| Elly1 a întrebat:

Hey,vreau sa vorbim. sa ma lamuriti,si sa trec de pasa asta proasta,,,

acum ceva zile am iesit cu un baiat,baiatul a vrut sa se culce cu mine,iar eu n-am vrut. ieri un prieten de-al meu l-a sunat si l-a intrebat de mine si a spus ca " nu e nimic de capu' meu,ca nu simte nici o placere,ca stau ca o statuie si etc". dar nu inteleg, daca eu n-am facut nimic cu el ca n-am simtit,, dc vorbeste asa?. ma simt aiurea raau. si nu inteleg de ce

71 răspunsuri:
| CristiIs a răspuns:

A vrut sa te arda, atata tot. Impaca-te cu ideea, next.

| Elly1 explică (pentru CristiIs):

Si nu "m-a ars" si acum ma vorbeste de rau?!

| RAY a răspuns:

Omul are tendinta de a se razbuna pe un lucru care i este refuzat, sau facut experimente pe mamifere si sa ajuns la concluzia ca ne razbunam cand nu primim cea ce vrem, asta se numeste frustrare si se vindeca greu, baiatul are o frustrare de aia isi vorbeste asa, treci peste mergi mai departe

| neutrino a răspuns:

Intotdeuna partenerul va dori sa se culce cu tine, indiferent daca te iubeste sau nu.

| Elly1 explică (pentru neutrino):

Stiu asta, dar nu inteleg daca nu m-am culcat cu el, de ce ma vorbeste asa/? sad

| Elly1 explică (pentru neutrino):

Ca stau ca o statuie ca nu stiu sa fac nimic, ca n-a simtit nici o placere. daca nici macar nu m-am culcat cu el?

| neutrino a răspuns (pentru Elly1):

El isi doreste numai fete care sa se topeasca dupa el, la o simpla atingere a sa. Cautati un baiat normal, ca si tine.

| Elly1 explică (pentru neutrino):

Si de ce vorbeste asa? de invidie? ca n-am facut nimic cu el?

| neutrino a răspuns (pentru Elly1):

Din prostie, nu-i poti cere mai mult.

| Girl9414 a răspuns (pentru Elly1):

E felul lui de a se razbuna pentru ca nu te-ai culcat cu el. treci peste si nu ii arata ca suferi. nu are rost.

| Danysan a răspuns:

Inainte de toate tu stii ce inseamna sa ai Iubit? Daca imi raspuzi la asta o sa iti dau mai multe Sfaturi.E logic sa vrea sa se culce cu tine pentru ca te place, eventual daca Te si Iubeste ar trebui sa fi manda de asta. Bine ca daca nu esti pregatita atunci e prost daca se supara.A avea Iubit include si Raport sexual, fie ca e Oral, Vaginal sau de alta natura.La inceput poti sa o mai dai din una in alta dar tot la asa ceva o sa se ajunga si pana la urma ce e asa de aiurea daca tine la tine si te doreste? Problema se schimba daca Baiatu e cu tine de putin timp si vrea asta -dar si atunci nu e o regula ca daca vrea sa se culce cu tine e un fustangiu.Pai sunt fete care iti vine sa le f***din prima la cum arata, nu poti sa te abtii pentru ca sunt cum sunt.Si el daca e lesinat dupa tine e si logic sa aduca vb de asta.tu nu trebuie sa te simti aiurea, ba mai Indicat ar fi sa vb cu el si sa ii spui ca nu e asta un motiv de suparare -Daca vrea ceva serios cu tine atunci trebuie sa inteleaga ca nu sexu conteaza intr-o Relatie, daca e la inceput cu atat mai putin.Acum Baietii sunt dezamagiti si e si normal dar o sa le treaca da au de gand ceva serios big grinaca te refuza nu inseamna ca fata nu tine la tine dar ori e prea din timp ori nu e inca pregatita si mai trebuie sa treaca ceva timp.Simplu vb cu el si fa-l sa inteleaga cum gandeste o fata. Asta e Sfatu meu si crede-ma ca e o iesire sigura din pasa asta a ta.O sa te inteleaga dar vb cu el si explica-i asta.E usor ca Baiat sa vrei sa faci sex cu o fata, dar ce garantii are ea ca dupa aceea o sa ramai cu ea? Aici e vb si de, Demnitate -pana la urma daca cedezi asa de usor o sa te ia drept fata uosara.Sunt niste Principii pe care le intelegi numai daca Citesti Seductie la greu.Eu ca baiat chiar daca uneori o mai soct din sarite pe Iubita mea cu asta, mai mult glumesc cu ea, dar stiu ca nu e asa usor sa fi fata.

| Elly1 explică (pentru Danysan):

Msi mult, am inteles asta.dar eu am sp ca eu nu m-am culcat cu el si el sp ca da si ca n-a simtit nici o placere! asta nu ineteeleg. nu m-am culcat k el

| Danysan a răspuns (pentru Elly1):

Intelege ca el te vrea si acum se simte aiurea ca tu nu ai fost de acord cu asa ceva.Baieti asa fac daca nu te culci cu ei. Incep sa devina nesimtiti dar nu mi se pare corect.Ba poate sa scoata tot felul de tampenii despre tine numai sa te simti aiurea.Vb cu el si o sa te inteleaga crede-ma.

| Elly1 explică (pentru Danysan):

Si daca ma vrea, de ce le spune baietilor ca nu fac nimic ca stau ca o statuie ca nu simte nici o placere?! nici nu m-am culcat cu el. ca sa nu se mai uite la mine cineva?! sad

| Danysan a răspuns (pentru Elly1):

Se refera la gesturi si atingeri nu neaparat la actul sexual. daca te saruta si e agitat sau te mangaie pe sani, sau te atinge pe fund, trebui sa intri in jocu lui si sa il atingi si tu pe el.Sa te ia valu. Acum daca el te mangaie si tu nu spui nimic sau nu il ei si tu de gat sa il saruti sa il mangai pe piept sa te joci cu parul lui cand te saruta pe sani.Sa fi un pic mai dezlantuita.Sexu e Important dar cel mai oki e sa ii arati partenerului Pasiune.

| Elly1 explică (pentru Danysan):

Pai si daca n-am simtit sa-l sarut! mi-a sp sa-l sarut si n-am vrut pentru ca n-am simtit! dc ma vorbeste asa?!

| Danysan a răspuns (pentru Elly1):

Cand iesi cu un Baiat trebuie sa simti nevoia sa il saruti daca nu atunci de ce mai esi cu el? Daca nu vrei spune-i si gata se poate intampla sa ai o stare mai aiurea si te va intelege nu e chiar asa de greu. sa spunem ca se intampla odata dar daca se repeta atunci nu prea e oki din partea ta.

| Danysan a răspuns:

Eu sunt Te mai Intreb doar atat?-Il gasesti un baiat oki, dragut sau cu care ai putea sa te saruti? Sunt curios ce o sa imi raspunzi.

| Elly1 explică (pentru Danysan):

Pai daca mi-a sp sa-l sarut, si n-am vrut, inseamna ca nu mi-a placut.iar el apoi a spus sa facem sex, si n-am vrut. iar acum ma vobeste de rau!

| Elly1 explică (pentru Danysan):

Nu stiu ce fac, mi-e si rusine sa ies din casa, alfand la cate a sp el..stiind ca nu-i adv. nimic. nu m-am culcat k el si acum ma barfeste

| contαbαndonαt a răspuns:

Vulpea care n-ajunge la struguri zice ca sint acri.

| Elly1 explică (pentru contαbαndonαt):

Exact.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru Elly1):

Asta-i problema lor draguto, las-o asa, astia de genu' nu merita bagati in seama.

| Elly1 explică (pentru contαbαndonαt):

Sa stii, presupun ca m-a crezut fraiera.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru Elly1):

Eh nu te mai oftica tu pentru asta, el sa se oftice, ca nu stie cum sa vorbeasca si cum sa se comporte cu o viitoare potentiala partenera.Vai de el.

Răspuns utilizator avertizat
| CorneliaC a răspuns:

Pai fiindca l-ai refuzat si asta l-a facut sa se simta naspa, s-a gandit sa se razbune cumva

| Elly1 explică (pentru CorneliaC):

Si daca o facem cu el, tot de rau ma vorbea?! n-am vrut s-o fac pentru ca n-am simtit nimic!

| CorneliaC a răspuns (pentru Elly1):

Pai, scuza-ma ca-ti zic, da eu imi dau seama ca el nu e decat un prost si tot avea sa se laude daca se culca cu tine, daca avea sa spuna de rau sau de bine, asta n-am de unde sa stiu happy

| Elly1 explică (pentru CorneliaC):

sad l-as suna sa intreb de ce spune asa, dar mi-e ca tot eu ma fac de ras.

| CorneliaC a răspuns (pentru Elly1):

DA sa stii ca eu l-as suna, chiar as fi tare curioasa ce ti-ar raspunde, dar...decizia iti apartine

| Elly1 explică (pentru CorneliaC):

Am ineteles, dar nu pricep, m-a crezut o curva, sau ce? si s-a simtit aiurea ca n-am vrut sa ma cucl cu el? si acum ma vorbeste de rau, in special baietilor.

| CorneliaC a răspuns (pentru Elly1):

Pai posibil e din categoria celor care cauta aventuri de o singura data, si tot posibil sa te fi crezut vreo curva, pentru ca i s-o fi parut ca-i faci (poate) ochi dulci, n-am de unde sa stiu, si normal ca s-a simtit aiurea pentru ca...consider eu...nu e obisnuit sa fie refuzat de fete cand vrea sa faca sex.

| Elly1 explică (pentru CorneliaC):

Si daca-mi spune ca are treaba?! mai bine lasa, tot eu pic rau, as parea disperata.

| CorneliaC a răspuns (pentru Elly1):

Mda...ai dreptate!

| Elly1 explică (pentru CorneliaC):

De asta m-a dus numai in locuri pustii? nu m-am prins..de asta tot imi zicea sa-l sarut daca n-am simtit trebiua s-o fac? nu -i convine c-am facut ca mine si nu ca el si acum sp ca. mai bine iti faci placere singur decat cu mine? de ce ca pic greu sau ce? tot sp ca-s atragatoare si faceam sex?! vai de capu' lui

| CorneliaC a răspuns (pentru Elly1):

Ah, nu stiam ca te ducea in locuri pustii...laughing Nu te supara, da nu prea-i klumea baiatul asta, fa ceva si scapa de el, lasa sa zica ce vrea, tu cautati de treaba mai departe fara sa-ti pese ce zice el sau altul!

| ByByEly a răspuns (pentru Elly1):

Poate el nu vroia ca nimeni sa stie ca tu esti prietena lui poate avea alta.sh bravo nu ai cedat i-ai aratat ca nu esti o carpa

| ONE123456789 a răspuns:

El nu te merita. Este evident ce vroia. Baietii sunt niste badarani. Vroia sigur sa/ti faca rau. Fii tare si mergi mai departe. Asa e viata cu bune si cu rele. Bafta!

| sowhatt a răspuns:

Te vorbeste de rau doar pentru ca e un cocalar care se simte jignit ca nu ai acceptat sa faca ce vrea...acum sa se simta bine spune vrute si nevrute.

| Elly1 explică (pentru sowhatt):

Se simte asa ca n-am facut nimic cu el. si acum tot care-l intreabga, baietii in special. zic ca nu e nimic de capu' meu si ca stau ca o statuie ca nu fac nimic. ca nnu simti nici o placere?! n-am facut nimic cu el... trebuie sa scoate vb astea daca faceam. nu? ma simt prost raau.

| VreauMiere a răspuns:

El nu a putut sa simta nici-o placere pentru ca nu ati facut sex, de asta.

| Elly1 explică (pentru VreauMiere):

Si d-asta a spus ca stau ca o statuie? daca n-am simtit sa-l sarut, sa nu stiu ce. ce era sa fac?!

| VreauMiere a răspuns (pentru Elly1):

Ca stai ca o statuie adica ca nu reactionezi in nici-un fel, nu il saruti, nu sari in bratele lui si altele. Si e normal sa "stai ca o statuie" daca nu ai sentimente pentru el si mai ales pentu ca vrea sa faca doar sex cu tine. Nu mai vorbi cu el, este un idiot care vrea sa isi bata joc de tine. Nu se merita sa fii folosita.

| MoxiMonny a răspuns:

Nu-l baga in seama vorbeste gura fara el.

| AndreeaAnisoara a răspuns:

Unii baietii in ziua de azi asa sunt, sunt cu fete doar sa se culce cu ele si apoi le lasa. Acest baiat nu e pentru tine, o sa vezi ca sunt baieti care adora fetele timid.

| ariamont a răspuns:

Vorbeste asa pentru ca nu poate spune prietenilor ca nu a reusit sa o faca cu tine, nu vrea sa scada in ochii prietenilor, sa nu creada ei despre el ca nu e in stare sa convinga o fata si chestii de genul asta. Crede-ma ca baietii se mint intre ei pe tema asta extraordinar de mult.

Tu doar calmeaza-te, o sa treaca totul, o sa gaseasca alta despre care sa minta spunand ca e nu stiu cum si nu stiu cum.
Relaxeaza-te, nu baga in seama prostiile de pe tema asta din partea baietilor.

| Elly1 explică (pentru ariamont):

Da,in finee. daca procedeaza asa e vai de capu' lui.

| Conficker a răspuns:

Fa un troc, da-l pe o pereche de sosete... (haios dar adevarat)

| Elly1 explică (pentru Conficker):

E si asta o chestie. laughing)

| SteffiSteff a răspuns:

De ce nu-l intrebi pe el? Poate asa te lamuresti de ce a inventat toate chestiile astea despre tine! Try! happy

| MarioQWERTY a răspuns:

E clar ca vrea numa sex, lasa-l in pace si cautati alt baiat daca inca nu esti pregatita de pasu asta..si daca esti virgina, nu merita sa faci sex cu baiatu asta si dupa 2 luni sa te lase dupa ce si-a terminat treaba..de obicei asa se intampla.

| mariusika31 a răspuns:

Vorbeste asa pentru ca este frustrat si din ciuda ca nu a obtinut nimic laughing

| ByByEly a răspuns:

Pai el te vroia doar pentru o aventura si pentru ca la i refuzat s-a pierdut interesul si bine ai facut ai aratat ca nu esti carpa lui si iti vb asa pentru ca acum ca l-ai refuzat te crede un nimeni neimportant asta e parerea mea

| Elly1 explică (pentru ByByEly):

D-asta m-a dus in locuri d-alea pustii? astepta sa ce?!

| Elly1 explică (pentru Elly1):

..

| ElenaDiana2000 a răspuns:

Cu toate ca sunt un copil, iti spun eu de ce vorbeste asa. Este ofticat ca nu te-ai culcat cu el. A vrut sa profite de tine.

| SB_Kornel_1995 a răspuns:

Https://apps.agorapulse.com/tab/contest/18370/entry/546560?sort=vote dai un vote te rog mult braduluiwinking Ma vei face foarte fercit daca vei vota Hai sa fim azi mai buni Un 2014 plin de succes si fericire happy

| AlinaParv a răspuns:

Adevarul este ca nu te iubeste. Asta nu inseamna ca nu esti o fata speciala cu multe calitati bune, desteapta. Pur si simplu nu te merita. Nu se descurca cu asa fata. Majoritatea baietilor se uita dupa anumite forme. Dar un barbat adevarat se uita dupa sufletul tau pur. Si mie mi se intampla ca un baiat sa se uite dupa alte fete. Ba chiar sa spuna ca nu are prietena atunci cand era cu mine. Insa acum ma vor inapoi. M-am schimbat iar asta i-a lasat cu gura cascata pe toti. Fi tu si cand va veni momentul, vei fi apreciata pentru ceea ce esti tu cu adevarat. Iti doresc numai bine! Te pup

| Elly1 explică (pentru AlinaParv):

Cata dreptate ai...sad

| AlinaParv a răspuns (pentru Elly1):

Fa-te bine! happy Asta conteaza. Da-i dracului laughing

| Dreams09 a răspuns:

Are imbalsamare usoara pe "creier" este fustrat de aia a vorbit asa doreste controlul in toate, trebuie sa fii atenta si sa deschizii ochisorii happy

| Herea_Mihai_1994 a răspuns:

Nu stie sa te aprecieze.

| Elly1 explică (pentru Herea_Mihai_1994):

Probabil credea sa sunt altfel.

| Girl9414 a răspuns:

Eu zic ca nu te merita. Probabil doar atat a vrut, sa se culce cu tine din ce moment spune acum ce spune. Eu zic sa te mai gandesti. Nu are rost sa fi suparata. happy Capul sus si treci mai departe daca nu va mai vorbi cu tine.

| Elly1 explică (pentru Girl9414):

Mersi mult, dar de ce vorbeste asa? daca nici macar nu m-am culcat cu el? dc ma vorbeste de rau? crying

| Amphytrite a răspuns (pentru Elly1):

Probabil pentru ca se oftica tocmai din cauza ca nu te-ai culcat cu el. Se astepta sa ii sari in brate de la prima intalnire si acum vorbindu-te de rau inceaca sa se dea tot el zmeu in fata prietenilor.

| Adryana07 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa -l ignorii si sa nu l ii dai importanta barfelor care le spune.
Dupa o luna oricum toata lumea o sa uite. happy