| anonim_4396 a întrebat:

Adresez aceasta intrebare cunoscatorilor: Ma intreb daca mi se va rupe ata si cand? intreb asta pentru ca atunci cand ma masturbez, daca trag prea tare ma ustura, iar varful penisului meu este sensibil la atingere... ce ar trebui sa se intample si cand?

Răspuns Câştigător
| R3sPeCt a răspuns:

Prietene! Ata nu are un timp cand se va rupe, se poate rupe la 14 ani sau niciodata(deoarece cu anii care trec, sa ingrasa si e foarte greu sa o rupi).Si daca vrei ca varful penisului sa nu mai fi sensibil, trebui sa ti pul* belita(scuze termeni) mereu pentru o perioada de 1-2 saptamani(am avut si eu problema asta si un prieten mi-a spus sa fac asa, acum e totul OK). Daca ai mai multe intrebari mergi la un doctor, ca nu e nici o rusinewinking! Salutare

1 răspuns:
| Azµre a răspuns:

Numai trage de el pentru că ața nu trebuie să ți se rupă, este un mit, ața sau frenul ține prepuțul de gland, nu incomodează cu absolut nimic, odată cel rupi pierzi o parte din receptorii sensibili care sunt pe fren. Mulți or să îți zică că ața se rupe obligatoriu dupa nu știu câte acte sexuale. Nu este adevarat, la unii este mai subțire și se întinde la alții se întâmplă să se rupă datorită masturbării în exces sau penetrării bruste când vaginul nu este bine lubrifiat sau dilatat. Prin urmare nu este obligatoriu să se rupă! Eu o am și acum intactă și am o vârstă de 8 ani sunt activ din punct de vedere sexual și nu mi s-a rupt sau nu m-a jenat cu absolut nimic!