| Anonimus937382 a întrebat:

Hey TPU, am și eu o curiozitate, oamenii urâți ar trebui să aibă relații sexuale, romantice?
Credeți că ei merită asta? PS: Am scris această întrebare, deoarece sunt curios să aud părerile voastre.

20 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Si ce propui, sa le interzicem prin lege?
Acum serios, dincolo de faptul ca ideea ta are un pronuntat "parfum de grotesc", sa stii ca intr-o oarecare masura te si inteleg. De ce spun asta? Pentru ca da, ar fi mai placut pentru ochi sa existe pe planeta din ce in ce mai putini oameni generic urati si din ce in ce mai multi oameni generic frumosi, deci reproducerea oamenilor urati sa se reduca. Dar oamenii urati nu au nici o vina ca s-au nascut si nu au nici o vina ca s-au nascut urati. Daca s-au nascut, majoritatea s-au nascut si cu instinct, cu dorinta sexuala si de reproducere. Nu e vina lor, asa scrie in codul ADN. Ce sa facem, sa pedepsim niste oameni nevinovati privandu-i de accesul la placerile carnale? Dar ce facem cu oamenii care la 20 de ani sunt frumosi, iar la 40 de ani se mai uratesc? Le interzicem accesul la sex dupa o anumita varsta?
Dar ce facem cu oamenii care se nasc fizic urati, dar sunt geniali si au salvat vieti ca medici sau au contribuit la dezvoltarea tehnologiei care sta la baza functionarii telefonului, de pe care a postat aceasta intrebare un frumos ca tine? Nu avem nevoie ca genele unor astfel de oameni sa fie transmise mai departe?
Dar pana la urma cine decide cine-i frumos si cine-i urat...si in ce masura?winking
Nu te-ai gandit foarte mult inainte de a pune intrebarea asta, nu-i asa?winking

| darrio2007 a răspuns:

Da. toti suntem egali. Te crezi prea frumos?

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Surprinzator multi oameni urâți au relații, dar bine, cu oameni pe măsură lor. Și relația lor durează mult pentru ca sunt conștienți ca sunt urâți și apreciază persoana de langa indiferent ca arata ca Igor cocoșatul pentru ca sunt conștienți ca nu prea au șanse la altceva

| ania a răspuns:

Oricine e căsătorit merită să aibă parte de relații sexuale, restul nu.

| RAY a răspuns:

Raspunsurile sunt idealiste adică ipocrite, vorbim realiștic acum, un om urat nu emite atracție fizică, doi urati se complac împreună și fac și ei sex din nevoie, daca brusc ar apărea un personaj atractiv ei sar despărți, nu trăim în basme, în povești, trăim în realitate, oameni visează la idealism la ca nu conteaza fizicul, banii, hainele care le porti, masina, dar conteaza ele determina poziția ta sociala

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ar trebui sau ar trebui, nu are legătură cu asta. Nici că merită sau nu merită.

| dullcat a răspuns:

Buna.Observ ca te preocupa subiectul frumusetii destul de mult in ultima vreme. Daca tot vrei sa afli ceva util, citeste o carte sau doua, deoarece ai o perspectiva limitata.

https://www.paideia.ro/......81266.html

https://carturesti.ro/carte/istoria-uratului-52466

La ultima verificare, aspectul fizic subiectiv nu era o cerinta care conditioneaza drepturile omului, fie acestea de baza sau secundare.

| VoidEternal a răspuns:

De ce nu ar merita? Faptul ca esti urat nu spune nimic despre tine ca om. Sa fii urat nu este o alegere, (cel putin in majoritatea covarsitoare a cazurilor).

| LordCristobal a răspuns:

Normal boss.
Fiecare om merita sa aiba o noapte nebuna cu o perosoana de sex opus.

| anonim3247 a răspuns:

Normal că au relații romantice frumoase și sunt cei care se țin de mână și nu îi interesează de alții că se uită la ei.

| anonim3247 a răspuns:

Ieși seara prin parcuri că o să vezi o grămadă de perechi urâți amândoi.

| Continchiscontsters a răspuns:

După ce ca cu toți suntem urâți mai și punem întrebări domne oamenii urâți brokyrolling on the floor))

| Continchiscontsters a răspuns:

Dacă va dau o poza cu mine nu mai dormit toată viata voastră cu lumina stinsa și ziua o sa țineți lumina aprinsa broky rolling on the floor))

| Together a răspuns:

Ar trebui sa fie exact asa cum este.

Oamenii urati au adesea relatii, dar mai rar cu oameni frumosi.

| RIGeorge a răspuns:

Salut, nu este nici o regula sau restrictie ori rasim pentru asa ceva, orice persoana are dreptul de a avea relatii sexuale sau non-sexuale romantice happy

| Andrusca69 a răspuns:

Oricine are dreptul la fericire, indiferent de cum arata sau cum este el ca si persoana construit psihologic.
Asta cu frumos sau urat e subiectiva, unii sunt frumosi dar urati iar altii bogati dar saraci.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andrusca69):

Altii sunt bogati dar saraci, sau ai vrut sa spui frumosi dar saraci

| Andrusca69 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Bogata sirotinja, nu aveam pretentii de la unul ca tine sa inteleaga ceea ce am vrut ea zic…

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andrusca69):

In ce limba scrii draga, chineza? Sau turca

| EmmaLoveU a răspuns:

De ce nu ar merita? Cu ce au greșit ei ca sunt urâți?