| Cici_6929 a întrebat:

Hi TPU deci so luam de la bun inceput am fost cu un baiat timp de mai bine de un an el 21 eu 16 era o relatzie la distanta (1000km tari diferite) oricum nu e asta principalul existau si certuri si impacari ca si in orice relatie insa citeva zile in urma a vazut la mine pe profil niste poze cu un baiat (pentru mine acesta este ca un frate) si mi-a facut o scena de gelozie cum ca lash fi inshelat cu ala (ceea ce nu este adevarat doar niste poze prietenesti) mi-a pus conditia sa aleg el sau fratele. eu i-am zis ca pe el il iubesc ft mult iar pe celalalt il iubesc ca pe un frate oricum nu a mai zis nimic si sa sfirshit totul mia urat succes in viata personal cu tipul de pe poza. ne mai despartisem de citeva ori pina acum dar nu dura mult. problema e ca nu ma crede si nici nu vrea sa auda ca tipul (22ani) imi este ca un frate. ce credeti despre situatia aceasta si cum as putea sal intorc? il iubesc enorm...

Răspuns Câştigător
| IbeS a răspuns:

Saluthappy ma amuza putin situatia, stiu ca e scrisa in taota seriozitatea. Am fost si eu frate pentru o fata ea are tot 16 iar eu 20, Chiar imi spunea frate pentru ca nu avea frati iar prietenul ei era in alt judet. Sincer nu m-am gandit ca o sa ajung eu sa fiu cu ea, o invatam ce sa faca, ii dadeam sfaturi, si ghici? asa...hmm, sunt cu ea acum si sunt bucuros. Trebuie sa alegi intre el(iubitul tau) si fratele tau, Daca tii la iubitul tau faci acest lucru chiar daca e o pierdere pentru tine. Dragostea face totul, isi da chiar si viata pentru cel ales de inima. vezi ce simti, si hotaraste-te. Daca vrei sa ramai cu el schimba pozele de pe profil, pune una cu el. Noi baietii sunt mai gelosi ca fetele, deci...ne deranjeaza aceste lucru si mai ales pentru el care este plecat si stie ca te poate pierde oricand. E altceva sa vorbesti in fata, si mai grelut la telefon. Succes

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Bubbico a răspuns:

Buna cici! Si eu am avut aproape aceeasi problema! Am incercat sa-l uit, dar nu am putut. Intr-o zi, faceam curat in dormitor si mi-a picat in mana o poza cu noi doi. L-am sunat, dar nu mi-a raspuns. Am pus o prietena sa-l sune(o prietena de care eram sigura ca nu profita de asta). I-am zis sa-l sune sa vorbeasca cu el, si sa-l intrebe pe la mijlocul conversatiei daca inca ma mai place; el a zis ca nu, ca eu l-am inselat si chesti d-astea... cand au m-ai vorbit ea i-a zis ca daca tot l-am inselat eu sa-i zica si ei cu cine. El i-a povestit si ea a inceput sa-i zica ca n-are cum si chesti d-astea, ca ne cunosteam de cand suntem mici, ca e o cunostinta, iar el a crezut-o, dar nu m-a sunat... si dupa 3-4 zile l-am sunat si mi-a raspuns am vorbit de cateva ori si odata l-am intrebat daca el ma m-ai place si i-am zis ca eu il plac, el a zis ca ce mai conteaza, iar eu am zis:pai conteaza ca eu vreau sa ne impacam si atunci el a zis ca da, ma place si ne-am impacat. sper ca ti-am fost de ajutor