| Iulia788 a întrebat:

Problema mea este urmatoarea:Mie imi place de un baiat de ceva timp si se pare ca si el pe mine(ma privea,imi zambea, se uita dragut, se intorcea cand ma uitam si eu asta anul trecut si in vacanta cand ne-am vazut in oras de vreo doua ori)Inainte cu o saptamana sa inceapa scoala el s-a pus intr-o relatie cu o colega de a lui.Aceasta despartindu-se de iubitul ei care a terminat si cu care s-a iubit mult si erau niste lucruri mai mult decat :*. Acum,la scoala,daca nu ies in pauza,el nici macar nu o cunoaste,ei bine cand ies eu si ma asez pe banca se aseaza si el cu ea si incepe spectacolul,o pupa pe maini,ureche,o mangaie pe picioare, si o tine in brate.O data s-au sarutat pe gura si atunci el s-a intors la mine uitandu-se dragut, dar ca de obicei eu nu ma uitam la el.De curand a pus ea o poza cu ei doi,la ea acasa,pe pat, intinsi, facand botic si lucrul asta ma streseaza.Pritenele imi spun ca e o relatie falsa deoarece ea vrea sa-l uite pe fost si el sa ma uite pe mine, dar sincer nu stiu ce sa mai cred.El pune melodii de dragoste si o tine de mana, dar lucrurile aste pot fii si teatru nu?! Adica nu stiu...Cand apar eu il anunta vreo colega si o ia repede pe iubita la :*. Credeti ca el vrea sa rada de mine cu chestile astea? Eu stiam ca el o sa afle si am pus o melodie trista si care mi se potriveste pe Facebook.Tin sa mentionez ca nu ne cunoastem,nu am vorbit never, dar as vrea chiar daca e tarziu sa-i spun ce ma doare, dar mi-e frica.Il am pe mess,dar pe Facebook nu l-am bagat nici eu si nici el pe mine.Ce credeti?(cu detalii daca puteti)Dau funda P.S. a si aproape uitasem, ca sa vad cum reactioneaza anul trecut aproape ca m-am :* cu un coleg de al meu si el era la geam, a aratat cu pumnul si pentru ca a vazut-o pe preitena mea si stia ca o sa-mi spuna s-a retras in clasa.

Răspuns Câştigător
| AngelOfDeath13 a răspuns:

Din cate spui tu, e clar ca el joaca teatru si vrea sa iti atraga atentia, iar ea vrea sa il "uite" si/sau sa il faca gelos pe fostul.Nu trebuie sa te stresezi, astfel de "relatii" nu dureaza mult.Cred ca ar trebui sa vorbesti cu el pana la urma, sa va cunoasteti si astfel iti vei da seama singura ce are de gand. Daca ramaneti "necunoscuti" nu o sa rezolvi nimic si oricum stii cum e vorba aia : Daca nu incerci, nu castigi.Bafta happy.

2 răspunsuri:
| GoodLuck10 a răspuns:

Cu siguranta e o reatie falsa. Acel baiat cu siguranta te place. happy

| Andrei_Mocan_1997 a răspuns:

1. PREA LUUUNG
2.ISI BATE JOC DE TINE
3.esti proasta