| DeNiSDaNuTzZ a întrebat:

Sunt nou pe aici ma puteti ajuta si pe mine imi place de o fata din scoala si sunt foarte rusinos >:" de felul meu cum sa o cuceresc si cum sa ma integrez intr-un grup sa scap de rusinea asta. x(! va roog raspuns FUNDAA :X

3 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna si bine ai venit pe comunitatea TPU!
Cu rusinea,mori de foame,este o vorba din popor,si Doamne cata dreptate a avut cel care a inventat o.
O cuceresti prin felul tau de a fii[dar fara rusine],sa i zambesti ori de cate ori ai ocazia,nu neaparat daca e nevoi,sa i iesi inaintea ei,cu lucruri neobisnuite,dar frumoase,sa fii sincer si sa stii sa te comporti,aaaaaaa si rabdare.
Nu i poti impune unui om sa te placa din primul moment,dar cu timpul, orice se poate transforma!
Daca reusesti sa faci lucrurile astea, e mai mult decat suficient!
Succes!

| DeNiSDaNuTzZ explică (pentru AIRIUS):

Multumesc mult! sigur imi va fi de folos Multumesc Mult.

| andreeei a răspuns:

Salut Denishappy
In primul rand voi incerca sa inteleg cum se defineste rusinea in cazul tau. Banuiesc ca tine de un singur lucru si anume - INCREDEREA in SINE. Cu alte cuvinte te sfatuiesc sa te intri in discutie cu orice persoana, indiferent de sex fara teama de a spune o prostie (iti pot spune sigur ca fetelor nu le place genul de persoane care fac pe desteptii, ci prefera baietii care sunt calmi si relaxati, chiar daca scot prostii pe gura) vorbeste fara sa iti fie teama ca intrerupi/enervezi pe cineva. Simte-te limber!
Iar daca vrei sa o cuceresti pe fata iti voi da cateva sfaturi:
In primul priveste-o in ochi cand vorbesti cu ea, daca nu o poti privi in ochi, priveste in sus (in nici intr-un caz in jos), nu te lasa afectat de o ironie de a ei, stai relaxat cand esti in fata ei (nu te scarpina, pocni degete, frecat ochii sau chestii de genu), nu iti fie teama sa pui mana pe ea, eventual cand glumeste cu tine o poti trage usor de ureche si nu in ultimul rand nu cheltui nici un ban cu ea, si fa in asa fel incat daca iti spune "hai cu mine la magazin" tu sa-i raspunzi "nu mergem acum, dar cu siguranta vom merge pauza urmatoare", cu alte cuvinte nu o lasa sa te domine din nici un punct de vedere.
Nu am sa-ti spun ca vei bate din palme si o sa reusesti, e un drum lung pe care sunt convis ca o sa-l parcurgi cu succes.
Mult noroc