| ~ Renata ! - ElectroGirl °•° a întrebat:

HIhappy. Tocmai am aflat ca baiatul pe care il plac are prietena si m-am hotarat sa renunt la el, avand in vedere ca direfenta de varsta e destul de mare( el are 26 de ani si eu am 16). Credeti ca am luat o decizie corecta sau ar trebui sa lupt pentru. el?( eu il iubesc foarte multe dar.straight face. nu as vrea sa le stric celor 2 relatia ).

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

BUna, in viata trebuie sa stii sa si pierzi si sa accepti realitatea, apoi sa treci peste...stiu ca ti-e greu, dar ce sa faci? Nu poti sa iti contruiesti fericirea pe suferinta altuia;
varsta nu conteaza, dar daca are prietena nu cred ca are rost sa te bagi ca nici tie nu ti-ar placea sa se bage cineva in relatia ta;
ai luat o decizie foarte buna si tin sa te felicit, lasa ca mai sunt baieti, ai sa vezi ca vei intalni tu alt baiat mai aproape de varsta ta, care sa te iubeasca si fie oiber, sa nu aibe prietena.As putea sa iti spun sa lupti pentru el dar nu pot sa trec peste principii, trebuie sa fi contienta ca daca are prietena, trebuie sa iti vezi de viata ta, poate daca ei se vor desparti atunci te-ai putea gandi la o eventuala relatie!

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Varsta ca varsta dar e bine ca ti s-a aprins beculetul cand ai vazut ca e luat si nu ai insistathee hee
Constat cu fericire ca mai exista si oameni care se dau la o parte si lasa pe altii sa fie fericiti. Felicitarile melehappy

| valy a răspuns:

Este foarte bine ce faci tu...mai ales cum ai spus si tu. e diferenta de varsta.are deja pe cineva.deci nu are rost sa intervii.in viata mai trebuie sa mai renuntam.nu numai sa mergem pe castig.ca uneori nu ai cum.deci ai facut o alegere excelenta.si sper ca acea iubire pe care eu porti sa fie doar asa trecator.sa nu suferi ca e nasol. pop

| JeSa a răspuns:

Ai luat cea mai corectă hotărâre, pentru asta te felicit!
Şi, nu uita că ai viitorul înainte, băieţi tot sunt,... aşadar, fii încontinuare cu "respectul", că e la putere!
Succeshappy

| madalicious a răspuns:

Ai luat o decizie corecta dand dovada de maturitate, si in plus diferenta de varsta de 10 ani e foarte mare. straight face

| kaya a răspuns:

Ai luat cea mai buna decizie, asta inseamna ca gandesti, poate cei doi se iubesc el e destul de mare si cred ca are o relatie serioasa cu acea fata. Pune-te o secunda in locul ei si gandeste-te daca v-ar desparti cineva? Esti mica si ai tot timpul din lume sa cunosti baieti frumosi si liberi(sa nu aibe prietena)Daca asta e alegerea ta felicitari ai ales foarte bine happy mult succes

| maki11 a răspuns:

Renata pune-te in aceiasi situatie. Ti-ar conveni, sa zicem, daca tu ai avea o relatie cu un baiat, sa vina alta fata si sa se tina dupa iubitul tau? Sincer, nu cred
Pe de alta parte, esti tanara, ai 16 ani(multi inainte) si vei putea sa gasesti un baiat pe placul tau si liber

Maki

| FearNoEvil a răspuns:

Ai luat o decizie buna. Nu diferenta de varsta ar fi fost problema, ci faptul ca esti inca minora.

| gyorgya a răspuns:

Pai, parerea mea e ca ai facut bine, nu cred ca ar fi durat mult relatia voastra intrucat tu trebuie sa-ti traiesti varsta alaturi de un baiat cu o diferenta de varsta mai mica.la 16 ani ai alte perspective in viata decat un barbat de 26, si atunci te maturizezi mult prea repede si nu o sa te poti bucura de aceasta perioada a vietii tale, pe cand el a trecut de mult de faza asta si nu o sa aiba suficienta rabdare sa-ti ofere ceea ce ai tu nevoie acum.chiar daca il iubesti o sa-ti dai seama mai devreme sau mai tarziu ca a fost ceva trecator specific varstei.de multe ori ne indragostim de barbati mai maturi decat noi, mai ales in adolescenta deoarece sunt mai intelepti decat pustii de varsta noastra care ne plictisesc de multe ori happy, insa crede-ma ca un baiat de 18-20 de ani iti poate oferi mai multe decat unul de 26. sper sa-ti fi fost de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna si prietena mea cea mai buna are problema asta dar nu e mai mare ca ea e chiar in clasa simte ceva pentru ei si din cauza lui ea s-a schimbat vrea sa fie si ea ca prietena lui.NASOL