| BrokenSoul231 a întrebat:

am o problema... Iubitul s-a despartit de mine si mi-a zis sa ramanem prieteni.
Cum sa fac ca sa trec peste asta?

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ramaneti prietenii cu beneficii doar sex

| RAY a răspuns:

Vei gasi alt baiat il vei uita, marea iubire se duce foarte repede

| neutrino a răspuns:

Simplu: ii spui ca nu esti de acord cu propunerea lui.

| peperonies a răspuns:

Spune-i ca ai destui prieteni si ca nu mai ai nevoie.

| Pufoseniiee a răspuns:

Doar timpul rezolva ranile tale sufletesti. Dar preocupa.ti timpul, uita.te la filme( CLAR NU DE
DRAGOSTE), iesi cu prietenii si roaga.i la inceput sa nu vorbeasca deloc despre relatii, scrie ceva gen teme ca sa fii concentrata la altceva. Si nu ramaneti prieteni, spune.i in fata ca nu vrei sa mai vorbiti pentru ca nu.l vei uita niciodata asa.
Succes.

| Angelll98w a răspuns:

Nu accepta in nici un caz prietenie cu el, o sa iti fie mai greu, mai bine e ca el sa dispara cu totul... Iar tu nu sta numai in casa, nu asculta muzica trista ci iesi cu fetele in oras, du-te la disco, maninca cit mai multa ciocolata, fa-ti prieteni noi si atunci nu o sa ai timp sa te gindesti la el,, ocupa-te cu diverse lucruri si peste citva timp o sa te obisnuiesti cu absenta lui * Fii tare succes!

| Barnifgh a răspuns:

Indeferent de situatie fii puternica.Nu merita sa plingi sau sa suferi dupa un baiat.Viata trece o sati mai apara baieti.Sunt sigura.