| D4N13L a întrebat:

Hey TPU!

Ma tot sacaie ceva pe suflet as vrea sa impartasesc durerea mea cu voi

Deci am trecut intr`a 10-a, am 15 ani 1.51, 50KG (Sa nu vb de inaltime nu e vb de asta...)

Ma gandesc la "a avea o prietena" nu des dar cum dracu ca eu sunt un gard si toti din juru` meu sunt uriasi! adica par a fi :pe

Cei din clasa mea imi spun Piciul`, mie nu imi place dar ce pot sa fac in fine

Duc o viata destul d mizerabila(nu va pot spune pentru ca e cam jenant si imi este rusine), Intr`un fel sunt "dragut" prin comportament adica respect toate fetele de peste tot, sunt un gentleman si tot nu e bine nimic din ce fac :\

Sa zicem ca sunteti in locu meu`, cum ati proceda pentru a avea o prietena?

Va rog rasp serioase

P. S. Nu sunt disperat doar ca incerc sa ma inteleg bine cu toti si imi vin niste vorbe dureroase inapoi :\ chiar de incerc mereu dau gres... si iar ma indrept spre acel punct in care vreau sa renunt la viata mea...

6 răspunsuri:
| D4N13L explică:

Only_the_reverend e ID meu de messenger, si cred ca pana acum sunt d acord cu DombAss

| moonlight2134 a răspuns:

Eu zic sa ai putina rabdare! In liceu te formezi ca om si cu siguranta cand il vei termina iti vei da seama de ceea ce vrei cu adevarat de la viata. Nu te grabi pentru ca esti abia la inceput! Apoi, incearca sa-ti gasesti prieteni care sa te accepte asa cum esti, incearca sa gasesti acea persoana care sa fie pe aceeasi lungime de unda cu tine. Pentru ca stii vorba aceea, cine se aseamana se aduna. Daca tu consideri ca anumiti oameni te supara, incearca sa-i eviti si sa mergi mai departe deoarece nu toti merita bunatatea de care spui tu ca dai dovada. Poate nu toti iti merita prietenia. Ai nevoie de persoane cu care sa simti ca te intelegi, si iti garantez ca acele persoane vor veni. Si in plus, de unde stii ca printre acele persoane nu va fi chiar si o posibila prietena, nu? happy Dar cum spuneam, nu te grabi in domeniul iubirii pentru ca ai tot timpul din lume si toata viata inainte, iar fericirea vine cand te astepti mai putin, nu cand o cauti tu happy. Dar ea tot va veni! Cum spunea maditzaa, bucuriile vin la cei care stiu sa aiba rabdare si chiar are mare dreptate. Iar legat de inaltime, fi linistit! Intr-adevar nu esti singurul mai mic de inaltime din lume, poti fi sigur ca inaltimea ta nu se opreste la atat, tu sa fi convins ca mai cresti! happy ( dar pana atunci incearca sa privesti partea plina a paharului, si anume, ce-i micut ii dragutwinking ). Deci in concluzie, incearca sa fi optimist si sa privesti inainte! Nu stii ce surprize iti rezerva viata happy! Si succes la scoala, un an nou scolar plin de impliniri iti doresc! :*

| 军超好听海 a răspuns:

'Gentalmenii' au disparut de mult, ar fi trebuit sa stii asta.

Si ca sa o contrazic pe maditzaa, voi spune ca 'D-zeu' nu ne conduce viata, noi o facem. Fetelor le plac tipii inalti si inteligenti, n-o sa gasesti fata sa umble dupa baiat prost, iti recomand sa lasi fetele, ca nu merita, am avut si eu prietena si stiu cum e, n-ai timp de nimic, sincer, e mai bine singur, pot iesi cu prietenii la o bere, sa joc un tenis... Noroc

| maditzaa a răspuns:

In primul rand pana a-ti gasi raspunsuri la intrebari,NIMENI si NIMENIC nu merita sa te faca sa renunti la viata ta,nu uita ca Dumnezeu exista, si el te va ajuta! Ai tot timpul sa iti faci prietena, nu-i nici o graba si te asigur ca nu esti singurul mai mic de inaltime din univers... bucuriile vin la cei care stiu sa aiba rabdare...succues la scoalawinking

| aaa_6178 a răspuns:

Buna lasa.mi idu tau si mai putem vorbi pe mess ca suntem de aceeasi varsta...si poate te mai pot ajuta...