| anonim_4396 a întrebat:

De vreo 3 saptamani asa am cunoscut o fata, la inceput am avut senzatia ca tin la ea, stiu ca a fost doar o senzatie pentru ca dupa cateva zile nu mai simteam absolut nimic. Suntem impreuna, si am incercat sa-i spun ca nu o iubesc dar nu stiu cum, de fiecare data cand incerc spune ca sunt exact asa cum nu isi imagina sa fiu, asa diferit de toti ceilalti. Nu vreau sa-mi bat joc de ea, de asta vreau sa ii spun acum, pana nu e prea tarziu. Cum i-as putea spune intr-un mod cat mai frumos? Funda ^^.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca ai putina onoare, spune-i adevarul, asa cum ne-ai spus si noua.

| NoNameexd a răspuns:

Spune-i în față, până nu ajunge să țină la tine mai mult, o să o doară puțin, dar o să-i treacă, durerea va fi mai mare dacă va aflat după mai mult timp că nu mai simți nimic pentru ea.Baftă!

| Evelyn89 a răspuns:

Fii sincer! foarte frumos din partea ta ca gandesti asa si e cel mai corect si fata de tine si fata de ea. Nu trebuie sa te simti vinovat, faptul ca nu simti nici o chimie pentru ea, asta nu te face un om rau. spune-i adevarul pana nu o sa se amplifice sentimentele ei pentru tine, cu cat amani momentul cu atat o sa fie mai greu. Spune-i ca-ti doresti sa ramaneti prieteni, ca nu e vina ei ca nu simti ceva mai mult pentru ea. Vei fi rasplatit pentru sinceritate si vei avea numai de castigat! mult succes :* funda?

| gorigoscop a răspuns:

Esti genul de baiat care ma scarbeste -.- cum sa spui ca parca simteai ceva,apoi nu mai simti, si ea tine la tine ca la ochii din cap, eu daca as fi in locu tau nu mi as arata fata, scrie un email, o scrisoare si roaga te sa n o mai vezi niciodata