| Bibbyshor a întrebat:

Mie imi place de un baiat si suntem foarte buni prieteni si eu i-am spus deja ca il plac si totusi nu se intampla inca nimic.O prietena ne-a intrebat intr-o dimineata la scoala daca suntem impreuna si noi am spus nu si eu am vb cu ea si am intrebat-o de ce ne-a intrebat asta si a zis ca ne comportam unul cu altul de parca am fi impreuna si ma gandesc sa il intreb daca m-ar putea vedea mai mult decat pe o prietena dar cea mai buna prietena mi-a spus ca s-ar putea sa il indepartez de mine pentru ca el e o fire mai timida dar care se enerveaza usor.Nu stiu de ce cand suntem singuri se comporta cu mine ca si cum am fi impreuna in afara de sarut iar cand suntem si cu altii nu vorbeste aproape deloc cu mine.Deci:

1.L-as indeparta de mine daca l-as intreba sau as gresi cu ceva?

2.De ce se comporta frumos cu mine cand suntem doar noi 2 si cand suntem mai multi nu vorbeste foarte mult?

3.De cateva zile nu mai vorbeste asa mult cu mine si de aceea mi-e frica.Cum as putea sa ma linistesc la gandul ca se va indeparta de mine?

4. Avand in vedere ca prietena aia s-a mai dat la el acum o saptamana ar trebui sa o ascult sau nu?

8 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Eu ti-as sugera sa te gandesti foarte bine, daca esti dispusa sa-ti asumi un risc. Da, este posibil sa-l indepartezi de tine, dar de asemenea, este posibil ca si el sa simta acelasi lucru pentru tine. Eu ti-as zice, ca merita sa incerci. Cum ai spus mai sus, prietena ta s-a dat la el? Inseamna ca-l place si ca vrea sa te indeparteze de el. Nu cred ca e bine sa o asculti. Eu iti zic sa vorbesti cu el si sa-l intrebi, de ce se indeparteaza de tine si daca te-ar putea vedea mai mult ca pe o prietena. Daca se face ca ploua si nu raspunde sau daca spune ca "nu", atunci nu insista.

| Tmcn a răspuns:

Puteam să jur că prietena aceea a ta te sfătuia să nu-i spui ca să-l păstreze liber pentru ea.
Însă eu te sfătuiesc să-l cucereşti, nu să-i spui pur şi simplu că îl placi.

| CRS21 a răspuns:

Nu am sa-ti raspund la fiecare intrebare am sa-ti zic atat : Eu cred ca tu daca il vei intreba cu siguranta nu o sa mai fie ce a fost intre voi.Cand sunteti doar voi doi simte nevoie de afectiune, dar daca voi 2 sunteti ff buni pr e logic sa-si permita mai multe cu tine si sa ii accepti! Parerea mea ramanetii foarte buni amicii!

| neutrino a răspuns:

Prea multe intrebari inutile. Mai asteapta putin.

| December a răspuns:

Lasa ce-ti spune prietena. Tu fa ce simti. El poate e mai timid. Vorbeste cu el cand sunteti singuri. Incearca sa te apropii mai mult de el si poate se deschide si el.

| TwEEty_9286 a răspuns:

Hmm. Sa-i spui tu daca te vede mai mult decat ca pe o prietena? Nuu. Asta e treaba baietilor dupa principile mele. Pot sa jur ca tipul simte ceva pentru tine, si daca simte cu adevarat va face primul pas, chiar daca spui tu ca e timid. Am impresia ca prietena ta vrea sa-l pastreze pentru ea. Deci arata-i ca ti cu adevarat la el si il vei cuceri! Good luck.

| lucretian a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa faci sex cu el ca dupa cate inteleg de la tine, nu prea a vazut pasarica la fata...

| RarityCRT a răspuns:

1. Incercarea moarte n-are nevoie!:*>
Sti cum e : ce nu te omoara, te face mai puternic:*. eu zic sa incerci totusi.

2.Se comporta asa deoarece este, cuum ai zis si tu, rusinosoh go on. multi baieti sunt asa oh go on.

3.Pai intreaba-l odata fato`:-l. pana nu o sa se indeparteze complet de tine = 2 straini :-l

4. ESti sigura ca ti-e prietena? sau ai uitat sa scrii si cuvantu "Falsa" oh go on. tipa nu ti-e prietena dupa cum spui. asa ca mai bine n`o asculta:*