| anonim_4396 a întrebat:

sad... sunt baiat, si nu am cont pe Facebook sad (l-am sters acum 1 an). Credeti ca voi putea agata vreodata o fata daca nu am cont pe Sfantul Facebook sad?
Am 16 ani...

24 răspunsuri:
| BonneLess a răspuns:

Problema ta se rezolva facandu-ti un cont de facebook, dar sa pui si poze cu tine ca daca nu esti un om mort.

| Auslesse a răspuns:

Da` tu crezi ca pe facebook e numai lapte si miere?

| NuMaContrazice a răspuns (pentru Auslesse):

Pai nu...dar din cate vad, daca nu ai cont pe facebook esti un nimeni laughing

| Auslesse a răspuns (pentru NuMaContrazice):

Uite asa...si n-ai vazut ce-a ajuns facebook-ul? mai ceva ca hi5-ul!
daca nu iti scrii toata viata acolo(relatie, detalii despre vacanta sau mai stiu eu ce), n-ai facut nimic!laughing

| LikeARollingStone a răspuns:

Si unde crezi, mai baiatule, ca o sa gasesti tu fete? sad
In parc? oh go on In parc gagicile ies doar ca sa isi faca poze pentru Sfantul Facebook.
La strand? oh go on Fetele merg la strand doar ca sa isi faca poze sexy pentru profilul Sfantului Facebook.
La o cafea/bar/berarie/cofetarie/restaurant/discoteci? oh go on Fetele merg acolo doar ca sa isi faca poze pentru facebook & sa puna pe Sfantul Facebook locatia in care sunt si cu cine.
La scoala? oh go on Fii serios!
Esti pierdut fara Sfantul Facebook!
wave (totusi, nu esti chiar pierdut, ai cont pe TPU)

| єχcєєℓ a răspuns:

Sfântul facebook? Serios? Calm down bro... nu ai nevoie de facebook ca să te împrietenești cu o fată sau să îți faci o relație
batting eyelashes

| grab a răspuns:

De unde ai luat atitudinea aia de harciog violat anal de mocanitza?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai sunt in aceeasi situatie numai ca eu inca n-am implinit 16 ani.
Intr-adevar e mai greu fara Facebook dar totusi daca te intalnesti cu o fata care te place si te va cauta pe Facebook atunci cand nu te va gasi va fi fortata sa vina si sa vorbeasca fata-n fata cu tine, nu?happy
P.S. Imi place cum gandesti si cum scriiwinking

| NuMaContrazice a răspuns (pentru anonim_4396):

:))
Mersi ....in realitate am scris de doctor;)
Unul foarte bun :))
Faza cu Facebook-ul...pur si simplu ma dispera! Am multe prietene care isi fac atatea poze sa puna pe Facebook ca mereu fac fata aia gen :
https://www.google.ro/......ps?/search
Ceva de genul... fata aia cu buzele alea scoase in afara (ca si cand ar vrea sa te pupe, dar altfel, intr-un fel tampit), zici ca's iepe
https://www.google.ro/......ps?/search

| anonim_4396 explică (pentru NuMaContrazice):

Mai omule unde ai fost pana acum?happy SI eu urasc pozele astea si analfabetii si prostia de pe Facebook si si eu am scris de doctor (cica)laughing

| NuMaContrazice a răspuns (pentru anonim_4396):

Apai cred ca pe oricine il enerveaza cand vede o pustoica facand fata aia de curva, nici nu vreau sa ma gandesc ca ma apuca dracii instantaneu, iti vine sa le dai un pumn in gura cand le vezi cu fata aia laughing
Si le-am zis la cateva, da n'ai cu cine sa vorbesti...
Intr-un mod ironic in legatura cu scrisul de doctor laughing, eu o sa fac medicina (sper) ca asta imi place, am fost si olimpiada la bio, pe judeteana.Deci iti dai seama ce scris am laughing

| anonim_4396 explică (pentru NuMaContrazice):

N-ai cu cine pe Facebook, daca le zici ceva sar cu gura pe tine ca esti invidios sau mai stiu eu ce prostii.
Despre scris, eu sunt la uman si desi in generala mai toti profesorii se luau de scrisul meu acum la liceu diriga care e profa mea de romana nu imi amintesc sa se fi louat de scrisul meu sau daca s-a luat nu s-a luat prea des ca sa imi aduc aminte.happy

| NuMaContrazice a răspuns (pentru anonim_4396):

Pff eu's la mate-info intensiv engleza straight face... stiu...m-am scos laughing
Ma omoara profa ca scriu urat, dar am o profa super extra mega de gasca si buna (la suflet big grin )
Tot timpul ma cert cu ea ca de ce scriu urat, dar bineinteles, ma cert cu ea intr-un mod amuzant pentru amandoi laughing
Profa de engleza (fac 6 ore pe sapt!) e iarasi de treaba (ma stie de mai demult, a fost si la mine la botez, iar eu habar nu am avut ca ma cunoaste laughing ) si de fiecare data cand scrie pe tabla sau ne dicteaza are grija de mine si ma intreaba la sfarsitul frzei/textului/exercitiului :
Nu vreau sa-mi dau numele asa ca imi zic "Anonim"winking
"Anonim, ai terminat de mazgalit?" laughing
Si toata clasa rade si eu zic, da domana profesoara, multumesc ca va faceti griji pentru mine laughing
Sau mai zice :
"anonim, ai terminat de desenat? " laughing

| anonim_4396 explică (pentru NuMaContrazice):

Hai ca-mi place de tine (nu te gandi la obsenitati ca nu-s gaylaughing ). Imi place ca esti inteligent, avem nevoie de cat mai multi oameni ca tine si nu ca aia de pe Facebook mentionati mai sus.winking
Daca nu vrei sa zici numele, spune macar ce clasa estibig grin

| NuMaContrazice a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma mai lauda ca ma inrosec happy
laughing
Am trecut pe a 10...

| anonim_4396 explică (pentru NuMaContrazice):

Gata, nu te mai laudlaughing
Si eu tot a 10-a, suntem gemeni cumva?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma pustiule tu la profil ai link catre Redtube. Gagicile de acolo nu se pun, hai intoarce-te la Manuela ca i s-a facut dor de tine.

| Cσcσ a răspuns:

laughing rolling on the floor

| NuMaContrazice a răspuns:

Mai nou contul de pe Facebook e ca un certificat de nastere, atesta faptul ca existi, daca n'ai ...esti anonim laughing

| NuMaContrazice a răspuns:

Ai -2 gagici? Cum asa? Is invizibile, viduri? laughing

| Wolfyye a răspuns:

Pai si eu am 16 nai si mi-am sters contul de facebook acum cateva zile.EU cred poti gasi o fata si fara "Sfantul Facebook" care iti distruge viata sociala.Iesi cat mai mult din casa, incearca sa stai cu cat mai multe fete, si ai sa vezi ce repede vei da de una care iti va suci mintilewinking. Numai bine big grin.

| Stepbystep a răspuns:

Pai acum depinde. Imi pare ca generalizati cand vine vorba de oamenii care au facebook, insa pot spune ca cunosc oameni, care au facebook, si sunt deosebiti din multe pucte de vedere, deci sa nu generalizam.

Eu, personal ma inscriu in categoria oamenilor fara facebook. In unele cazuri, sunt catalogat drept un "neadaptat" la societatea moderna, insa in cazul fetelor nu este chiar asa. (Adica poti sa iti faci prietene si fara facebook, de fapt faptul ca ai sau nu ai facebook, te poate avantaja sau dezavantaja).

De exemplu, am un prieten care nu arata foarte bine, adica nu are un fizic atractiv. Nu vreau sa fiu rau, dar tipu' are o chestie la gat, asemeni unei tumori(nu vreau sa intru in detalii) iar din punct de vedere fizic, nu este deloc atractiv, insa prezinta o calitate cu care nebuneste fetele. Este incredibil de amuzant. Pur si simplu, fetele adora sa stea in preajma lui, deoarece are foarte mult umor, combinat cu alte calitati care "il transforma" intr-un magnet pentru fete. Iar acest tip, nu are facebook. Chiar el a recunoscut, ca nu are nimic cu cocalarii, insa daca il vede vreo fata intr-o poza, datorita superficialitatii, cu care majoritatea fetelor sunt inzestrate, il resping usor.

Totodata, din moment ce facebook-ul, a devenit, un "certificat de nastere" in ziua de azi, faptul ca nu ai facebook, creeaza un fel de mister in mintea multor oameni, in special creaturilor numite fete. Adica, esti oarecum diferit de restul' iar ele sunt atrase de lucrurile astea, in general.

In concluzie, (despre fete discutand, ca pe tine agatatul fetelor te intereseaza, de aceea ai facut imedeat legatura facebook ---> gajiki,) incearca sa le atragi cu ce calitati ai, si cel mai important, ele sunt atrase de barbati! Altfel spus, dand dovada de o atitudine masculina, fi sigur ca indiferent de faptul ca ai sa nu ai facebook, vei avea ceva admiratoare.

De fapt, din punctul meu de vedere vei avea destul de multe admiratoare, deoarece barbatii, sunt pe cale de disparitie in zilele noastre. Dar acesta este pur si simplu, punctul meu de vedere.

| IzaIzabela a răspuns:

Contul de facebook nu are nicio legatura. Cand te place o fata te place pe tine cel real, nu te place doar virtual.

| LoveForCookies a răspuns:

Hai măi că nu-i aşa grav.
Ai posibilitatea să cunoşti fetele in realitate, ce te opreşte? Aşa vei vedea cum sunt ele de fapt (Pe Fb nimeni nu e ceea ce pare). Dacă simţi nevoia fă-ţi.Atât de simplu ehee hee Eu una îl consider o pierdere de timp, unde toată lumea încearcă să arate ceea ce nu este.Sau majoritatea fetelor cerşesc pur şi simplu atenţie, iar dacă nu o primesc trebuie să ia măsuri disperate şi aşa apar aşa zisele poze/poziţii care înnebunesc internetul.
Nea, eu nu mă înjosesc atât :*