| NebunaNoptii a întrebat:

Hey...sunt eu... din nou.Acum 2 saptamani am primit un coleg nou. E dragut:are parul negru cu suvite blonde si ochii albastri(adooorrr ochii albastri) si are cam 1.68.Sta in banca cu mine si il cheama Alex(Al', porecla luitongue). Spatamana trecuta ne-a zis diriga ca vom da un mini concert unde o sa vina directoru si celelalte clase.Eu trebuia sa cant deoarece am cea mai buna voce din scoala, Al' la chitara, un baiat la tobe si inca o fata la clape.Eu si Al' am decis sa repetam impreuna fiindca munca noastra era mai grea si ceilalti doi sa faca repetitii cu noi doar 2 zile(ieri a fost mini-concertul). Na', mie cum imi placea de Al' m-am imbracat frumos, cu o pereche de blugi si un tricou cu Hello Kitty.Pe la 15:00 a venit Al' la mine sa repetam.Am repetat vreo 2 ore(1 in care am invatat cantecele:Revolution, Blaxy Girls; I wanna go, Britney Spears). Ciudat e ca in timp ce eu cantam Al' se uita la mine in continuuu. Dupa repetitii am iesit afara, sa ne plimbam, sa ne cunoastem mai bine si sa papam o inghetatatongue.Am mers in parc, am luat cate o inghetata, eu de ciocolata cu cirese si el de vanilie, ne-am asezat pe o banca si am inceput sa povestim.Am descoperit ca si lui ii place sa deseneze, sa cante(ca si mietongue). Am ras incontinuu cu el.Cand a inceput sa bata vantul mie imi zbura rochita(am uitat sa mentionez ca, inainte sa plecam, ma schimbasem cu o rochita pana la genunchi)eu innrosind instant. El fluiera in sensul"Ce sexy esti!"si eu i-am scos limba si i-am ras.Am plecat acasa ca sa-si i-a chitara si sa ma conduca pe mine.Inainte sa plece m-a pupat pe obraz, aproape de buze.
Urmatoarea zi am mers toata clasa in parc, la gradina zoologica si botanica.In parc fetele stateau pe banca si baietii pe iarba.Noi(fetele)discutam despre tot felul de chestii, ascultam muzica si baietii jucau poker.La gradina zoologica am vazut un cimpanzeu cu fund albastru si ziceam ca e profa de latina(e urataaaaaaaaaaaaaaaaaa!)Apoi la gradina botanica eu am fost fermecata de un trandafir rosu si din intamplare, Al' trecea pe acolo... A vazut cum ma uitam la trandafir si venise langa mine.Il cumparase(era destul de scump ce e drept si eu nu mai aveam bani, ca ii cheltuisem pe inghetata, un ursulet de plus si niste chestii de la parcu de distractii)si mi-l daduse mie. I-am multumit pupandu-l pe obraz.Ca de obicei Al ma ducea acasa.Cand sa-mi iau la revedere acesta ma sarutase pe buze.Imi placea dar l-am impins.Si-a cerut scuze si mi-a spus noapte buna.Restu zilelor a fost rusinos in preajma mea.Ieri ne-a reusit cu brio mini concertul incat i-am sarit in brate lui Al', apoape daramadu-l.Cand eram doar noi doi in clasa el venise spre mine si ma sarutase apasat pe buze, apoi pe gat, si mai avea putin si ma dezbraca. L-am plesnit si m-am rastit la el spunandu-i :"EU NU SUNT PAPUSA TA CA SA TE JOCI CU MINE, AI INTELES?". Azi ei bine, a venit la mine si mi-a spus:"Nu, nu esti papusa mea, dar nu m-am putut abtine. Tentatia era prea mare.Nu te voi mai deranja de-acum.Imi pare rau! Sa stii ca eu ma voi muta de la scoala asta ca sa fii fericita."

Ce sa fac? Cand mi-a spus ca v-a pleca ma apucat plansu in fata lui. Mi-a mai spus ca v-a pleca in seara asta. CE SE FACC?

4 răspunsuri:
| unknow a răspuns:

Nu cred ca se muta din cauza ta! sau poate te pacaleste.
suna'l! vb cu el. dar nu te ''milogii'' de el sa ramana. vb calm, cu el. spune; i ca si tu il laci, doar ca esti cuminte!laughing si nu'i nevoie sa se supere si sa plece asa. Lucrurile pot lua amploare,. se pot transforma. De ce sa dati cu piciorul la ceva atatt de frumos?
bafta multa!;*

| mona a răspuns:

Discuta cu el si printre altele poti sa i zici ca vrei doar sa fiti prieteni buni si nimic mai mult deocamdata, faza cu plecatu nu o prea cred pentru ca nu i o albina ce poate zbura din floare in floare, cred ca a zis asta ca, sa te faca sa cedezi

| Lamaitzza a răspuns:

Ce dragutt blushing. Pai in primul rand ai facut bine ca l-ai respins, pentru ca altfel te considera o usuratica si nu ii se mai parea ca esti interesanta. Este dragut dupa cum zici tu doar ca nu e frumos sa te dezbrace aproape ai facut foarte bine, este evident ca te place si sincer cred ca chestia cu mutatul a fost mai mult ca sa vada ce reactie ei. Ar fi bine sa faci urmatorul lucru: Inainte sa plece il rogi sa iasa putin afara cu tine si ii zici ca si tie iti place de el doar ca ti-ar placea sa luati lucrurile mai incet si ca daca ar pleca nu ai fi fericita. Apoi i-al in brate, vezi ce iti spune, convinge-l sa nu plece dar in acelasi timp daca ramane sa se poarte cum trebuie deci mult noroc! :*

| Leonard97 a răspuns:

Opreste-l cat mai poti, cere-i scuze fa-l sa ramana!