| anonim_4396 a întrebat:

I-am zis fetei pe care o plac tot ce simt pentru ea.dar ea a zis ca sunt un baiat dragut si de treaba dar nu doreste o relatie prea curand pentru ca abia s-a despartit de fostul ei prieten sad...eu acum ce mai pot face? dati-mi va rog niste sfaturi, dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai doua variante,sau astepti(ceea ce nu-ti recomand),sau cauti alta.
Fata e sincera si nu vrea sa-si bata joc de tine,abia s-a despartit si stie ca tu nu ai fi decat o relatie tampon,i-ai curata proaspata rana,dar n-ai vindeca-o,poate are si sperante intr-o impacare,nu poti stii.
Inregistreaza doar refuzul ei,accepta-l, fata a fost foarte fair play si inainteaza.
Si, e preferabil sa cauti o alta, cea careia i-ai marturisit sentimentele tale va face destul timp pana sa accepte pe altcineva langa ea.
Dar, tu hotarasti in final.

9 răspunsuri:
| llucixxl a răspuns:

Rule no.3: nu încerca o relație cu o fată care tocmai s-a despărțit de al său posesor de falus.

| neutrino a răspuns:

Fata aceasta nu te place si te-a respins politicos. Treci la urmatoarea de pe lista!

| HueyFreeman a răspuns:

Accepti crudul adevar si treci mai departe. Something something viata nu-i dreapta something something.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea ai ce face, decat sa accepti ceea ce ti-a spus ea. Nu poti forta pe cineva sa te placa. Ar trebui sa apreciezi ca a fost sincera si ca ti-a spus direct ce simte, sau mai degraba ce nu simte.

Te sfatuiesc daca vrei sa-i atragi atentia, sa-ti faci o iubita. O iubita frumoasa, si desteapta. O fata pe care ea sa fie geloasa. Doar asa ii poti captiva interesul asa de mult, si sigur va incepe sa te placa.

O zi placuta!

Răspuns utilizator avertizat
| Hutzy95 a răspuns:

Nu te descuraja, incearca sa devii prieten foarte bun cu ea si mai invit-o in oras daca vrei dar sa treaca ceva timp si dupa aia incearca iar sa faci combinatia daca nu iese nici atunci posibil sa te fi refuzat dar a facut-o intr-un mod politicos fara sa te faca sa te superi

| Andreicik a răspuns:

Cred ca in acest moment trebuie sa comunici cu ea mai mult...sa fii alaturi de ea si sa o ajuti cu vreun sfat..adica mereu sa fii cu ea si ea se va indragosti in tine100% funda?

| rarepearls a răspuns:

...eu zic ca e o perioada buna in care sa-i fii "umarul pe care poate plange". daca tot trece printr-o despartire. poti sa fii amicul ei, sa o ajuti sa depaseasca etapa, uitandu-l pe fostul, treptat va incepe sa tina la tine. dar totul depinde sa stii sa-ti joci cartile, sa te comporti frumos cu ea. bafta :* funditaaa?

| Skittless1997 a răspuns:

Un sfat, las-o balta daca ti-a zis asta nu o sa stea cu tine happy