| veveritza6499 a întrebat:

Imi place de un baiat(Gabriel). Eu si cu el sunt prieteni buni de pe la 3 ani, si imi este ca un frate. Noi mergem impreuna spre casa ne povestim mai tot si discutam despre mai toate. Cand am mers la o iesire la padure cu colegii un baiat m-a intrebat cand eram de fata si cu el daca imi pace de Gabi, care cand a auzit intrebare a inceput sa se uita in alta parte si sa nu bage in seama ce vorbeam noi, iar eu am incercat sa schimb subiectul si pana la urma am si reusit fara sa ii dau vreun raspuns. dupa discutia cu acel baiat eu si Gabi nu am mai vorbit si nici nu ne-am mai bagat in seama unul pe altul vreo 10-20 de minute apoi am inceput din nou sa discutam si sa radem. Ce credeti? Dupa cum s-a comportat el ma place sau vrea sa ramanem doar prieteni? Si cum as putea sa ii spun ca as vrea sa fiu cu el?

Răspuns Câştigător
| ViVi99 a răspuns:

Poate pentru el prietenia cu tine este importanta, el vazandu-te cu alti ochi fata de cum il vezi tu. In general, prietenii buni nu devin iubiti. Poate ca daca tu ii spui lui ca il placi, el n-o sa se astepte la asta si n-o sa mai dea ochii cu tine vreun timp, cu gandul ca nu ii vei mai spune asta. Dar, pe de alta parte, poate ca si el te place, dar, ca si tine, nu stie ce crezi tu despre el. Cel mai bine este sa pui pe cineva (de preferinta o prietena in care ai incredere ) sa-l intrebe pe Gabi ce parere are despre tine. Sau poti sa-l intrebi tu ceva de genul: " Auzi, ma gandeam intr-o zi cum ar fi daca doi prieteni buni ar deveni iubiti. Tu ce crezi despre asta? Ti se pare normal?". Si vezi ce reactie are. Daca el zice ca ii se pare ciudat, nu ar fi indicat sa ii spui ca il placi, deoarece poti strica prietenia cu el. Dcaa vezi ca ii place ideea, ii poti spune ca il placi. Important este sa nu te grabesti si sa gandesti ceea ce vrei sa zici dinainte, astfel incat sa nu o dai in bara cand vrei sa vorbesti cu el. Multa bafta! happy

5 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Eu cred ca te place, a incercat sa para ca nu e atent la intrebare, dar astepta raspunsul tau si probabil s-a suparat crezanf ca nu-l placi.Nu trebuie decat sa vorbiti intre patru ochi, fara bilete, sau alte chestii, fii tu insuti.

| Pitzipoanca a răspuns:

Eu cred ca si el te place. Spune-i in fata ca il placi. Sau scrie-i pe ceva felicitare, daca nu ai curaj. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Crisss22 a răspuns:

Pai dupa cum s-a comportat te place. Atragei atentia mai mult si incearca sa petreci din ce in ce mai mult timp cu el. Daca sunteti prietenu de mici va cunoasteti destul de bine. Incearca sa ii spui asta in fata si desigur sa vezi cum reactioneazawinking. Daca nu vei face asta va trece timpul si. astfel nu vei obtine nimic.

| extreme0708 a răspuns:

Singurul fel prin care poti sa aflii cu adevarat este sa ii marturisesti sentimentele tale si sa vezi ce spune el.
La fel de bine putea sa faca o gluma pe seama intrebarii adresate de catre calalalt amic si de asemenea putea sa te placa.