| Daydream a întrebat:

Hey! Vreau si eu parerea voastra. Ce parere aveti despre fetele de 13-14 ani care isi incep viata sexuala? Adica eu am implinit de putin timp 14 ani si n-am sarutat niciodata un baiat, n-am fost la o intalnire si d-astea. E un pic ciudat? Vreau mai multe pareri. Mersiii :*

13 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Nu e ciudat deloc. Stai asa unde esti ca stai bine. Lasa restul sa faca ce vor. N-ai treaba cu ei/ele. Nu te ingrijora, o sa ai timp si pentru astea.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Spune un user mai sus ca normalitatea nu poate fi ciudata, eu cred ca nu exista ceva normal!
totusi fetele alea isi incep viata sexuala cu baieti mai mari, cam de la 12-13 ani incep sa fie bagate in seama de cei ce nu pot avea una de varsta lor sau cauta naivitate.
se cred importante, cine stie ce au descoperit ele laughing)
in legatura cu tine nu e nimic ciudat, daca n-a fost sa fie pana acum nu-i nimic

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa saruti un baiat dar sa nu faci sex. Mai ai de invatat, de faurit o cariera.

| Aasdfghj a răspuns:

Da e ciudat de bine. Esti prea normala pentru lumea asta care se duce dracu.
Mie sila de specimele astea care cred in orice vrajeala, in iubire adevarata si se arunca in patul primului baiat. Eu nu inteleg de unde atata prostie? Cum poate o fata care se respecta sa se arunce asa cu capul inainte?straight face In fine... n-ai de ce sa-ti faci griji ca nu ai avut primul sarut. O sa ai primul sarut cu cineva care merita asta si cand te simti tu pregatita.

| wolder a răspuns:

Eu cred ca este bine sa-ti incepi viata sexuala dupa 16 ani, la varsta de 18 ani ar fi ideal pentru ca atunci te dezvolti complet si fizicul este pregatit, dar sa zicem ca nu poti astepta, varsta de 16 e ok.
La 13-14 nici nu se pune problema.

| neutrino a răspuns:

Nu, nu este deloc ciudat, niciodata normalitatea nu poate fi ciudata.

| Alcyon a răspuns:

Romania din pacate e pe primele locuri in Europa la avorturi si mame minore. O copila de 13-14 ani, nici nu stie ce-i cu ea. Habar n-are sa se protejeze corect. Multe dintre fetiscanele astea raman gravide si-si nenorocesc pe urma sanatatea si chiar viitorul, deoarece un bebe iti cam inchide viata. Sexul inseamna si responsabilitati, nu numai placere.

| Deaad a răspuns:

Sa fie ciudat!? Cum sa fie ciudat? Si te mai intrebi asta?
Acele fete de 13-14 ani, sunt distruse, Suntem o generatie terminata, si generatia dupa noi va fi si mai terminata! Vai de capul nostru!
Nici eu nu am avut si nici nu am prietena, pentru ca NU asta e important acum!
Vrei sa ramai insarcinata? Fa sex la 14 ani! Acei copii mucosi nu stiu cum se face sexul si de aici fata va fi insarcinata de cele mai multe ori.
Inteleg ca simti nevoia, din cauza ca esti in perioada adolescentina dar controleaza-te! Sa nu te incurci cu cineva si sa treci la sex pentru ca iti vezi ''prietenele''. Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

Nu e ciudat, adica alea care la 13-14 ani fac ce fac la 18 ani ajung, ma abtin, deci... lasa ca numai e mult si o sa-ti pice vreun baiat cu tronc sau invers si o sa ajungi si la sarutat si chestii, si iubita mea zicea la fel, spunea ca oare va mai avea pe cineva si chestii din astea happy, dar dupa 2 lunii am aparut eu si na, stai linistita nu e nimic rau ca la 14 ani n-ai facut anumite chestii de abia de acum incepe treaba mai mult. Bafta!

| amelicika a răspuns:

Ce generatie suntem am ajuns sa ne intrebam daca e bine sa incepem viata sexuala!
1.rind organismul nu e dezvoltat nici mintea la fetele alea
2.vei regreta mult ca ai facut-o
3.nu te uita la proaste
4.fii originala
5. Baftaaa! happywinking