| anonimaanonima2A a întrebat:

am o mare ( 100X) problema. Acum cateva saptamani am cunoscut un baiat cu care m-am imprietenit. Intr-o sambata ne-am intalnit undeva ( eu fac ore si sambata ) la ora 16:40 ne-a dat drumul mai devreme si am stat pana la ora 19:00 un am discutat ( nu am facut nimic ). In tot acest timp parintii si colegii ma cautau ingrijorati deoarece nu stiau unde eram... pana la urma am ajuns acasa si parintii m-au intrebat unde am fost si eu le-am spus ca am plecat la o colega... acestia s-au dus sa ma caute si acolo atunci cand eu eram la intalnire dar aceasta a spus ca nu eram acolo. Toti colegii stiu unde am fost si cu cine + cativa profesorii. Numai ca nu stiu parintii si mi-e foarte frica sa le spun doarece acestia nu ma lasa sa umblu cu baietii ( el fiind cu 3 ani mai mare ). Am 5 intrebari : 1- ce ar trebui sa fac in situatia asta? 2- cum sa le spun parintilor? 3- ce ar trebui sa fac sa reincapat increderea la profesorii + colegii + parintii? 4- credeti ca nu ar trebui sa ma mai vad cu acel baiat? 5 - cum pot sa le explic parintilor povestea asta dar baiatul despre care v-am povestit sa fie un personaj amical? va multumesc mult ca ma ajutati si nu as vrea sa ma judecati gresit!

Răspuns Câştigător
| shadow222 a răspuns:

Iesiti pe ascuns nu-ti fie frica viata e un risc crede-ma esti mare deja tine cont de reguli dar nici chiar asa strict nu fii chiar asa cuminte nu renunta la cel pe care il iubesti e cea mai mare greseala nu renunta!

15 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Câți ani aveți ca să îți pot răspunde întebării

| anonimaanonima2A explică (pentru Azµre):

Eu 13 si el 16

| Azµre a răspuns (pentru Azµre):

Răspunsul meu este simplu vorbește cu părinții tăi și spune-le adevărul nu ai pierde! Dacă reacționează urât să se gândească că puteai să o faci mai rău.

| anonimaanonima2A explică (pentru Azµre):

Da dar nu vreau sa creada ca umblu cu baietii de la varsta asta

| Urinak a răspuns:

La intrebarea 3 nu trebuie sa reaincaperi increderea la profi.WEak.Si nici la colegi.Prinde curaj si ziile la parinti.

| anonimaanonima2A explică (pentru Urinak):

Poate i-asi spune mamei dar sincer chiar mi-e frica de ce o sa spuna ( iti spun sigur o sa reactioneze f. naspa )

| Urinak a răspuns (pentru anonimaanonima2A):

Dar cati ani ai? si cati ani are el?

| anonimaanonima2A explică (pentru Urinak):

Eu am 13 el 16

| Urinak a răspuns (pentru anonimaanonima2A):

Eu credeam ca sunteti mai mare, aproximativ pe la 20 sau 18. Daca aveti varsta asta ar trebui sa aveti acord de la parinti. Poti incerca sa vorbesti cu taicatau sau puteti sa va intalniti in familii si sa vorbiti.Si o alta modalitate iesiti pe ascuns.

| anonimaanonima2A explică (pentru Urinak):

Sincer cred ca o sa renunt la tot... mi-am dat seama ca l-a varsta mea nu imi trebuie prieten

| anonimaanonima2A explică (pentru Urinak):

Fiindca am iesit pe ascuns... uite la ce s-a ajuns... dar cred ca o sa renunt la el si o sa imi vad de scoala

| Urinak a răspuns (pentru anonimaanonima2A):

E o idee buna.NU prea am vazut intalniri la varsta asta.Dar SUCCES cand vei fi mai mare cu subiectul asta si puteti tine legatura

| shadow222 a răspuns (pentru anonimaanonima2A):

De ce? esti prea fricoasa, ar trebui sa ai cv curaj fata tati ca daca faci asa... fii cum vrei sa fii nu cum vor altii ( in sensul bun)

| anonimaanonima2A explică (pentru Urinak):

Acum nu stiu cum sa ii fac pe profesorii sa nu le spuna parintilor

| anonimaanonima2A explică (pentru shadow222):

Pai da dar nici nu vreau sa fiu prea exagerata la varsta asta

| shadow222 a răspuns (pentru anonimaanonima2A):

Iesiti pe ascuns nu-ti fie frica viata e un risc crede-ma esti mare deja tine cont de reguli dar nici chiar asa strict nu fii chiar asa cuminte nu renunta la cel pe care il iubesti e cea mai mare greseala nu renunta!