| Hope7 a întrebat:

Am o problema si nu stiu cum sa o rezolv.
El mi-a zis ca e mai bine pentru mine daca ramanem amici. A zis ca ma place, dar ca nu poate sa simta mai mult de atat pentru ca m-ar face sa sufar si nu vrea asta.
Problema e ca m-am indragostit tare de el. Ceea ce el nu intelege e ca mie nu imi e rau cu el, ci fara el. I-am zis asta. In toata perioada asta cat am fost "amici", i'am trimis mesaje, dar am pastrat limita, si el la fel. El are stari de depresie, a zis ca are nevoie de cineva care sa gandeasca optimist pentru el si sa aiba grija de el. Si stiu ca eu pot sa fac asta, si asa mi-a zis si el. Mi-a facut tot felul de sperante. Mi-a zis ca are nevoie de mine langa el, dar acum totul s-a schimbat dintr-o data.
Nu stiu ce sa cred... daca ma place de ce nu ar vrea sa continue relatia cu mine, sa incerce macar, sa ii dea o sansa. Daca nu ar merge, asta e, dar macar sa stiu ca am incercat.
Ce sa fac? Credeti ca daca de acum inainte il ignor si nu ii mai trimit mesaje, mai exact, dispar din viata lui de tot, ma va cauta el? Ma tem ca daca fac asta, s-ar putea sa ma uite. Sau sa creada ca daca nu l-am mai cautat, nu imi mai pasa de el si am considerat ca e cel mai bine sa nu vorbim. Si el ar respecta asta si nu m-ar mai cauta nici el. S-a intamplat sa nu ii zic nimic 3 zile si el sa creada ca e vorba de nepasare, dar i-am.zis ca nu e vorba de asa ceva.
Ce sa fac? Cum sa procedez in continuare ca sa isi dea seama ca a gandit gresit si sa se intoarca la mine? (As vrea sfaturi in special de la baieti)
Multumesc anticipat! Funda pentru cel mai bun raspuns :*

Răspuns Câştigător
| nicolas25ianis a răspuns:

Este simplu cand esti baiat sa stii ca o fata e inebunita dupa tine, e distractiv si te joci cu ea ...cam asta face el cu tine, la baiati e simplu sunt atrasi de o fata sau nu poate ii place de tine dar faptul ca tie iti place mai mult de el asta il face sa numai fie asa entuziasmat. Tine minte barbatii sunt vanatori si se simt bine atunci cand alearga si sunt respinsi chiar daca nu isi dau seama de asta. Cand nu poti avea ceva iti doresti si mai tare lucrul acela si asta ti se intampla tie acum. Sper sa intelegi ce am incercat sa spun si pana la urma daca nu merge priveste in alta parte...

| Hope7 explică (pentru nicolas25ianis):

Am inteles. Crezi ca daca de acum il ignor si nu ii mai dau nici un semn de viata, e posibil sa ma caute el? thinking

| nicolas25ianis a răspuns (pentru Hope7):

Nu trebuie sa il ignori direct, o sa isi dea seama de ceea ce vrei sa faci si o sa faca pe victima gen dc nu il mai bagi in seama ca esti suparacioasa imatura sau stiu eu ce ii mai vine in cap, el stie ca il placi si o sa te lucreze la sentiment ca sa te aibe aproape ca na cine stie poate de plictiseala face si el ceva....suna urat dar daca tine la tine o sa isi dea seama Sfat : ramai amica lui dar vorbeste-i despre alti baieti o sa vezi ce reactie are, ori e gelos ori nu simte nimic si asta e....iti doresc sa fi o buna actrita

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca vrei sa stii cat de mult tine la tine, ignora-l si vei vedea ca el va fi cel care isi va face griji si te va cauta

| neutrino a răspuns:

Baiatul nu te-a placut ca pe o eventuala iubita si tu l-ai sugrumat. E timpul sa te dai la o parte.

| Hope7 explică (pentru neutrino):

La ce te referi cand zici ca l-am sugrumat? thinking