| anonim_4396 a întrebat:

Hey, sunt intr-o dilema sentimentala si am nevoie de ajutor din partea celor experimentati happy please. vorbesc cu un baiat de o luna si un pic. imi place sa imi petrec timpul cu el, ma simt bine in compania lui, radem, glumim si ne vedem aproape zilnic. cand ma saruta simt o palpitare ciudata a inimii laughing si cand ma imbratiseaza ma simt bine, protejata. cand il vad imi trec supararile, dar nu-mi tresare inima, nu am fluturi. eu am fost indragostita o singura data in adolescenta si atunci asa se manifesta. acum e insa diferit. si mi-e ciuda ca nu tin mai mult la el si ca nu sunt indragostita de el. credeti ca dragostea adevarata o sa vina mai tarziu, ca o sa ma indragostesc in cele din urma? sau daca nu m-am indragostit de prima data nu o voi face nici de acum incolo? el e un baiat ata de bun...si chiar vreau sa-l iubesc

Răspuns Câştigător
| MrSoapte a răspuns:

A te indragostii e ca si cum ai fuma iarba! Nu te astepta sa poti controla sentimentele si simturile! Lucrurile astea nu vin cand vrem noi! Deci...inceteaza sa mai astepti si, bucura-te de tot ce este in prezent pe langa tine! Bucura-te de fiecare atingere, privire, mangaiere, gest...etc!

6 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Daca ai zis de "palpitare ciudata a inimii"esti sigur indragostita. poate nu cu aceeasi intensitate ca in adolescenta, dar totusi.sau poate iti amintesti prima iubire si o hiperbolizezi.in amintiri toate lucrurile par mai frumoase.

| elenuyzy a răspuns (pentru Nastia):

Poate e doar excitare, ceva pur sexual. eu vreau ca fluturii aia sa existe mereu happy cum s-a mai intamplat. poate ca totusi nu ar trebui sa mai compar relatia de atuci cu cea de acum. aceea a fost o copilarie, eu vreau acum ceva foarte serios. si ma gandesc ca dragostea nu inseamna doar fluturi nu? ci dor, apreciere, respect...

| Nastia a răspuns (pentru elenuyzy):

In timp fluturasii se pierd.saruturile se tocesc. dragostea devina doar profund respect, apreciere, admiratie, o foarte-foarte buna prietenie si poate ajunge si timp doar la obisnuinta.tu trebuie sa ai grija sa nu se ajunga la asta.intretine flacara iubirii!

| neutrino a răspuns:

Continua si poate ai noroc.

| diavolitadulce a răspuns:

Esti indragostita. nu o mai da inapoi

| împartezâmbete a răspuns:

Mmm conteaza si ce varsta ai tu ai mai draguto, daca prima iubire a esuat astea nu inseamna ca mereu o sa fie asa, ai ptea sa vorbesti cu el mai deschis, sa incerci sa il cunosti in detaliu si poate mai apoi ai sa te reindragostesti!