic prea mult pentru ca dupa 3 saptamini deja ma atasasem de el! iubita lui a aflat de noi am vb si eu cu ea. dar nimic asta a fost.la iertat si eu tot singura is.nu te lasa pacalita pentru ca barbatii stiu sa minta fff frumos dar si noi sintem naive pentru ca ne place sa fim mintite.bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer. ii urata situatia asta. am patit si eu ceva asemanator. dar daca el tine la tine ar trebui sa se desparta de ea. daca tine la ea.nu trebea sa inceapa nimica cu tine sau sa te faca sa te atasezi tot mai mult de el. mai stai de vorba cu el. explica-i ca nu iti convine.si chiar daca te doare. daca el nu vrea sa se desparta de ea.atunci ar trebui sa o faci tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca aveai putina demnitate ii spuneai sa se desparta intai de vechea prietena apoi puteti sta impreuna. dar cum nu ai avut si ai vrut sa te distrezi ...cred ca si el a vrut acelasi lucru altfel se despartzea de fata respectiva care cred ca tine destul de mult la el daca a aflat de tine si tot nu s`a certat cu el. nu stiu daca tie ti-ar fi convenit sa-ti faca cineva asa. spune`i sa aleaga ori tu ori ea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe scurt... fara prea multe cuvinte esti roata de rezerva. ii oferi ceva ce fata cealalta nu. fara suparare.deschide bine ochii