| TeLefonCubĻuştutž a întrebat:

Heyy ♥! Deci am si eu o mica problema sa zicem asa.
Deci acum 3-4 luni un baiat m-a placut foarte mult si si-a lasat iubita pentru mine (cel putin asta am inteles eu ) si mi-a zis ca ma place si ca vrea sa fie impreuna cu mine, dar eu l-am refuzat atunci si i-am zis ca mai bine ramanem doar prieteni, eu ma simteam uimitor cu el si glumeam si radeam si alte chesti, si nu voiam sa distrug asta niciodata, prieteni lui ma placea ( ca amica ) si chesti iar acum daca ma intreaba odata la 7 zile ce fac este bine, eu incerc mereu sa deschid o conversatie cu el dar raspunde in greata asa... as vrea sa il apropi iar de mine, macar ca amici... happy
Cred ca sunt indrgostita de el... desi am o relatie de 7 luni as fi in stare sa ma despart de acel baiat, pentru ca nu prea il mai iubesc si am vrut sa ma despart de el acum 3 luni dar nu am putut ( oricum acest baiat nu prea sta cu mine si nu avem chesti in comun, si nu prea am avut o relatie chir sa `` roz ``. ).
Deci intrebarea e : Cum sa il fac sa ma simpatizeze iar? happy

Funda :X :3 big grin

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu esti multumita de actuala relatie si nici sentimentele nu prea exista, desparte-te de el si n-o mai lungiti ca n-ajungeti nicaieri.
Iti dai seama ca, atata timp cat a vrut sa fie cu tine, te-a placut. Iar tu, refuzandu-l, l-ai ranit. E normal sa fie distant si rece.
Singura solutie e sa vorbesti cu el.Sa-i spui ca-l placi, ca ai vrea sa fiti impreuna, sa vedeti daca o sa mearga.

Acuma, totul depinde de el. Daca mai are sentimente pentru...ramane de vazut!
Hai, curaj. O sa fie bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce tie nu-ti place altuia nu-i face! de ce stai cu baiatul ala si-l amagesti? cu asta de-ti place ai facut sex?

| BlueViP a răspuns:

De vechea relatie ar trebui sa scapi oricum daca nu mai exista sentimente sau macar lucruri in comun, cat despre acel baiat probabil l-a durut refuzul si spune-i direct ca ti la el si vrei un nou inceput

| TeLefonCubĻuştutž explică:

Chiar asa *

| Larisa54 a răspuns:

Pai iesiti odata impreuna..si incearca sa te apropii de el, fa glume, distrati-va, iar apoi cred ca totul va veni de la sine, nu stiu ce sa mai zic...fi si tu putin mai feminina in jurul luiwinking Bafta