| andrutzza_6183 a întrebat:

as vrea si eu niste parerihappy...de ceva vreme vorbesc cu un baiat, imi place mult de el, mereu vorbim ba prin sms ba pe mess, iar cand ma vede online mereu gaseste ceva cu care sa ma bage in seama. Chestia e ca eu am prieten ( cu care sunt impreuna de 1 an si ceva) dar in ultimul timp nu prea mai simt ceva pentru el si mai mult ne certamsadsadsi as vrea sa ma despart de el si sa ma cuplez cu baiatul ala dar imi e teama sa vb cu el pe tema asta de un posibil refuz deoarece cu toate ca sunt frumusica sunt un pic plinutzacrying si sunt foarte complexata de acest lucrusad, voi ce parere aveti? sa stau in banca mea si sa raman cu prietenul meu sau sa incerc sa ma cuplez cu acel baiat?

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea, ai putin grija cu dragostea virtuala...Altfel e omul cand iti vorbeste in fata ecranului la calculator si altfel cand e langa tine.
Ai petrecut macar o jumatate de ora cu cel care iti place in ultima vreme, sa vezi cum e?
De ce vrei sa dai cioara din mana pentru vrabia de pe gard?
Te sfatuiesc sa investesti mai mult timp gandindu-te cum ai putea sa-ti salvezi relatia actuala, decat sa evadezi intr-o relatie care nu se stie daca are sorti de izbanda sau nu!
Tu decizi!

| Absent a răspuns:

Fa ce iti spune inima. Gandeste-te in primul rand daca il mai iubesti pe prietenul tau. cel cu care esti acum. Deodata ce tu ii dai msje celuilalt,si vorbesti cu el pe net. inseamna ca iti neglijezi prietenul actual. Vezi in primul rand daca il cunosti bine si daca merita sa te desparti de prietenul tau. Eu zic sa pui in balanta ce simti pentru unu,si ce simti pentru celalalt si alege cea mai buna optiune pentru tine. Si in legatura cu fizicu,daca tipul acela te place, nu conteaza cum arati, dar pentru asta trebuie sa fii singura ca te place sincer. Sper sa iei cea mai buna decizie!:*

| Visage a răspuns:

Cel mai probabil el iti da semne de interes fata de tine. Daca tu cu actualul nu v-a intelegeti nu vad rostul sa continuati relatia.Te vei incarca prea mult.Ia o pauza.incearca norocul cu baiatul acela.deoarece da semne ca te place

| Lolituta a răspuns:

Fa ceea ce simti, e foarte frumos, imi zici si mie cam ce subiecte abordati? te rog trimite-mi un mail.sa faci alegerea potrivita! succes!

| WiGGy a răspuns:

Depinde...