| Violente a întrebat:

Text de sarcină negativ. Testul a fost desfacut cu o zi inainte de a fi facut (eram curios ce conține) dar a fost pus inapoi in acel plic si in cutie si ținut la temperatura camerei. Are ceva daca a fost desfacut de dinainte?
Tin sa precizez ca in momentul testului a aparut linia de control, cum că testul ar fi valid.

http://img507.imageshack.us/img507/2878/20130304092.jpg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
26 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu are nimic ca l-ai desfacut inainte, a iesit negativ[poti repeta testul daca asta te nelinisteste]dar aici nu e vorba de sarcina

| Azµre a răspuns:

Nu are absolut nimic că l-ai desfăcut happy
Stai liniștit că încă nu ești tată happy

| IloveME a răspuns:

Testul a iesit negativ, deci a iesit doar o liniuta! liniuta de control demonstreaza ca testul este valid!
Nu exista nici o problema!

| Violente explică (pentru IloveME):

Ok mulțumesc frumos o noapte placuta! big grin

| Violente explică:

Test* big grin

| dreamgirl94 a răspuns:

E ok happy

| justgabriela a răspuns:

Of of of. Buna din noua:*. Daca i-a aparut prietenei tale o liniuta in dreptul literei C, atunci clar nu e insarcinata! Ti-am mai spus ca atata timp cat nici macar n-ai ejaculat si a mai luat si pilula de a doua zi, nu exista decat un risc de 1 % ca prietena ta sa fie atat de fertila si sa fi fecundat ceva, dar ma insel. Testele de sarcina facute dupa 4 saptamani, crede-ma ca dau un raspuns sigur, mai ales daca sunt si din acelea Sure Check sau altele mai bune.
Oricum, eu zic sa te linistesti, sunteti bine, ea are mai mult de suferit din urma pastilutei, dar na, o sa fie si ea bine in curand.
Multa sanatate si nu mai fi asa speriat ca e primavara si e senin afaraaaa! glumesc
Tin sa iti raspund ptc si eu sunt la fel ca si tine. Se cheama ipohondrie ce avem noi. Mi-a mai spus aceasta chestie tot cineva de pe TPU. Numai ca tu nu esti speriat si ingrijorat de simptomele tale ci de ale persoanei de langa tine.Frumos.
Pup si gata, nu are nimic, nu mai fi speriat, ca nu ai de ce, si poate o sa va afecteze si relatia aceasta situatie de stres.

| Violente explică (pentru justgabriela):

A fost test barza tip stilou. Din cate stiu testele barza contin un reactiv pe baza de microsfere de aur coloidal si identifica orice tip de sarcina.

Multumesc frumossss big grin

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru justgabriela):

Eeee asa da! bravo raspuns!happy sunt mandra de tine si te felicit ca acum deschizi si altora ochii si ii incurajezi! pupicei multi si sper ca esti bine! kiss

| justgabriela a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

Of. se pare ca nu sunt prea bine. joi am programare la ginecolog, acum am o senzatie de usturime si urinarea nu mi-a trecut nici cu urinal. Incep sa ma sperii, iar. Oricum e bine ca ma pot vindeca. Intre timp, mai dau sfaturi din propria experienta. pupici :*

| justgabriela a răspuns (pentru Violente):

Cati termeni, cate informatii ai bagat acum la cap, pierzi zilele citind de pe netlaughing Nu e insarcinata prietena ta, nu are cum sa fie!

| Violente explică (pentru justgabriela):

Dar ce ai patit? :O

| justgabriela a răspuns (pentru Violente):

Eu am avut mai multe probleme decat tine si prietena ta si se pare ca la mine se tin lant laughing nu caut sa plictisesc, dar daca tot ai intrebat : Am facut dragoste cu prietenul meu fara sa ne protejam si am crezut ca nu imi mai vine menstruatia. Eram asa stresata incat nici nu puteam sa mananc, sau sa ma concentrez, nimic. Iar apoi am fost la ginecolog iar el mi-a zis ca am o rana pe col, vaginita si metroanexita. Evident ca am rupt netul in doua ( rau am facut ). Iar acum urinez din 5 in 5 min si ma ustura/doare. si am si sangerat dupa un act sexual. Deci da, la mine e grav, sper sa nu am parte de vesti proaste joi laughing. Bine ca nu e sarcina, ca de aia nu stiu cum scapam. hihi, macar fac haz de necaz.
In incheiere, nu iti mai fa griji de sarcina. dar daca tot esti ingrijorat mai ia un test de sarcina din acela Sure Check ca e super bun si cica poate fi facut in orice zi ( eu in starea mea de stres am incercat vreo 6 tipuri de teste, deci ti-l recomand pe cel mai bun, am devenit prietena si cu farmacistele ) hahalaughing

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru justgabriela):

Hmmm....nu-mi place ce aud! ai terminat antibioticul? ce antibiotic iei? pupici

| justgabriela a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

Joi termin. Nolicin se cheama.Si pe langa asta am fost la farmacie si mi-am cumparat si Nistatina sa ma protejez de candidathinking, sper ca am facut ce trebuie. In fine, am citit prospectul ala si spunea ca nu se administreaza celor sub 18 ani, si eu nici macar n-am 18, si nu inteleg de ce mi l-a dat. Nici macar nu mi-a facut vreun test ceva. Mi-a dat pastile aiurea ca sa imi slabeasca mie organismul. Maine ma duc si fac o urocultura. Acum mi-e teama, ca daca ma duc la ginecolog si-mi gaseste ceva, sa nu iau atatea pastile si sa patesc ceva rau, Doamne ferestesad

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru justgabriela):

E bine ca ai luat nistatina! ma enerveaza doctorul asta care ti-a dat nolicin fara urocultura! nu patesti nimic de la el chiar daca nu ai 18 ani, stai linistita! dar cred ca iti trebuia ceva mai puternic! si de ce sa te gandesti ca la ginecolog iti gaseste ceva? de ce nu te gandesti ca esti ok dupa tratament si nu are ce sa mai fie? dupa urocultura o sa primesti un tratament sigur, nu asa pe ghicite! si pana la urma, gandeste-te ca nu e nimic grav in nicio privinta! sunt chestii care se pot trata si pe care le au la un moment dat toate femeile! sunt atatia oameni suferinzi de boli grave, incurabile, inclusiv copii! aia ce sa mai zica? macar tu te vei vindeca sigur! hai, fruntea sus si nu te lasa cuprinsa de frica...o sa treaca, promit eu happy
pupicei

| justgabriela a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

Speersad. numai ca la inceputul tratamentului nu aveam nimic nu ma ustura, doar urinam des, acum ma ustura tot timpul sad O sa ma duc maine sa cer o urocultura. Sper sa fie bine, incerc sa fiu optimista, insa de 2 luni tot stresata sunt din diferite probleme de sanatate si ajung la capatul puterilor.
te pup si merci mult pentru incurajari :*

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru justgabriela):

Te cred! stiu cum e sa dai mereu dintr-una in alta! dar trebuie sa fii optimista! altfel iti faci mai mult rau! ti-am spus, cred ca ai nevoie de un antibiotic mai puternic! usturimea si urinarea deasa nu au legatura cu partea ginecologica!
pupicei si astept vesti bune de la tine! happy

| justgabriela a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

Ok ok. sper sa nu fiu stresanta, poate:-s dar pe joi poate iti voi trimite un mesaj cu vestile, fie ele proaste sau bune:*

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru justgabriela):

Hei, nu esti stresanta deloc, te inteleg perfect! si vestile vor fi bune! pariu? :-P
pupicei

| Simona020 a răspuns:

Cel mai bine e sa mai faci unul ca sa fi sigura. Eu sunt insarcinata in 8 luni si am facut nu unul, ci doua teste care au aratat negativ, cu liniuta de control, cu absolut tot care sa imi spuna ca nu sunt insarcinata si eu aveam 2 luni laughing

| Violente explică (pentru Simona020):

Ce teste ai facut?

Răspuns utilizator avertizat