| Bibbyshor a întrebat:

Mie imi place de un baiat si suntem foarte buni prieteni si eu i-am spus deja ca il plac si totusi nu se intampla inca nimic.O prietena ne-a intrebat intr-o dimineata la scoala daca suntem impreuna si noi am spus nu si eu am vb cu ea si am intrebat-o de ce ne-a intrebat asta si a zis ca ne comportam unul cu altul de parca am fi impreuna si ma gandesc sa il intreb daca m-ar putea vedea mai mult decat pe o prietena dar cea mai buna prietena mi-a spus ca s-ar putea sa il indepartez de mine pentru ca el e o fire mai timida dar care se enerveaza usor.Nu stiu de ce cand suntem singuri se comporta cu mine ca si cum am fi impreuna in afara de sarut iar cand suntem si cu altii nu vorbeste aproape deloc cu mine.Deci:

1.L-as indeparta de mine daca l-as intreba sau as gresi cu ceva?

2.De ce se comporta frumos cu mine cand suntem doar noi 2 si cand suntem mai multi nu vorbeste foarte mult?

3.De cateva zile nu mai vorbeste asa mult cu mine si de aceea mi-e frica.Cum as putea sa ma linistesc la gandul ca se va indeparta de mine?

4. Avand in vedere ca prietena aia s-a mai dat la el acum o saptamana ar trebui sa o ascult sau nu?

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| adriang95 a răspuns:

Dacă e timid, atunci tu trebuie să faci primul pas sau să-i oferi momentul lui, moment care să fie cât mai evident.
E posibil ca răspunsul la acea întrebare să îl fi deranjat și de asta să fie mai distant... Știu, nu prea ai cum să ieși dintr-o astfel de situație, decât cu mult curaj, cu o minciună și cu un joc bine stabilit. Puteai să îi spui „prietenei" tale (am pus ghilimele pentru că pare că e un joc psihologic al ei ca să vă distanțeze) că ați putea fi împreună, dar mai apoi să-l lămurești pe bietul complexat că vorbeai serios și că ți-ar place să începeți ceva împreună.
Răspunsul la 2 este destul de evident: Este timid și îi este rușine că o să îl respingi în public așa că se izolează de tine.
Răspunsul la 4: Nu îți este prietenă și punct

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu zic ca e mai bine sa risti si sa-i zici adevarul si sa nu mai crezi tot ce zice fata aia pentru ca in fata ti-e prietena si pe la spatele tau se da la baiatul de care iti place

| Anonima264 a răspuns:

1.Indiferent de raspuns, daca iti place de el cu adevarat risca!
2.Probabil ii este jena de ce vor crede altii daca il vad cu tine!
3.Nu cred ca ai cum!
4.Nu o asculta pe ea, si ascultate pe tine!
O zi buna!

| kristi1 a răspuns:

Intreaba-l daca si lui ii place de tine si daca el raspunde ca da intreaba-l de ce se comporta asa sau daca spune un pic intreaba-l daca de prietena aia a ta ii place

| Saby_Sabinic_1997 a răspuns:

Spune-i adevarul ca-ci orice s-ar intampla,, incercarea moarte n-are,, si prietenia voastra daca este puternica va tine cu siguranta! pupici si succes