| Mynni3 a întrebat:

Ajutati-ma va rog! El are prietena dar filtreaza cu mine de aproape 5 luni problema este insa ca este iubitul colegei mele de clasa, dar insa cu toate astea eu il iubesc si i-am spus asta si lui si el are acelasi sentiment fata de mine si cu toate ca ne-am certat la un interval de timp m-a sunat si mi-a spus ca ii este dor de mine si ca ii parea rau ca ne-am certat din nimica toata, eu de felul meu nu prea cred in cuvinte doar in fapte, nu stiu ce sa mai fac. Oare el ma iubeste sau doar ma foloseste? Vorbesc si acum in momentul de fata si chiar daca am incercat sa nu m-ai vorbesc cu el tot ma cauta. Oare simte si el cv pentru mine? Daca m-ar iubi s-ar desparti de ea dar m-as simtii eu vinovata si nu imi doresc. VA ROG AJUTATI-MA! DAU FUNDA. VOT. UN SFAT CEVA SA STIU CE SA FAC. Ma-m apropiat prea mult de el, cu toate ca are iubita. crying crying crying

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Daca tu ai fi in locul lui, ce ai face? Sa ai o relatie cu un baiat si sa zicem ca te indragostesti de altul si nu ti-ar mai pasa de iubitul tau. Ti-ai lasa actualul iubit pentru celalalt baiat, nu? El n-a lasat-o pe iubita lui. Ce crezi ca rezulta de aici? Simplu! Se joaca cu tine. Tu ai fost fraiera si i-ai zis ca il iubesti si acum vrea probabil sa profite de tine.

| Mynni3 explică (pentru Aasdfghj):

Si cum sa i-o fac in asa fel incat sa creada ca nu este asa?

| Aasdfghj a răspuns (pentru Mynni3):

Din punctul meu de vedere, ar fi bine sa-l eviti si sa nu-i dai prea mare importanta..desi nu stiu cat de mult o sa ajute lucrul asta pentru ca tu deja i-ai zis ca il iubesti. Cred ca ai gresit enorm cand i-ai spus asta. El cum a reactionat cand i-ai spus?

| Apokales a răspuns (pentru Mynni3):

Fi rationala, fa-l sa inteleaga ca relatia dintre voi doi este imposibila pentru ca are deja o iubita, incearca sa pastrezi o atitudine rece, nepasatoare, nu te mai lasa condusa de vorbele lui. Poate asa se va departa de tine si isi va da seama ca nu esti acea persoana moale care s-o duca de nas cum vrea el. Din spunsele tale vrea probabil o noapte si doar atat pentru ca n-a renuntat la nimic pana acum si ma refer la prietena lui.

Ai de ales ori te bagi cu el si distrugi prietenia dintre tine si colega, dar si o relatie de dragoste ori pastreaza distanta si lucrurile vor veni la normal.In timp sentimentele se vor stinge, chiar daca iti va fi greu.

| ElenaSA a răspuns:

Probabil nu este hotarat pe cine sa aleaga. In nehotararea lui nu este corect nici cu tine, nici cu ea. Ia tu o pauza in aceasta relatie si vezi ce decizie ia el in aceasta situatie.