| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU!

Ma tot sacaie ceva p sufletsad as vrea sa impartasesc durerea mea cu voi

Deci am trecut intr`a 10-a, am 15 ani 1.51, 50KG (Sa nu vb de inaltime nu e vb de asta...)

Ma gandesc la "a avea o prietena" nu des dar cum dracu ca eu sunt un gard si toti din juru` meu sunt uriasi! adica par a fi :p

Cei din clasa mea imi spun Piciul`, mie nu imi place dar ce pot sa fac crying in fine

Duc o viata destul d mizerabila(nu va pot spune pentru ca e cam jenant si imi este rusineworried), Intr`un fel sunt "dragut" prin comportament adica respect toate fetele de peste tot, sunt un gentleman si tot nu e bine nimic din ce fac :\

Sa zicem ca sunteti in locu meu`, cum ati proceda pentru a avea o prietena?

Va rog rasp serioase

P. S. Nu sunt disperat doar ca incerc sa ma inteleg bine cu toti si imi vin niste vorbe dureroase inapoi :\ chiar de incerc mereu dau gres... si iar ma indrept spre acel punct in care vreau sa renunt la viata mea...

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Inca nu ai gasit fata pentru tine. poti sa te duci la sala. sunt abonemente nu f scumpe si sa te faci mumos foc:X/

| Angelique a răspuns:

1. Mentalitatea necesara

Te cunosti, crezi in tine si stii ce poti oferi unei femei.
Tocmai asta vrea o femeie de la tine, sa fi un barbat puternic caruia sa-i pese (sincer) de ea!
Deja ai cateva amice si intelegi diferentele dintre femei si barbati si faptul ca o femeie isi comunica mai mult emotiile si sentimentele si asta vrea si de la tine(ele folosesc mai mult emisfera dreapta - cea a emotiilor, instinctelor, creativitatii). Ai cunoscut-o, ai sarutat-o, e atrasa de tine si vrei sa stii cum sa o pastrezi(asta include sa ai relatii intime cu ea). Iti place de ea cu adevarat, iti place de omul din ea nu doar de fizicul ei.Toate femeile vor relatii de "lunga" durata si vrei sa-i oferi exact asta.Te intereseaza placerea ei, nevoile ei si nu esti doar concentrat pe ce vrei tu de la ea.
2. Fi tu insuti!

Accepta-te pe tine cu calitati si defecte. Asta arata ca esti matur si stii ce vrei si da! asta e atragator pentru o femeie. Fi tu insuti cu ea, fara temeri, cu tot cu vulnerabilitati.
Un barbat puternic emotional este unul care isi stie punctele sale slabe(vulnerabilitatile) si e sincer cu ele. Un barbat care refuza faptul ca nu are defecte le transforma in complexe si poate deveni agresiv sau interiorizat.
3. Nu trebuie sa domini mereu!
Nu trebuie sa fi macho ca sa fi barbat. E bine sa ai initiativa si sa fi responsabil insa daca domini mereu poate dimpotriva arata ca esti nesigur!

O femeie se simte bine in locurile care-i plac, du-o acolo.

La prima intalnire e bine sa fi hotarat cu ora si locul in care va intalniti sa vada ca stii ce vrei si ca o vrei si nu o sacai pe ea facand-o sa ia ea decizia mereu.

Insa daca ea doreste in alta parte (si simti ca s-ar simti bine acolo si e sincera, nu doar vrea sa profite) du-o acolo fara sa simti ca ti s-a ranit orgoliul de mascul dominant.
Acolo unde se simte bine poate e un loc mai intim si poate se va deschide mult mai usor si vei fi suprins ca uneori lucrurile avanseaza chiar mai repede in felul asta.
4. Deschide-te!

Primele cateva intalniri sunt importante, este perioada in care o femeie e atenta la cum te porti cu ea.
E important sa nu te certi cu ea in aceasta perioada, sa fie o armonie frumoasa intre voi doi. Daca vrei, asta e perioada de triere in care majoritatea pica testele si este perioada cea mai probabila in care o fata da papucii… atunci cand nu se vede intr-o relatie cu tine… pentru ca asa cum te porti in aceasta perioada se gandeste ea ca te vei purta si in continuare.

Fi deschis cu ea, fi autentic, fara vrajeala! Vrei o relatie cu ea nu o prada usoara. O femei poate citi foarte usor daca o placi cu adevarat sau nu si daca vrei doar sa folosesti sau chiar iti place de ea si o vrei cu totul.
5. Cunoaste-o cu adevarat
Gaseste lucrurile care va apropie, ce aveti in comun si faceti-le impreuna. Pentru asta trebuie sa fi sincer interesat sa-i cunosti lumea ei si sa te implici in ea. De asemenea da-i si ei voie sa iti cunoasca lumea ta, implic-o in activitatile tale, in programul tau.

Fa-i cunostiinta cu cercurile tale de prieteni si fa cunostiinta cu cercurile ei. Ea vrea sa stie ca esti bucuros ca o ai ca prietena si daca ea tine la tine si ea va fi mandra ca esti prietenul ei.
Cunoaste-o in cat mai multe ipostaze si incearca sa o intelegi fara sa o judeci.

Fi interesat sincer sa o cunosti, fa-o sa se simta SPECIALA (foarte important) si vei fi si tu special pentru ea. Daca are ce-si doreste fi sigur ca vei primi inzecit din partea ei.
6. Traieste clipa
Bucura-te de fiecare moment cu ea. Esti tu, ea si restul lumii… Bucura-te de lumea voastra. Amintirile frumoase sunt comori in viata unui om. Pretuieste-le!
Sper ca intr-o zi o sa-ti gasesti perechea adevarata! Succes!winking

| Etelca a răspuns:

Eu cred ca nu conteaza inaltimea si greutatea ta.Cautati o fata draguta, cinstita care sa placa lucrurile simple.Ai zis ca te porti frumos si esti dragut, insemnand ca ai putea avea o iubita. Ignora vorbele rautacioase ale celorlalti.Si mie mi-a spus un baiat grasa,si eu sunt scunda...dar ma doare in cot? Nu prea cred.Fa-te cat mai placut,da-te cu un parfum dragut,imbraca niste haine decente,curate,calcate si frumoase,comporta-te bine si ai sa vezi ca fetele vor alerga dupa tine! Cauta-ti o fata draguta in clasa si ajut-o,invit-o la un suc, film, in parc si asa mai departe.Fii dragut cu ea,deschide-i usa daca vrea sa intre undeva,salut-o respectabil si spune-i un compliment dragut cum ar fi:Ce pantofi frumosi ai!,Ce bine iti sta parul! sau Te-ai dat cu un parfum,mirosi tare frumos! Oricum te poti purta cu toate fetele asa si pun pariu ca si ele se vor schimba si nu se vor mai gandi la inaltimea ta pentru ca ce vine din interior conteaza cel mai mult! Si inca un sfat:nu pune la inima tot ce ti se spune. Poti incerca sa joki baschet,am auzit ca cresti in inaltime. Poti incerca,nu ai nimic de pierdut(doar niste banutilaughing, pai pa si daca mai ai ceva sa ma intrebi, nu ezita!
O zi buna sa ai si mult noroc!

| zbye a răspuns:

Uite...traiesti in Romania intr-o tara plina de mistocari si cocalari care nu stiu ce inseamna respectul fata de cineva, si in plus foarte multe fete se uita prima oara la aspect, nu la cum esti pe dinauntru. Eu in locul tau, as merge zi de zi sa alerg, si sa dau cateva kg jos, pentru ca nu e normal ca la 1, 51 sa ai 50 de kg, cel mai normal ar fi ca la inaltimea de 1, 51 sa ai intre 40-45 kg. Deci as alerga zi de zi, as baga flotari zilnic, abdomene, genoflexiuni, de toate, sa pui un pic de musculatura pe tine. daca ai avea niste brate lucrate, piept "sculptat" cu muschi, picioare puternice si daca aia avea un abdomen de nota 10 tu crezi ca s-ar mai uita fetele la inaltimea ta? Cat despre mistocarii astia care iti pun porecle pe care tu nu le agreezi... ar trebui sa te comporti la fel si tu cu ei, fara frica, crede-ma ca nu toata lumea merita respectul tau!

| afrodita3333 a răspuns:

Ori ce ai face si ori ce s-ar intampla in viata ta nu renunta la a fi gentleman crede-ma dupa ce vei termina liceul iti va fi de folos,cat despre problema ta... cear fi sa gasesti o fata draguta,de inaltimea ta si sa vezi ce iese, eu de ex cunosc foarte multe fete sucunde si sunt sigura ca sunt si la tine in liceu. Daca vrei sa te inalti poti sa te inscrii la baschet de ex sau volei, sau poate o sa te mai inalti cu timpul pentru ca unii baieti se dezvolta mai incet.Eu am avut un coleg care intr-un an s-a inaltat foarte mult freo 10-15 cm. SUCCES big grin

| SexyCristina a răspuns:

Spanzurate pana nu e prea tarziu
daca as fii in locu tau m-as spanzura pana nu e prea tarziu