| Alee_1201 a întrebat:

De ceva vreme, cand ma duc in clasa la verisoara mea, care este pe acelasi hol cu mine, in clasa ei este un baiat, care, de fiecare data cand ma duc la ea, ma priveste incontinuu, de parca nu ar mai vrea sa isi ia ochii dupa mine, iar cand ma uit la el, isi schimba repede privirea in alta parte. Vorbeste si se comporta foarte frumos cu mine. Acum cateva zile, i-am dat oracolul sa mi-l completeze. El nu are prietena, din cate stiu eu, ca asa mi-a raspuns la o intrebare de acolo, care suna cam asa :,, Ai prieten/a?", dar azi cand m-am uitat pe facebook, zicea acolo ca era intr-o relatie, si nu stiu ce sa cred, ca oracolul meu l-a completat ieri; si mai la fiecare intrebare de-a mea, imi punea la fiecare raspuns de-al lui,,:X". De obicei, la intrebarile cu id-ul si nr de telefon, nu ti le dau nimeni (mai ales la cel cu telefonul), iar el mi-a lasat si nr lui, si id-ul. Dar nu stiu ce sa cred, ma place sau nu? De felul lui este mai timid, si este cu un an mai mic decat mine (eu fiind a 8-a iar el a 7-a). Voi ce sfaturi imi dati? Ce credeti? Ma place sau nu? Vroiam sa il intreb daca vrea sa mergem acest weekwnd in parc la o inghetata, dar nu stiu daca ma place sau nu. FUNDAAAA

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde daca se uita des la tine si daca zambeste atunci da.

| Aylee a răspuns:

Intreba-l pur si simplu, doar nu te mananca.

| Lummy a răspuns:

Pai daca se tot uita dupa tine inseamna ca ii place de tine big grin si daca vezi ca el nu face primul pas, fa-l tu.baga-te tu in seama cu el sa nu ti-l ia alta...pe facebook putea sa scrie si la vrajeala ca sa vada reactia ta. daca nu vb cu el nu ai de unde sa stii daca chiar ii place e tine. vb cu el ca ai nimic de pierdut :d

| DannyCaponne a răspuns:

1.Este mai mic ca tine, dar daca v-ati iubi, ce mai conteaza! laughing
2.Eu cred ca te place, sunt baiat si am facut si eu asta cu o fata rolling on the floor, si si-a dat seama ca o plac, nu imi putea m lua ochii de pe ea :X, e frumoasa... si ea ma place, dar nu sunt in stare de a avea o relatie cu ea acum. Acum ma intorc la subiectul tau, da, eu cred ca te place, ia-ti inima in dinti si invita-l undeva, sau sa incerci sa ramai singur cu el ceva timp, si vorbeste cu el despre orice, cunoasteti-va! va iesi frumos daca actionezi tu. ( doar mi-ai zis ca e mai timid de fel, deci e mai bine sa incepi tu cu dreptulwinking ) PWP :*:*:*!
Sper ca sfatul meu sa te ajute! Multa Bafta!

| SyMy24 a răspuns:

Pai nu prea stiu ce sa zichappy. Dar de ce sa renunti la ideea de a`l intreba daca vrea sa iesiti la o inghetata? Pana la urma poti sa-l intrebi atunci daca te place sau nuwinking.

Bye bye!