| imarina98 a întrebat:

Am 17 ani si am o relatie de doi ani jumate cu iubitul meu (mai mare cu 4 ani=21 ani) In ultimul timp am devenit mai intimi. Ne-am "jucat" de cateva ori. Dar el isi doreste foarte mult sa facem dragoste. Eu (sunt virgina) nu ma simt pregatita. imi e frica de consecinte. ba chiar de o sarcina. Nu stiu ce sa fac. M-a intrebat daca motivul pentru care nu vreau este ca nu vreau ca el sa fie primul. ceea ce e total neadevarat.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

M ai asteaptă, sexul se face doar in cadrul căsătoriei, nu cu oricine, oricum, oriunde.

| UnicornulFericit a răspuns:

"sexul se face doar in cadrul casatoriei" I call BS straight face Oricum, referitor la intrebare, este normal tot ce simti acum si mai bine ai refuza sa faci ceva ce ar putea sa te marcheze pe viitor si sa ii explici prietenului tau ca pur si simplu nu esti pregatita...
Daca insista fa dragoste cu el si da-l la corupere de minori, easy :3

| Doub a răspuns:

Am un sentiment de deja-vu.
In fine, nu face asta daca nu te simti pregatita.

Ps. Stiam si noi ca 17+4=21winking

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Daca singura ta teama e teama de o sarcina, e clar ca nu esti pregatita. In primul rand, ai tot internetul la dispozitie sa te informezi in legatura cu tot ce tine de sex, sarcina si metode contraceptive. Exista moduri prin care poti evita o sarcina. La anii tai nu stii asta?
Nu mai aveti nicio scuza, astea tinere, sa n-aveti habar ce se petrece cu propriile corpuri straight face Traiasca Facebook-ul, ca doar pentru asta e bun internetul!

| Mirke a răspuns:

Si ce ne intrebi pe noi? Faci ce vrei, dar mai bine mai astepti un an sa ai 18 sa nu astepta, e corpul tau iubirea ta!