| anonim_4396 a întrebat:

Hihappy sunt cu prietena mea de un an jumate si ea inca nu doreste sa facem dragoste pe motivul ca inca nu e pregatita iar rabdarea mea incepe sa se sfarseasca ce as putea face?

17 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Daca ai iubi cu adevarat ai intelege-o si ai fi cu ea! nu te-ai gandi la despartire!
Rabdarea se termina atunci cand ai incercat toate posibilitatile posibile si dragostea nu ar mai exista!
Inca nu am auzit de nici o despartire pentru lipsa de sex!

| mona a răspuns:

Daca nu e pregatita si o iubesti atunci nu ai ce face decat sa astepti

| PlayWithMe a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie in liceu cu o fata, spunea ca ii este frica, ca nu este pregatita, i-a bagat in cap prostii o prietena de a ei, ii spunea ca doare de mori, ca sangerezi mult, cand a auzit asta, ea se gandea la operatie pe cord cred. Exista o solutie, daca incepi usor, usor sa o aduci la tine acasa, si vei incerca usor, usor fara sa o presezi cand vezi ca nu mai vrea, iti spun eu ca vei reusi, nu incerca sa te duci la ea si sa ii zici, "Auzi, vrei sa ne?" pentru ca asa sigur vei da gresi, nu mai asculta ce zice ea, tu incearca usor usor sa o convingi dar prin fapte, nu prin vorbe.Iar daca vei purta o discutie serioasa gen, daca maine vine cometa Halley si distruge planeta si nu apuci sa faci asta?

| RAY a răspuns:

Ce varsta are?

Răspuns utilizator avertizat
| andrew2008 a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat ai sa o astepti daca nu... neeeeeeeeext sau poti sa mergi la fetitele vesele. Acum ar mai fi si varianta ca "nu e pregatita" poate nu vrea sa fii tu primul barbat din viata ei. Esti sigur ca te iubeste?

| MadRadiologist a răspuns (pentru andrew2008):

Da sunt sigur de acest lucru

| MadRadiologist a răspuns:

19 amandoi si da sunt sigur ca ma iubeste dar imi spune ca ii e frica desi din discutiile noastre mi-a dat de inteles ca e vorba de mama ei care ii spune sa nu faca inca...

| MadRadiologist a răspuns:

De jucat ne jucam nu e vorba de asta doar ca de actul in sine imi spune ca nu e inca pregetitahappy

| NYCVlad a răspuns:

Daca o iubesti, asteapta! O sa vina si timpul acela cand va fi pregatitawinking. Nu exagera cu asta ca poti sa o si pierzi pana la urma!

| magdamagdy a răspuns:

Nu o presiona sa faca ceva ce nu-si doreste inca...s-ar putea ca in urma insistentelor tale sa o indepartezi de tine. Lasa-i timp de gandire si nu-i aminti mereu de treaba asta, iar totul va veni de la sine

| asdfghjkl13 a răspuns:

Nu o poti obliga cu siguranta deci ar fi bine sa mai astepti putin dar pentru inceput ati putea sa va atingeti mai mult, chiar si peting, pentru a va cunoaste corpurile si ea sa se obisnuiasca oarecum cu tine la capitolul asta.

| Olteanu_Claudia_Gabriela_1991 a răspuns:

Depinde si ce varsta aveti amandoi, incearc-o sa o intelegi!