| kristina_5017 a întrebat:

am o mica/mare problema.Cred ca s-ar putea sa fiu insarcinata insa e o sarcina nedorita. Eu nu am menstruatie regulata dar vine undeva in jurul datei de 20, adica +/- cateva zile. Am avut ultimul contact(neprotejat) in 3 luna aceasta, si menstruatia inca nu mi-a venit chiar daca am avut simtome, adica mi-au aparut cosuri, sesibilitate la nivelul sanilor, iarscibilitate big grin. El a zis ca nu am cum sa fiu insarcinata deoarece a avut grija. Va rog ajutati-ma! Imi e frica sa fac un test de sarcina. Oare e posibil sa fi ramas?crying((

4 răspunsuri:
| liviu42 a răspuns:

Fa un test de sarcina urgent, nu mai lua tu atat de sigur faptul ca a avut el grija.

| Ellenna a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa faci un test de sarcina big grin nu te baza pe faptul ca a avut grija sa nu ejaculeze in tine tongue Am citit un articol undeva (si chiar imi pare rau ca nu mai imi amintesc unde) ca elimina o substanta care poate contine spermatozoizi si inainte de ejaculare. Nu mai stiu exact. Cel mai bine ar fi sa faci un test si sa vorbesti cu un adult. Multa bafta ^.^

| spiNN a răspuns:

Din cate stiu este posibil. Cel mai sigur fa un test de sarcina si te lamuresti.

| nehotarata a răspuns:

Buna. da,e posibil,dar inainte de a-ti face griji,mai asteapta putin sau fa un test de sarcina. oricum, te asigur ca un copil nu e O PROBLEMA. E cea mai mare binecuvantare. Daca rezultatul e pozitiv, iti dau un sfat:nu lua viata copilasului tau indiferent de reactia celor din jur. Eu am facut un avort...si crede-ma, nu vrei sa te simti ca mine. Curajhappy