| rose_2968 a întrebat:

deci imi plc asa de mult de baiatul asta, insa e o problema, cd m-am hotarat sa-i zic ca-l plac am aflat ca are deja o prietena si colac peste pupaza m-am mai si intimidat, cear trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| SummerCrush a răspuns:

Sunt cam in aceeai situatie cu tine, insa putin mai rausad la fel, un baiat care`mi place inca de prin aprilie. Invatam in aceeasi clasa totul O.ca. in vacanta mai in gluma mai in serios l`am intrebat daca ma place a zis ca nu eu bineinteles am insistat ca a fost o provocare dar de atunci nu prea ma mai baga in seama nu`mi vorbeste. Simt ca ma evita mereu si de curand am aflat ca are o prietena de vreun an si ceva. Asa incat m`am hotarat sa trec mai departe, atat timp cat nimic nu e in favoarea meahappy sunt destui baieti si pentru mine, si pentru tine...eu te sfatuiesc sa treci peste vei vedea ca nu este asa greu big grin iti zic din experienta. te pup:*

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Daca are prietena poti sa il consideri mort si ingropat pe perioada relatiei dintre ei.Doar nu ai vrea sa ii desparti tu? Nu ai vrea sa vezi cum ea/el sufera dupa el/ea, nu? Nu te-ar mai lasa consitiinta sa dormi noaptea

| Emena a răspuns:

Hm. Daca nu poti fi prietena lui, deocamdata, vorbeste cu el ca niste amici happy

| Mjdolhfi a răspuns:

Daca are prietena, atunci nu mai poti face nimic.Nu te poti baga tu peste ai.Gaseste-ti pe altcineva.Bafta!

| Monycina a răspuns:

Vezi cum reactioneaza el, vorbeste cu el happy aflai parerea despre tine happy si asa o sa iti dai seama daca merita sa "lupti" pentru el sau nu happy succes

| Parmalat a răspuns:

Ar trebui sa-ti gasesti un alt baiat.
Nu-l determina sa renunte la prietena lui ca sa fie cu tine (desi probabil ai avea posibilitatea sa faci asta, nu stiu...) fiindca iti va face si tie la fel dupa ceva timp si nu va fi placut.

| joe_6150 a răspuns:

Gasesteti pe altcineva si incearca sa nu-l bagi in seama.