| anonimul7200 a întrebat:

Am 15 ani, iubesc o fata cum nu am iubit pe nimeni in viata mea. As da orice pentru ea. Doar ca ar fi prima mea relatie serioasa cu o fata, pe langa asta nu stiu sa sarut sad. Cred foarte mult ca m-a placut, dar am facut o greseala, si acum presupun ca e suparata pe mine. Tin sa subliniez faptul ca doar PRESUPUN ca e suparata pe mine. Eu ies mereu cu ea in oras. Dar AM IMPRESIA ca pe mine ma evita. Nu stiu ce ar trebui sa fac. Sa incerc sa o uit? nu prea mi-e usor. Plus ca de fiecare data cand gresesc ceva fata de ea imi vine sa ma dau cu capu de pereti si plang sau ma supar pe mine. Chiar nu stiu daca sa o evit sau sa pastrez legatura cu ea, sau chair sa incerc o relatie cu ea. Eu de obicei sunt sociabil, dar cand sunt cu ea, nu mai sunt eu. Nu stiu ce sa spun si raman mut. Chiar nu stiu despre ce sa vorbesc cu ea, parca imi sterge cineva memoria laughing. Am incercat cam de o saptamana sa imi scriu pe o foaie subiecte de discutii. Dar mi se pare ciudat ca tocmai cu fata la care tin foarte mult sa nu stiu cum sa comunic sau sa ma comport. Am incercat de foarte multe ori sa fiu eu dar nu pot. Si nu pot sa ma exprim in cuvinte cat de mult o iubesc, as da orice pentru ea. Am uitat sa va specific ca eu nu prea am tupeu. Daca puteti sa ma ajutati va rog mult si va implor help me! As dori sfaturi de la cineva care a mai avut relatii, dar e bun orice sfat. Chiar nu stiu ce sa fac in situatia mea, m-am gandit zile si nopti in continu la chestia asta. Va rog inca odata sa ma ajutati. Dau Funda + Vot!

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cand va plimbati ai luat-o vreodata de mana? Cand limba se impleticeste in gura, vorbesti mai usor prin gesturi, mai intai o iei de mana cum am spus, mai tarziu poti sa o iei de mijloc cum azis T4ni4.
Nu fii mototol si actioneaza, altfel, daca are vreun interes si-l va pierde si atunci o pierzi definitiv.
Stii reclama aia la Sprite, cu disperatul? Nu trebuie sa fii asa. :p

| T4ny4 a răspuns:

Asta cu sarutul, va veni de la sine! Dar totusi iti recomand, unul lent! Pentru ca asa v.ati putea sincroniza perfect.Nu trebuie decat sa-ti lipesti buzele de ale ei incet,si de acolo vor decurge lucrurile de la sine.Te cred ca esti indragostit,dar incearca in momentele in care esti cu ea sa revii un pic cu picioarele pe pamant. Daca ti-e greu sa vorbesti,fa alte gesturi! Uite,cand iesiti,rupe-i o floricica din gard,sau scrie-i un biletel dragut,ia-o prin surprindere in brate. Poate ea te evita exact din acelasi motiv, nu stie ce sa-ti zica! Eu mereu la primele intalniri ma gandeam ¨doamne, ce sa-i zic, despre ce sa vorbim?¨ dar cand ma vedeam fata in fata cu ei, cuvintele parca ieseau singure pe gura.

| anonimul7200 explică (pentru T4ny4):

Pai si eu ma gandesc ce sa ii zic... oke...dar cum pot sa imi dau seama daca ma place?

| anonimul7200 explică (pentru T4ny4):

Cam asa e si cu mine...dar cum pot sa imi dau seama daca ma iubeste? si am incercat foarte mult sa revin cu picioarele pe pamant dar nu pot...nush cum sa fac

| anonimul7200 explică (pentru T4ny4):

Daca o iau prin surprindere in brate, nu e prea exagerat? Pe ea nu am luat-o niciodata in brate...

| Olyxyz a răspuns (pentru anonimul7200):

Pai pentru toate e un inceput...trebuie sa dai un semn ceva.
Depinde si de personalitatea fiecarei fete acum, oricum, in nici un caz sa nu ii spui ca o iubesti chiar daca simti asta, s-ar putea sa o sperii. Incearca sa ii arati ca o placi, chiar sa ii spui asta...dar in nici un caz nu o lua direct cu "te iubesc".
Daca poti sa ii dai o floare, spre exemplu un trandafir rosu.
Incearca sa vorbesti cu ea despre plimbari, natura, scoala, muzica, distractii etc, cauza un subiect de discutie care sa ii placa si ei, si dupa mai ce discutati de diverse poti sa o iei de mana usor si sa ii spui ca o placi si ca ai vrea sa iesiti mai des sa va cunoasteti ceva mai bine...si dupa mai iesiti de 2-3 ori la un suc, plimbare sau orice activitati mai aveti voi si dupa ce mai iesi de 2-3 ori poti sa o intrebi daca vrea sa fie prietena ta...ar fi frumos sa faci asta seara si eventual intr-un loc dragut in care sa ai si o floare ascunsa ca atunci cand ii spui ca vrei sa fie prietena ta sa ii oferi si o floare. la mine a mers de fiecare datawinking daca ai nelamuriri poti sa spui. Bafta cu fata!winking

| T4ny4 a răspuns (pentru Olyxyz):

Eu, ti-as fi spus tie da! laughing

| T4ny4 a răspuns (pentru anonimul7200):

N-am zis s-o pipai...doar s-o iei de umar, sau de mijloc usor, gentil.N-o brusca.

| Olyxyz a răspuns (pentru T4ny4):

Merci! Fetele care stiu joaca, de obicei nu spun DA direct, te saruta si te lasa sa tragi de acolo concluziawinking

| neutrino a răspuns:

Se pare ca nu esti suficient de copt pentru a avea o relatie cu o fata. Si nici fata nu prea e moarta dupa tine. Incearca si la 16 ani.

| pipluup a răspuns:

Trebuie sa o iei incet. Inteleg ca tii la ea, dar nu trebuie nici sa o presezi prea mult pentru ca o sa faca mai mult din obligatie ceea ce vrei tu, nu din pura initiativa.
Poate esti primul prieten al ei si chiar tine la tine. Atitudinea asta poate sa fie si din teama sa nu faca un pas gresit.
Si eu eram exact la fel cu prietenul meu, nu il priveam in ochi mai mult de frica ca o sa fac vreo prostie, nu pentru ca nu tineam la el. Mai sunt si emotiile.
Ideea e sa vorbesti cu ea. Poti sa o intrebi daca ii place sa iasa cu tine, dar nu la modul obsesiv. Poti sa ii propui o iesire la film, sa zicem, o intrebi unde i-ar placea sa iasa, ii dai optiuni.
Din ce spui tu, eu cred ca te place mult, dar ii este teama sa nu faca un pas gresit. Daca ai rabdare cu ea o sa merite Multa bafta!:*

| anonimul7200 explică (pentru pipluup):

Pai... cam asa e cum zici u... dar mi-e frica sa ii spun ca o iubesc. nu stiu cum o sa reactioneze. Daca ne stricam relatia de prietenie.

| pipluup a răspuns (pentru anonimul7200):

In dragoste trebuie sa risti orice pentru persoana iubita indiferent cate sanse ai. Sper sa primesc fundabig grin