| MihaiStanescu780 a întrebat:

Hey TPU! Am si eu o intrebare mai jenanta. Cand incerc sa ma masturbez ma doare varful penisului, este ok? Gen nu pot sa il trag mai mult de sfertul varfului. Am 13 ani.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca in cazul tau preputiul, adica pielea care acopera glandul penian (capul penisului) nu poate fi retras mai mult de 1/4 de pe varful glandului, penisul tau este in mod cert afectat de boala numita FIMOZA si se pare ca este de o categoria mai grava/severa. Este cazul sa te prezinti la un cabinet de Urologie pentru a fi consultat de un medic specialist urolog cel care poate sa aprecieze atat gradul afectiunii cat si modul prin care se poate interveni pentru a fi tratat si perfect vindecat penisul tau.
Cu cat te vei prezenta mai rapid, cu ata va fi mai bine pentru tine si mai ales pentru vindecarea penisului. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Consulta de urgenta un medic urolog. El este in masura sa iti spuna ce trebuie sa faci in continuare.

| Matiasalexandru113452 a răspuns:

Nu te mai spala la putulica cu sampon vre o zile si iti va trece