| Claudita_1702 a întrebat:

Cum ar trebui sa ma comport sa am o relatie ok, fara certuri grave, fara sa se plictiseasca de mine?
Il iubesc, au inceput certurile din orice. Ajutati-ma! Abia ne-am impacat si au inceput.Cum sa ma comport? Sunt si cam geloasa.Mersi.

Răspuns Câştigător
| consilierindragoste a răspuns:

Ei se spune ca cine nu se cearta nu se iubeste, nu? cu gelosia este cam durerosa intr-o relatie dar e din cauza ca nu ti se acorda mai multa atentie sau afectiune fta de celalat partener asta nu inseamna ca nu te iubeste. certurile in schimb au si ele rolul lor de a intretine relatia mai inflacarata si de a nu se instala monotonia intre voi dar sa nu confundam cu certurile din cauza icompatibilitati cuplului. ei acum vezi tu care este exact problema. eu te sfatuiesc sa fi tu insuti in relatie sa nu reflecti o alta imagine catre partenerul tau daca sunteti compatibili si aveti aceleasi sensuri ar trebui sa mearga din punct meu de vedere si el ar trebui sa te inteleaga daca esti putin geloasa. in cuplu totdeauna unul dintre noi este mai gelos si vrea ceva mai mult decat celalat partener dar aceste lucruri se pot dicuta si rezolva.

4 răspunsuri:
| νєησм a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa il sufoci lasa-l liber ceva timp mai suna-l dar nu stiu ce fel de certuri ca daca mi-ai spune as putea sa iti dau un raspuns si pentru asta dar deocamdata iti dau niste sfaturi asa ca sa mearga mai ok dar daca esti asa geloasa nu-l lasa mult timp prin oras, cluburi, discoteci big grin.

| alina_7878 a răspuns:

Ar trebui sa incetezi cu gelozia mai ales daca stii ca te iubeste
cand va certat mai lasa de la tine... si ca sa termine saruta-l deodata (asta il va face sa intrerupa cearta )
si sa nu ii dai niciodata senzatia ca te-a avut destul... oprestaete brusc intr-un sarut si lasa-l sa obtina altul... happy
si mereu da mereu sa ii arati ca il iubesti
si sa ii ca il iubesti mai rar si doar cand crezi ca e necesar big grin (altfel il sufoci - sau ii dai impresia asta)

| alinac a răspuns:

Pai pentru a nu va plictisi unul de altul trebuie sa inventati cate ceva nou de cate ori aveti ocazia... daca esti geloasa incearca sa te stapanesti, sa nu-i arati... locuiti impreuna? in jurul acestei intrebari se invart multe raspunsuri.

| arual_9630 a răspuns:

In primul rand fii mai rece fata de el, nu-i spune tot ceea ce simti pentru el niciodata, sa nu fii prea lipicioasa ( de obicei se plictisesc repede) daca continui sa-i arati ca il iubesti asa de mult il pierzi. pa