| emanuella515 a întrebat:

Heyy sunt noua pe site si am si eu o mare dilema sa incep cu inceputul.big grin de vreo 2 ani de zile vorbesc cu un tip pe mess si la telefon,vorbim de toate ne cunoaste super bine unul pe celalalt si de cate ori vorbim el e foarte dragastos cu mine si insista mereu sa ne vedem anyways am avut cateva tentative sa ne intalnim, dar mereu sa ivit cate ceva ba din partea lui ba din partea mea...si cred ca incep sa ma indragostesc de el.am stabilit sa iesim saptamana asta.dar nu stiu ce sa fac daca el nu suna sa confirme sa il sun eu...hellpp me please sunt intr-o mare dilema

Răspuns Câştigător
| dragut1992liviu a răspuns:

Incearca ca nu o sa fi chiar atat de greu si dupa o sa te convingi, pentru ca nu cu oricine poti vorbi deschis si sincer.

13 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Tipul e din același oraș cu tine?
Oricum, nu contează, dacă e îl suni și gata, iar dacă nu e te urci în mașină și îl suni după ce ai plecat, așa nu are cum să spună să nu vă vedeți că e deja prea târziu.

| Ana_4223 a răspuns:

Ce frumos ca vorbiti de 2 ani de zile :X.Pai normal ca ai inceput sa te indragostesti de el.Pai vorbeste cu el si propune.i sa nu va opreasca nimeni si nimic cand urmeaza sa va intalniti, adica sa faceti o intelegere, si explica.i ca tu o sa iti respescti partea ta de intelegere dar sa si.o respecte si el pe a lui.Succes!

| PlayWithMe a răspuns:

Te indragostesti de telefon cred mai mult.Tu nu incerci sa cunosti omul mai intai? Ai mare grija sa nu fi complet dezamagita.

| RAY a răspuns:

Vezi sa nu vrea doar sex, da intarneste cu el

| blueheart a răspuns:

Hei! Doi ani in care ati vorbit doar pe mess si la telefon? E deja prea mult.Suna-l si intalneste-te cu el. Poate relatia va deveni mai stransa sau poate realitatea e diferita.Indrazneste! Nu ai nimic de pierdut.Iti vei da seama daca ceea ce simti acum si ce simte el este real.
Succes! happy

| XyYx a răspuns:

Da, intalneste-te cu el ca daca il tot eviti vei regreta mai tarziu, iti spun din proprie experienta. Acum 2 ani am cunoscut tot la fel ca tine, pe mess un baiat minunat, cum mai rar gasesti in zilele noastre, am vorbit mult la telefon, ne cunosteam si stiam atatea unul despre celalalt. El chiar se indragostise de mine, si imi zicea tot timpul sa ne intalnim, spunand ca vine el la mine in oras, distanta dintre orasele noastre fiind de 80 de km, insa eu mereu il evitam, desi imi placea foarte mult imi era teama(eu fiind o fire foarte rusinoasa). Cu timpul am pierdut legatura deoarece eu mi-am schimbat numarul, dar acum regret ca nu m-am inalnit cu el. Poate azi am fi fost impreuna.
Eu te sfatuiesc sa iesi, nu ai ce pierde, poate doar de castigat! Bafta, sper ca ti-am fot de ajutorhappy

| Pufoasa_Bella_1991 a răspuns:

Va stiti de doi ani, daca tu ai inceput sa simti ceva pentru el si el simte pentru tine, sentimentele sunt transmise pentru ca va cunoasteti prea bine. Normal ca-l suni, poate nu are credit. minute. Ii e rusine, nu arati ca esti slaba. Doar ii zici, ne mai vedem atunci? ca vreau sa te vad. :*

| emanuella515 explică:

Uff ce am facut,sa va povestesc,i-am dat mesaj si l-am intrebat ce sa fac sa sterg nr lui de telefon sau ne continuam legatura asta telefonica si ne si vedem cand stabiliseram.el imi raspunde si imi zice ca nu ma intelege de ce reactionez asa,in fine dupa o serie de mesaje in care eu tot ii explicam k nu e sanatos pentru mine relatia asta doar telefonica, l-am intrebat pur si simplu daca ne mai vedem, la care el imi zice ca nu crede ca mai vrea sa ne vedem din cauza ca am reactionat asa, acum nu il mai inteleg eu pe el, asa cum? ce am facut? help me again

| Vix999 a răspuns (pentru emanuella515):

Pai ce naiba reactie a fost aia? Normal ca i s-a parut ca reactionezi aiurea...pentru ca ai reactionat aiurea. De ce i-ai trimis mesaj cu o asa intrebare acuzatoare? Nici macar nu a trecut saptamana si tu deja te crizezi?
Acuma nah, ce sa mai faci. icearca sa ii explici ca esti putin emotionata de posibilitatea unei intalniri si de aceea ai reactionat asa.
Totusi ai grija ca nici reactia lui nu e una f ok...e prea extrema. Sa nu aibe deja pe cineva si sa considere ca i-ai crea probleme ca esti crizata.
Oricum realitatea clar nu va fi aceeasi cu ce crezi tu ca e. Dar daca tot ai irosit 2 ani pe treaba asta, macar sa vezi si tu ce si cum.
Spune-i ca iti ceri scuze si ca ti-ar placea totusi sa va intalniti. Daca te refuza din nou, nu mai insista. Probabil daca pentru el a fost doar o joaca, nu te va mai cauta.

| emanuella515 explică (pentru Vix999):

Am rezolvat-o happy tot el m-a sunat sa lamurim situatia pentru ca el ma cunoaste si stia ca eram intr-o pasa mai proasta, in fine mi-am cerut scuze si acum suntem binee

| XyYx a răspuns (pentru emanuella515):

Si ce a-ti stabilit? va intalniti pana la urma?big grin

| emanuella515 explică (pentru XyYx):

Da ne-am intalnit si totul a decurs cum nu se putea mai bine :X:X

| XyYx a răspuns (pentru emanuella515):

Ma bucur pentru tine :X,.
Vezi ca nu ai avut nimic de pierdut?tongue