| UnBaiat439 a întrebat:

Cum ii spun unei fete ca o plac? Nu stiu daca sentimentul este reciproc. Dar stiu ca in urma cu doi ani vroia sa fie impreuna cu mine, dar din pacate nu puteam deoarece pe atunci aveam prietena, dar acum nu am. Atunci i-am zis unei prietene de a ei ca nu voi fi cu ea( ce puteam zice din moment ce aveam deja prietena dar sincer sa fiu pe ea o placeam mai mult). Deci, ce credeti? Are rost sau nu?

9 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Ce ai de pierdut? incearca tot printr-o prietena daca iti e greu.
e posibil sa nu te mai placa, dar incearca!

| BpBycaBestEVer a răspuns:

Pai,in primul rand vezi daca are prieten... Daca nu eu cred ca ar avea rost.

| Camiiiiiiiiii a răspuns:

Daca o iubeai cu adevarat renuntai la cealalta fata de atunci.

| UnBaiat439 explică (pentru Camiiiiiiiiii):

Sincer...nu mai incurajat de loc straight face

| Alex593 a răspuns:

Cum sa iti zic finito. abordeaza si tu fata. vezi ce zice happy Inainte de orice relatie cladita trebuie sa fie o prietenie reusita happy asa ca vorbeste cu ea multe lucruri happy Fa-o sa rada. Tu trebuie o fata, chiar daca nu te place, sa o faci sa fie fericita in compania ta deoarece doar asa poti cuceri inima unei fete, cand ii arati ca iti pasa, fa din imposibil posibil si spune reactia acesteia happy

| Bere_Robert_1997 a răspuns:

Salut, daca iti place cu adevarat de ea fa-ti curaj si vorbeste fata in fata cu eawinking sansele de a fi cu ea sunt mai mari decat daca zici prin cineva. ( in caz ca vorbesti printr-o prietena de ai ei, ea va crede ca nu ai curaj ceea ce va fi dureros probabil pentru tine ) funda?

| UnBaiat439 explică (pentru Bere_Robert_1997):

Bun...vorbesc...dar mi-e frica de NU. Daca aud NU iarasi nu o sa mai am incredere in mine( crede-ma greu am "recuperat" increderea in mine)+ ca fata nu cred ca va mai vorbi cu mine.

| Bere_Robert_1997 a răspuns (pentru UnBaiat439):

Ai incredere in tinewinking nu gandi pesimist. Noi avem incredere in TINE! tu ai?

| UnBaiat439 explică (pentru Bere_Robert_1997):

Sincer... nu prea. Ea e o fata frumoasa... De ce ar vrea una ca ea sa vorbeasca si sa fie cu mine? big grin. Sunt un tip amuzant(totii colegii si colegele imi zic asta)dar sincer sunt un plinut( nu foarte : am 1.78 si 78 kg big grin.) Dar sincer nu prea am incredere in mine. Am si calitati(glumitul, tot tipul vad partea amuzanta a lucrurilor, chiar daca acestea sunt rele.) dar si defecte: timiditatea si rusinea in prezenta fetei iubite straight face