| anamaria200517 a întrebat:

happy
de ce fetele cuminti ca sa zic asa, sunt atrase de genul ala de baieti adica de" bad boys"?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca vor sa aiba parte de experiente de neuitat.

| ZEU93 a răspuns:

Le plac provocarile, implicit si zeii laughing

| Wihox a răspuns:

Este un fapt biologic. Femelele tind sa caute masculul alpha dintr-un grup.Pe intelesul tuturor daca baiatul pare puternic si dominant => e inconjurat de *** laughing. Si din cate am vazut cam asa e.

| RareşTPUro a răspuns:

Buna Ana Maria!

Baietii rai se dau la fetele cuminti pentru a profita de "bunatatea lor", pentru a le prosti si a le schimba anturajul. Ei vor sa obtina de la ele mai mult curaj pentru a iesi cu oricine

SAU... De multe ori baietii isi aleg fete timide/de treaba/ cuminti, pentru ca o fata "cuminte" nu inseala, ci pune la suflet...

| neutrino a răspuns:

Din curiozitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sunt fete prostute si fete... Mai prostute. Unii baieti doar adopta stilul de baieti rai, asta nu inseamna ca si sunt. Poate ei cauta acea inocenta, cumintenie de care nu toata lumea dispune din 2 motive: ori sa isi bata joc, ori sa incerce ceva nou. Si cateodata se intampla ca multe relatii sa inceapa asa. E oarecum dificil. Tine minte insa, ca nu toate fetele sunt la fel ( fiecare are preferinte ).

| Voidwithin a răspuns:

Nu-mi vine sa cred dar fernando laughing are dreptate, ele chiar cauta sa fie mai obraznice si sa iasa din timiditate.

| NameHarris a răspuns:

Sa vada cu adevarat cum este viatawinking nu prea ai ce sa vezi langa un pamplauwinking

| Happyjump a răspuns:

Când ești bun ești luat de prost

| ȘefuLaValută a răspuns:

Sa aibe cu ce sa se laude.Majoritatea raman cu buza umflata ca multi au prietene ca sa nu zica ca nu au (moa) nu neaparat ca simt ceva pentru fata aia. Daca vrei sa te insori e alta treaba dar cat esti tanar e viata

Răspuns utilizator avertizat
| 4343gddhkied a răspuns:

Am cunoscut un tip "bad boy" si doar la exterior era rebel in sufletul sau era un copilash, de care m-am indragostit!

| anamary a răspuns:

Pentru ca sunt atrase de nou, de adrenalina.Cu un baiat rau nu te plictisesti niciodata.Instinctual,femeile sunt atrase de barbatii mai tupeisti deoarece ei reprezinta un partener puternic, care le poate proteja. Pe vremea cand oamenii traiau in grote, femeile se imperecheau cu cei mai puternici barbati, deoarece aveau nevoie de un tata puternic pentru copilul lor.Astazi,chiar daca nu vor sa se mai imperecheze cu baiatul respectiv, instinctual ele sunt atrase de barbati puternici.Adica,unele fetele mai cuminti, pentru ca ele nu sunt tupeiste si sunt foarte vulnerabile, isi aleg un baiat mai rau(dar care sa fie bun cu ele) ca sa se simta protejate si iubite.
Si, apoi, mai este si curiozitatea, si dorinta de nou.De exemplu, o fata cuminte, care niciodata nu iese din tipare, care are anumite valori si principii se va da in vant dupa un bad boy care face doar ce vrea el.O fata va avea o viata palpitanta in bratele unui baiat rau pentru ca de la el nu sti niciodata la ce sa te astepti.E spontan, puternic si distractiv.De obicei, un bad boy e foarte popular.
Dar, relatia unei fete cuminti cu un baiat rau este foarte scurta, deoarece...chiar daca se spune ca extremele se atrag...intr-o relatie de lunga durata conteaza COMPATIBILITATEA.

Asta nu inseamna ca pentru a cuceri o fata trebuie sa te apuci de fumat si de baut, trebuie sa-ti cumperi o motocicleta sau sa bati pe toata lumea din scoala.
Poti fi doar spontan, amuzant si cu o stima de sine crescuta. Fetele se intragostesc de baietii rai pentru ca sunt interesanti, au o viata pe care ele nu au avut-o si nu o vor avea niciodata.Deci poti fi si tu interesant, poti fi si tu spontan si puternic, fara a bate pe cineva.
De fapt, baietii rai sunt foarte masculini, si sunt usor confundati cu "barbatii adevarati".
Practic fiecare fata vreau sa aiba un barbat adevarat nu un baiat rau.Adica un gentelman plin de incredere nu un huligan...intelegi?
Deci...ca sa ai rezultatele unui bad boy in materie de fete si reputatia unui gentelman la nivel social, trebuie sa fi spontan, puternic, inventiv, distractiv si seducator.
Funda?

| precious30 a răspuns:

Poate pentru ca langa ei au o siguranta de car fiecare avem nevoie. happy