| elenapopa7589 a întrebat:

Hey TPU!

Ieri am facut un test de sarcina ultrasensibil care detecteaza prezenta acesteia cu pana la 6 zile inainte de inceputul menstruatiei. Menstruatia mea ar trebui sa vina maine-poimaine, este regulata, la 28 de zile (+/-) doua zile.

Testul a iesit negativ (asa cum imi doream). Doar ca am un mic dubiu: nu sunt sigura daca am tinut testul 5 secunde sub jetul de urina, asa cum scria pe prospect. Cu toate acestea, testul s-a colorat, linia din dreptul parametrului C a aparut, deci cred ca este valid.
Ma gandesc ca daca era vorba de o sarcina, ar fi detectat-o.

Ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ca nu stii sa faci test de sarcina, vi sa ne spui ca nu esti sigura daca ai tinut testul 5 secunde, pai daca il faci gresit atunci asa o sa indice si testul o mare P, asa ca trebuie repetat testul.

| Violleta2022 a răspuns:

Prezenta cui ai detectat-o?

Fiindca un test corect de sarcina se poate face NUMAI DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, nu la 6 zile.
Evident acest test facut este eronat si inutil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mă întreb ce tip de băiat se culcă cu una ca tine care pune întrebări din astea?