| Imma a întrebat:

Am fost impreuna apoi ne-am despartit si mi-a zis ca ramanem prieteni. Ce inseamna asta? Ii pare rau pentru mine?

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,inseamna ca nu a vrut sa te raneasca prea tare si cam toti cand se despart de o fata spun ca mai bine ramanem prieteni,dar de cele mai multe ori nu prea mai baga fetele in seama; sau poate vrea sa pastreze o relatie de amicitie cu tine, daca ii parea rau, incerca sa se impace cu tine...

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Sunt niste vorbe in vant. Aproape toti baietii spun asa.stiu din propria experienta. Nu a spus ca ramaneti prieteni pentru ca ii pare rau pentru tine.a spus-o pentru a nu te rani probabil.Si eu am fost impreuna cu un baiat dupa care mi-a spus ca mai bine ramanem prieteni.si asta insemna decat "buna" "buna ". poate de multe ori nici acel buna pe care as fi vrut sa il aud nu-l auzeam.deci nu iti mai face griji:* mai sunt baieti:*

| bvampeires a răspuns:

Nu, daca s-a despartit de tine inseamna ca nu mai avea prea multe lucruri in comun sau ca nu ii convenea ceva(motivul nu conteaza), dar daca vrea sa ramaneti prieteni inseamna ca inainte de a fi iubiti erati prieteni foarte buni si el nu vrea sa renunte la asta doar pentru ca nu ati fost facuti sa fiti impreuna, inseamna ca el inca tine la tine(doar ca amicitie si nimic mai mult) si nu vrea sa-ti piarda prietenia pentru ca poate considera ca esti o persoana degasca si sociabila de care are nevoie ca sprijin emotional, sfaturi, sa fie consolat cand e suparat si lucruri ce tin de o prietenie foarte stransa. Asta e parerea mea, concluzia finala tine de tine.