| Sp33dster a întrebat:

Deci am 18 ani si jumatate si m-am indragostit beton de o fata de 15 ani jumatate. Am reusit sa fiu impreuna cu ea, insa dupa 25 zile totul s-a dus. In intervalul asta, mi-am dat seama de faptul ca niciodata nu am fost indragostit in halul asta de o fata. Imi place enorm, iar dupa despartire, parca totul nu mai era asa roz. Pastram legatura, ma considera cel mai bun prieten, si chiar nu vrea sa ne impacam, desii spune ca a tinut foarte mult la mine. Ce sa fac, ca am insistat sa ne impacam...dar nu vrea pur si simplu. Si chiar vreau sa fie din nou a mea. Ce sa fac? Sa raman prieten cu ea, ca ma doare cand stau langa ea, si in loc sa o iau in brate sa o sarut, abia o pup pe obraz; sau sa am rabdare ca poate ii vine mintea la cap......idei va rog, si fara batjocura. Mersii,

Răspuns Câştigător
| Psihedelic777 a răspuns:

Mmmm... inca nu-ti pierde speranta.Incearca totusi sa mai tii legatura cu ea. Poate isi v-a da seama pana la urma. Daca nu, inseamna ca nu te merita.tu i-ai oferit ce aveai mai bun, ceea ce e minunat.Tu ti-ai facut treaba sa zic asa, nu ramana decat sa astepti.In timpul asta bucura-te de viata, distreaza-te si fa-ti toate treburile dar nu te resemna. Oricum, nu dispera orice ar fi. Intr-un final se vor aranja toate.Crede-mahappy

16 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca ei i-au zburat fluturasii, nu mai ai ce face, asa ca renunta. Asta nu inseamna ca nu poti fi prieten, amic, cu ea, pe viitor.

Răspuns utilizator avertizat
| Mussette a răspuns:

Daca te place cine sigurica la tine.
Daca nu, mai sunt fete.
Mai asteapta putin sa vezi ce mai vrea cu adevarat.

| Sp33dster explică (pentru Mussette):

Am insistat de N ori...si e decisa sa fim cei mai buni prieteni.

| Mussette a răspuns (pentru Sp33dster):

Tunci incearca sa fiti prieteni.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai zic sa mai fii pe langa ea poate intr -o zi vei face din nou pasul spre iubit de la cel mai bun prieten;

| Psihedelic777 a răspuns:

Pai... in primul rand e foarte bine daca o iubesti si chiar te-ai indragostit de ea, te v-a ajuta sa-i vorbesti sincer si din inima, ceea ce trebuie sa faci de fapt. Spune-i sa va vedeti si stiu ca i-ai cerut sa va impacati si astea.Dar incerca sa ii vorbesti si mai sincer(dar nu intr-un mod disperat).Pur si simplu spune-i ca nu ai mai iubit niciodata pe cineva atat de mult, ca ea este totul pentru tine si ca nu poti iesi din aceasta stare de tristete stiind ca nu sunteti impreuna. Spune-i ce simti, ea v-a intelege.Cand esti cu ea ii spui ca vrei sa-i vorbesti ceva serios. Eventul ar fi bine sa o iei de mana ca sa fie un contact fizic si uita-te in ochii ei si spune-i totul.Dar sa fie din inima.E singura cale. Oricum, stai linistit si ai incredere ca v-a fii bine si asa v-a fii.Iti urez multa baftahappy

| Sp33dster explică (pentru Psihedelic777):

Am facut deja chestia asta...pur si simplu, zice ca nu mai tine deloc la mine...am incercat totul, chiar si cu un trandafir, uff, mda.

| Psihedelic777 a răspuns (pentru Sp33dster):

Offf...chiar nu stiu ce sa iti mai zic.Tu mai spune-i ceea ce ti-am zis si eu daca nu i-ai spus.Deci spune-i ca nu mai exista nimic in jurul tau fara ea, si ca ti-a ocupat complet mintea.Mai mult decat sa-i spui ca o iubesti din tot sufletul nu prea ai ce sa-i spui.Sunt cele mai puternice cuvinte sa spun asa.Tu mai vorbeste o data cu ea separat si vezi ce zice.Vezi si tu cum reactioneaza. Daca e incantata, atunci e bine si o sa te descurci.Da tot o tine pe a ei.Atunci ...asta e.Viata merge inaitne.O sa fie greu si astea dar timpul le vindeca pe toate. Oricum acuma tu trebuie sa fii increzator ca vei reusiihappy.Da tot ce ai mai bun si cucereste-o(nu exagera bineinteleslaughing. Multa bafta!happy

| Sp33dster explică (pentru Psihedelic777):

I-am spus, nu am realizat nimic. Deci pot spune ca s-a dus tot.

| Sp33dster explică (pentru Psihedelic777):

Multumesc...happy Genius big grin

| Psihedelic777 a răspuns (pentru Sp33dster):

happy Multumesc si eu

| Psihedelic777 a răspuns (pentru Sp33dster):

Mmmm... inca nu-ti pierde speranta.Incearca totusi sa mai tii legatura cu ea. Poate isi v-a da seama pana la urma. Daca nu, inseamna ca nu te merita.tu i-ai oferit ce aveai mai bun, ceea ce e minunat.Tu ti-ai facut treaba sa zic asa, nu ramana decat sa astepti.In timpul asta bucura-te de viata, distreaza-te si fa-ti toate treburile dar nu te resemna. Oricum, nu dispera orice ar fi. Intr-un final se vor aranja toate.Crede-mahappy

| Narcis0102 a răspuns:

Man eu zic ca, nu prea mai are rost..Adica,ea acum te vede ca pe cel mai bun prieten al ei, daca strici relatia cu ea ti-ai face tie rau..Deci mai bine ramai tovaras cu ea, cauta-ti alta gagica, si ramane-ti doar prieteni man, ca dupa o sa creada ca esti disperat dupa ea! oh go on.Deci,cauta-ti gagica, si relatia cu ea nu o intrerupe, ramane-ti tovarasi in continuare. Obisnuieste-te cu gandu` ca ei nu ii pasa de tine, si ai sa vezi atunci!

| Pufulet03 a răspuns:

Te-ai gandit ca poate are un motiv de face aata poate ca ea ar vrea sa se impace cu tine dar ate ceva ce o opresye cum ar fi parintii sau asa ceva.

| Sp33dster explică (pentru Pufulet03):

Nu a zis nimic, pur si simplu a zis ca ea nu vrea...