| Michaela89 a întrebat:

Am terminat o relație de curând. Înainte sa fim împreună, am fost prieteni buni. El vrea sa fim iar prieteni, dar mi se pare destul de greu, pentru ca încă îl iubesc. Ce ar trebui sa fac? Într-un fel, nu vreau sa-l pierd de tot, dar, poate îmi va fi mai ușor sa îl uit, dacă nu mai vorbim. Păreri?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Trebuie sa faci un pas inapoi si sa lasi timpul sa te ajute sa uiti aceasta relatie. A fost, s-a dus, urmeaza alta, nu-ti trebuie la varsta aceasta relatii innodate. Nu va aduce nimic bun.

| sofisis a răspuns:

E o replica dintr-un film :
- Do you know why we call them Ex's?
-No, why?
- Because you ex them out.
Asta inseamna ca il tai din viata ta. Il stergi. E aiurea sa ramai amica cu fostul. Poate dupa ce mai trece ceva timp si uitati unul de celalalt, dar asa...nu o sa ai parte decat de suferinta, incurcaturi si situatii penibile.

| Iamnotme a răspuns:

Nu poţi să rămâi prieten/-ă cu o persoană pe care ai iubit-o, părerea mea.
Dar dacă vorbeşti în continuare cu el, te desprinzi încetul cu încetul de el, dar în acest timp, trebuie să găseşti o altă persoană ca să îţi fie mai uşor.
Cel puţin, şi eu am avut o relaţie de 2 ani, şi am continuat să vorbim, şi ne-a fost mai uşor la amândoi.

| fancybeach a răspuns:

In opinia mea eu zic sa fiti prieteni si sa il tii aproape, pentru ca cine stie. in viitor poate ca o sa mai mearga ceva intre voi nimic nu se uita usor si este cel mai bun mod ca sa nu il pierzi happy :* succes in continuare ^.^