| Soldieroffortune a întrebat:

Ideea este, prietena mea s-a despartit de mine.Asta s-a intamplat deoarece in ultimul timp am fost extrem de nesuferit, scarba, ma rog, nu am prea respectat-o.Adica am fost cam ingrozitor, totul pornind de la o excursie in care trebuia sa stam impreuna si nu am reusit din cauza mai multor factori...In fine, din regret am uitat ca o iubesc si am spus niste lucruri foarte urate...
Insa, in momentul in care a spus ca vrea sa ne despartim mi-a cazut cerul in cap.Nu mai pot sa mananc, ma gandesc doar la ea, sunt disperat! Am incercat sa vorbesc cu ea, sa-i dau un trandafir, sa rog lume sa puna o vorba buna...NIMIC! Tipa spune ca nu ma mai iubeste si ca ma vrea maxim ca prieten bun prin preajma ei.Insa a si dat niste semne ciudate, la modul, a pastrat trandafirul, a spus ca dupa despartire a plans, ieri m-a imbratisat lung de tot apoi a plecat...Sa fie mila sau posibilitatea de a relega o relatie?
Nu stiu, ce ma sfatuiti sa fac? Sper sa fie ultima oara cand vin aici cu astfel de intrebari...

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,adevarul e ca nu e bine ce ai facut,ea poate te-a iubit si te iubeste dar nu ii se pot sterge din minte cuvintele si faptele tale care au ranit-o.
Cel mai bine e sa ii dovedesti ca o iubesti,s ai rabdare, arata-i ca iti pare rau si ca daca iti va acorda o noua sansa, tu sa nu mai faci ce ai facut.Nu iti poti da seama ce aiurea s-a simtit,stiu si eu cum e sa te jigneasca persoana iubita,mai ales ca noi fetele suntem mai sensibile.
Poate ca vrea sa se impace cu tine,dar o retine orgoliul ei,a-i ranit-o si vezi tu,niste cuvinte spuse fara rost,la nervi,sau interpretate gresit,pot strica o relatie frumoasa,o relatie de iubire,e pacat.
E foarte greu sa cladesti o relatie calumea bazata pe iubire,incredere,respect si e foarte usor sa o distrugi,prin simple cuvinte,simple gesturi care apoi sunt regretate.
Nu te judec,ca stiu tu ca ai gresit,daca o vrei inapoi,nu te lasa,presimt ca se va impaca cu tine ca si eu de multe ori am zis ca nu mai vreau sa ma impac cu fostul si am facut-o,acum nah, depinde numai de ea daca mai accepta sau nu sa fie cu tine, lupta pentru ea si schimba-te in bine!

| St3fU a răspuns:

Pai mai continua o periaoda.sa zicem o saptamana sau 2 si daca tot nu vrea.las'o in pace ca n'ai ce'i face

| Delire a răspuns:

Buna! cred ca ea inca mai tine la tine,doar ca ai ranit'o prea mult,incearca sa ii arati ca o iubesti,spune'i ca esti un prost,ca nu o poti uita,etc!,nu te da batut,ptk sigur ea inca mai tine la tine, si o sa vezi ca va ve'ti impaca, succes!

| BruneTTe a răspuns:

Am trecut si eu prin asta [ prin ce trece ea ]. E suparata pe tine, chiar daca nu recunoaste si de aia iti spune ca nu vrea o relatie. Ar fi si culmea sa sara pe tine dupa ce tu te-ai purtat urat cu ea. Faptul ca te-a imbratisat si a pastrat trandafirul arata ca inca te iubeste dar are nevoie de timp. Sa nu faci presiuni asupra ei. De acum trebuie sa fii alaturi de ea atat cat iti permite statutul de prietenie si asa ea va vedea ca te-ai schimbat si iti va acorda a 2-a sansa.

| Andra_3307 a răspuns:

Deci daca.i cumperi un buchet de flori apoi pleci la ea acasa si.i spui ca o iubesti si te mai si pui in genunchi...laughing...te asigur ca o sa va impacatiwinking
oricum o sa va impacati ca ea te mai iubeste incawinking
SUCCES!

| Soldieroffortune explică:

Ideea cu trandafirul este ca,desi l-a pastrat,a zis ca nu a insemnat nimic.
La fel a zis si de imbratisare,ca a fost asa, fara nicio semnificatie...
Ma rog, astea de stiu de la un prieten comun care o mai sondeaza sa vada ce crede...
Ideea e ca fata de mine pare extrem de hotarata si nu stiu...
E si problema ca are 16 ani(eu 17), deci nu e varsta in care a ierta este o optiune valabila pentru multe...Gen,mereu poate gasi pe altul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tare prost esti ma pai asa se poarta ma cu o fata bine ti-a facut cretinule
asta sa fie invatatura de minte sa te gandesti altadata

| Elisav_8625 a răspuns:

Prieteneee poate ca u ai iubit-o pe ea dar pe langa faptul astaa mai presus de ea te-ai pus pe tinee.probabil ca esti gelos,ca numai gelozia te face sa faci astfel de chestii, saw probabil cand spui cevaa saw iti propui sa faci o chestie cu o persoanaa si intervin anumiti factori care pe tine te nemultumesc uiti de respectul pe care trebuie sa il ai fata de persoanaa p care o iubesti, esti orb.acum depinde si in ce fel ai jignit-o, si daca s-a repetat de mai multe ori la rand chestia astaaa...da daca nu-ti ardee de nimic si iti e gandu doar l ea inseamna ca u chiar a iubit-o.si daca e prima oaraa cand o jignesti, si nu i-ai adus ofensee grevee si nu te-a iertat inseamna ca nu tinee la tinee.si sti se poatee relega relatiaa las-o si u mai moaleee alta dataa.si cand ai nervi pleaca d langa ea, stiu cum e sa-ti versi dracii pe xce persoanaaa p care o ai in preajmaaa, si asta nu aduce lucruri buneee. cere-ti scuzee ca i-ai ranit orgoliul.si asta poatee fi o piedica in impacarea voastra

| RaIonut a răspuns:

Laso mai tata un timp macar vreo 2 saptamani nu o cauta sa-si revina daca zici ca te-ai purtat urat cu ea apoi dupa vreo 2 saptamani du-te la ea cu un buchet de trandafiri si cereti scuze nu-i greu atat poti sa faci daca ti la ea sau daca mai vrei sa fi cu eahappy; P