| BlueEyes_2305 a întrebat:

buna, am si eu nevoie de ajutor urgent.Sunt intr-o situatie cam naspa, deoarece m-am despartit de fostul meu prieten acum vreun an deoarece a fost cineva la mijloc care si-a bagat coada, si mi-a zis tot felul de baliverne despre el iar eu l.am sunat i.am vorbit foarte urat pentru ca eu chiar credeam ca m. a barfit, iar eu nu am mai vb de mult timp cu el.Acum am aflat adevarul si ma simt vinovata ca m.am comportat asa cu el.Intrebarea mea este ce sa fac ca sa nu ma mai simt vinovata? L.as suna sa imi cer scuze si sa ii spun ca am aflat adevarul insa nu am nr lui si nici nu stiu cum as putea face rost de el.Cum ar trebui sa procedez? Va rog ajutati-ma, chiar nu imi place sentimentul asta de vinovatie. Ofer funda celui care imi da ideea cea mai buna iar celorlalte persoane care au rasp. la intrebare am sa dau voturi:*:*:*:*ajutati-ma pleasecryingsadsadsadsadcrying(

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Incearca sa iei contact cu el prin cineva care il cunoaste si ii spui ceea ce vrei sa ii zici.

| Zenithf a răspuns:

Cauta-l, chiar daca nu il vei mai gasi, macar stii ca ai facut tot ce ai putut ca sa-ti ceri scuze pentru ce s-a intamplat. Prieteni, scoala, etc. undeva tot trebuie sa dai de el, sau sa stie cineva de el.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Sinceră să fiu, un an mi se pare o perioadă prea lungă ca să mai repari lucrurile: oamenii se schimbă, o iau pe altă cale în viaţă şi uită de ce au lăsat în urmă. Nu vreau să te dezamăgesc, însă acelaşi lucru s-a întâmplat şi cu prietenul tău. Cu siguranţă va trece greu peste remarcile tale şi te va privi cu o altă mentalitate de-acum.
Cu toate acestea, poţi să îl cauţi, poate prin nişte prieteni comuni şi să îi spui că ţi-ai dat seama de gravitatea faptei tale şi că ai vrea să o luaţi de la început. Nimeni nu îţi poate promite că lucrurile vor fi la fel, dar măcar merită o încercare.

| mihaibr11 a răspuns:

Salut! Da, e bine ca vrei sa vb cu el, dar nu stiu daca ar trebui sa-ti faci sperante prea mari, pentru ca daca l-ai jignit, nu l-ai crezut pe el, ai reactionat la primul impuls fara ca macar sa verif nu stiu daca ar putea sa fie asa cu sufletul deschis si sa iti spuna ca "e ok"...cat despre nr lui, trebuie sa aveti ceva cunostinte comune, ai putea sa faci rost macar de un id de mess...Succes

| SpecialGirl a răspuns:

Mai intai iti dau un sfat.Nu mai crede in lumea asta rea si invidioasa! Vezi unde se ajunge. Incearca sa iei legatura cu o persoana apropiata de a lui si roag`o sa-ti dea nr.lui de tel. Daca nu vrea roag`o sa ii spuna ca iti pare rau de felul cum te`ai purtat cu el.

| Julia89 a răspuns:

Bun daca nu ai nr lui de tel nu e nici o problema, scisorile au fost ineventate inaintea telefonului,(poate stii unde sta?)sau poti sa ii spui in fata nu neaparat la tel

| bebetho a răspuns:

Cel mai bine ii sa-l cauti si sa ii ceri scuze in fata, nu la telefon/mess.Ii spui ca ai venit sa-ti ceri scuze pentru ca traiesti cu un sentiment de vinovatie fata de el si daca vrea sa te ierte bine daca nu tot bine, dar tu ai simtit nevoia sa faci asta ca sa scapi de acel sentiment.

| Michy_1562 a răspuns:

Draga, stiu cum este daca poti lua legatura cu un prieten de al lui sa ii cer numarul sau sa faci cumva sa te intalnesti cu el si ii spui totul.Stiu ca te simti vinovata deoarece ai si vorbit urat cu baiatul care tinea la tine si iti dai seama cum s-a simtit el. Incearca cunva sa iei legatura cu el ori prin dialog prin telefon ori sa te intalnesti cumva. Si in plus ai grija cum iti ceri scuze dupa ce o sa-ti ceri scuze crede-ma o sa te simti mult mai bine. Bye bye :*