| Cici_6929 a întrebat:

Hi TPU deci so luam de la bun inceput am fost cu un baiat timp de mai bine de un an el 21 eu 16 era o relatzie la distanta (1000km tari diferite) oricum nu e asta principalul existau si certuri si impacari ca si in orice relatie insa citeva zile in urma a vazut la mine pe profil niste poze cu un baiat (pentru mine acesta este ca un frate) si mi-a facut o scena de gelozie cum ca lash fi inshelat cu ala (ceea ce nu este adevarat doar niste poze prietenesti) mi-a pus conditia sa aleg el sau fratele. eu i-am zis ca pe el il iubesc ft mult iar pe celalalt il iubesc ca pe un frate oricum nu a mai zis nimic si sa sfirshit totul mia urat succes in viata personal cu tipul de pe poza. ne mai despartisem de citeva ori pina acum dar nu dura mult. problema e ca nu ma crede si nici nu vrea sa auda ca tipul (22ani) imi este ca un frate. ce credeti despre situatia aceasta si cum as putea sal intorc? sad il iubesc enorm...

Răspuns Câştigător
| lo a răspuns:

Nu face bine cand te pune sa alegi dar tu trebuie sa intelegi ca datorita acestei distante si faptului ca nu va puteti vedea prea des apare o oarecre inseguritate atat la tine cat si la el(poti nega). este ff greu sa mentii o relatie si mai ales una la distanta chiar daca se bazeza pe incredere, gelozia tot isi va face loc.Ce poti sa faci:sa il convingi inca o data ca sunteti ca fratii(desi e greu de conceput)si sa incerci sa fi putin mai precauta pentru a nu-i rani sentimentele si pentru binele relatiei voastre.

3 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Asa sunt relatiile l distanta.EL FACE CE VEDE. pune-l pe b ala care tie ca un frate sa vb cu el sai spuna ca nu e nimic intre voiwinking

| PrecioussGirl a răspuns:

Poate a gasit doar un motiv ca sa se desparta de tine. nu stia cum sa o faca si uite ca a gasit motiv.
pana la urma e alegerea lui. tu iai explicat cum sta treaba, daca vrea sa te creada ok daca nu asta e. mergi mai departe.
o sa gasesti tu alt baiat si poate o sa fie si de varsta ta. happy

| stweety10 a răspuns:

Daca e gelos inseamna ca te iubeste. Dar tu trebuia sa te gandesti cand te-a pus sa alegi intre el si "fratele tau". Cu el stai de un an si ai o relatie, cu el o sa fi mai tarziu, daca ai avea o problema el te`ar ajuta neconditionat. Intr`adevar faza asta cu alesul nu e tocmai solutia, dar trebuie sa il intelegi si tu ca face asa din cauza distantei si din cauza ca te iubeste prea mult. Si fiind asa departe unul de celalalt trebuie sa simta cumva ca are control asupra ta. Pune`te in locul lui, poate si tu ai fi facut la fel. Eu asa cred. Renunta la "fratele tau" daca tu crezi ca iubitul tau merita. Oricum nu cred ca e bine sa arunci o relatie de un an si ceva pe apa sambetei din cauza unei simple relatii de amicitie.