| SimonaAdina a întrebat:

Hi TPU.Va rog ajutati-ma, nu mai stiu ce sa fac si ce sa cred. Povestea mea suna cam asa:Ne iubeam foarte mult pana intr-o zi cand ne-am certat. El s-a dus in acea zi la o petrecere unde a fost si o prietena de-a mea cu care m-am certat recent. El s-a imbatat si sa sarutat cu ea. A doua zi am aflat.Si cea pe care am considerat-o prietena mea era si ea despartita de iubitul ei.Si amandoi ne-am hotarat sa formam un cuplu chiar daca nu ne iubeam.Eram disperati nu mai stiam ce sa facem ca sa ii putem uita asa ca am hotarat sa fim impreuna. Dupa cateva zile m-a sunat cel pe care il iubesc si mi-a cerut sa ne impacam, mi-a spus ca stie ca nu il iubesc pe cel cu care eram si ca este sigur ca inima mea apartine lui, dar eu i-am spus ca o sa ma mai gandesc. Dupa cateva zile a iesit afara cu prieteni si intamplator eram si eu cu prietenul meu. Cel pe care il iubeam credea ca ne-am despartit dar ne-am sarutat in fata lui. A doua zi m-a sunat si mi-a zis `cum ai putut sa imi faci asa ceva`eu i-am spus ca rel noastra nu are rost daca el o iubeste pe asa zisa pr mea. Dar el a negat totul si a spus ca nu este adevarat. Dupa un timp m-am desp de cel cu care eram si m-am impacat cu cel pe care il iubesc. Dupa ce ne-am impacat a recunoscut totul si mi-a spus ca prietena mea a vrut sa ma faca geloasa pentru ca a crezut ca eu il plac pe prietenul ei si el nu a avut nici o vina pentru ca a fost beat.Azi a intrat pe mes cea cu care s-a sarutat si mi-a zis ca la vazut azi cu o fata. M-am dat seama ca este o minciuna pentru ca el a fost astazi cu mine toata ziua.

Nu stiu ce sa mai cred, oare de ce vrea ea sa ne desparta, oare cel pe care il iubesc ma iubeste si el cu adevarat nu stiu ce sa mai cred.Va rog sa ma ajutati.
Imi cer scuze pentru greselile gramaticale dar va scriu aceste randuri printre lacrimi si imi este greu sa scriu corect. sper ca nu vam plictisit!
VA multumesc pentru ca mi-ati acordat atentie!

Răspuns Câştigător
| Miniiii a răspuns:

Nu, nu e nici o problema sa stii ca ar trebui sa ai mai multa incredere in tine si in iubitul tau un sarut nu imi dau seama cat de mult inseamna pentru tine dar in orice caz prietena ta a vrut sa te faca geloasa si acum cred ca ea ar vrea sa fie cu el si mie mi s-a intamplat nu e o problema se rezolva oricum daca ea se comporta asa tot tu ramai cu baiatul fiindca la urma urmei el era beat si nu era constient de ce face daca tu erai acolo cred ca pe tine te saruta chiar daca era sau nu beat sper ca te-am ajutat.Secces cu baiatul a si ai grija cum abordezi si cu ea si cu ellove struckPPwwPP

8 răspunsuri:
| ionut7782 a răspuns:

Eu stiu asa pana nu vad cu ochii mei ca ma inseala nu cred.in plus pe prietena ta nu as mai baga-o nici in seama dupa ce a facut.aia nu se mai numeste prietena. daca va iubiti aveti incredere unul in altul si nu va mai luati dupa gura lumi.succes.

| Izma a răspuns:

Si intrebarea care-ithinking

| deniisa a răspuns:

Asa-zisa ta prietena doar vrea sa va desparta din punctul meu de vedere. Nu-i lua in seama comentariile rautacioase, insa ai grija la prietenul tau sa fie si el sincer si sa nu se mai repete intamplarea de la petrecerea aceea. Succes!

| SweetLikeaLemon a răspuns:

Pai spune-i asa-zisei "prietene" a ta sa inceteze pentru ca stii ca minte. Si daca nu se opreste, spune-i iubitului tau sa se ia de ea, sa o umileasca (baietii sunt experti in a umili fete, mai ales daca au tupeu cu carul).

| anqutsel a răspuns:

Am trecut prin asta.In primul rand prietena ta probabil il place. Testeaz`o.Nu stiu vorbeste cu el sa se dea la ea sa vedem cum reactioneaza.Cat despre el probabil te iubeste dar stii cum sunt baietii nu tsiu ce sa zic, fii si tu mai nepasatoare.Nu ii arata ca il iubesti asa tare.

| chocolattee a răspuns:

Cea pe care ai numit-o prietena, de fapt nu ti-a fost niciodata prietena. pentru ca o prietena chiar daca te certi cu ea nu face asa cevahappy, si sa revenim. acorda-i o sansa, si fii atenta pe viitor daca crezi ca e ceva neinregula.iti tin pumnii, a.si. ai grija in cine ai incredere si cui iti daruiesti sufletul. ca e foarte nasolsad

| Maya. a răspuns:

Ceea ce ar trebui tu sa faci e sa renunti la orice legatura cu acea fata.Pentru ca iti poate fi orice, numai prietena nu.

Lasa si tu sa treaca un timp, apoi poti clarifica totul cu fostul tau prieten.Consider ca ţine la tine, dar nu atat de mult pe cat spune daca te-a inselat cu prietena ta.

Tu stii mai bine cum e el si daca te iubeste, dar sfatul meu e sa mai astepti putin.Vei vedea ca timpul le rezolva pe toate si totul va fi bine.

Mult succes in continuare!happy

| Giulia_4515 a răspuns:

Ştii ce am observat, în general? O prietenă ţi-e prietenă până când uneia dintre voi îi este mai bine decât celeilalte, dupa care. Upss! Apare invidia şi strică prietenia... Aşa că sfatul meu e să ai mai multă încredere în prietenul tău, pentru că dacă te iubeşte clar îţi vrea binele!